KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Haha ovo je stvarno smjesno 590,pa 590,01, 590,02 pa se raspistoljio 590,04 i konacno iziritiran cijenom stavio 590,10!!!!

Odgovor je bio 591,11 što ga je izbacilo iz tkakta 🙂

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

1200 komada na 10kn.
[emo_zloban]

Ni pijavica koja je početkom rujna poharala “Kaštelanske staklenike”, kada je na proizvodnim pogonima stradalo gotovo sedam tisuća stakala, nije mogla uništiti proizvodnju u tom najvećem proizvođaču povrća u Dalmaciji. Iako im se predviđao krah, “Staklenici” punim jedrima jedre u budućnost.
Pronađe li se i strateški partner, od kojega se očekuju ulaganja u proizvodnju i komunalnu infrastrukturu, taj kaštelanski poljoprivredni div ima sjajnu budućnost. Uz trenutno oko 85 radnika, posao bi mogli dobiti novi ljudi, a kako nam je potvrdio direktor Marijo Paladin, do kraja ove godine za sve zaposlene osigurane su redovne isplate plaća i siguran posao.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCAQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.slobodnadalmacija.hr%2FSplit-%25C5%25BEupanija%2Ftabid%2F76%2FarticleType%2FArticleView%2FarticleId%2F262552%2FDefault.aspx&ei=y75YVPHUNdixaabdgcAG&usg=AFQjCNFPtnKuPa7-b0epSTn6_L0XTCnhdw&bvm=bv.78677474,d.d2s&cad=rja

Milina, ovi zaista žele nastviti (ne)raditi i stvarati nove milijune gubeža.

Nije to ništa čudno – sa 300 su srezali na 85 radnika. Na pola milijuna kvadrata zemlje ne mozes u minus da si lud.

Da naprave suhi vez već bi zaradili milijune a ne sto se tu priča o hotelima.
Zapravo da – poslat ću im mejl sa tom idejom, jer ja svoja dva broda preskupo plaćam jer suhih vezova u Dalmaciji fali.

A Resnik nadam se da će prodat i posto su rijesili gubitke da ce visak morat isplatit dionicarima.

Svaka vijest vidim ove godine da je pozitivna i jako veseli kada imas zakopano puno dionica u kastelanskoj zemlji 🙂

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

@rankooo
To su njihove želje …..koji interes ima država baviti se uzgojem povrća ……neće odlučivati o partnerima i prodaji direktor i radnici već DUUDI tj. vlada a njima je kasa prazna

@sintagma

zemljište Kaštela su namjenjena za takvu vrstu biznisa …..a koliko znam trogir nema nikakvu industrijsku zonu …… mislim da je Končaru to na nišanu

Ovo je sramota za trogir…kaštele….. županjiju …državu

A onaj članak u slobodnoj je j…… u zdrav mozak

DAJ PET !!!


A Resnik nadam se da će prodat i posto su rijesili gubitke da ce visak morat isplatit dionicarima.

Koliko god to zvučalo kao logično i racionalno rješenje za sve strane u postupku PSN-a, mislim da su šanse za ovakav scenarij ravne nuli.

Kada bi cjeli Resnik rješili i time pokrili vjerovnike, te kad bi u međuvremenu smanjili nominalu radi pokrivanja zadržanog gubitka, ostatak novca od Resnika vjerujem da bi plasirali u temeljni kapital, a nikako na račun dioničara. Čak mislim da je to bila praksa i u nekim drugim firmama (ne mogu se sjetiti kojim, ali mi je na vrhu jezika) –> prodali su neoperativnu imovinu, pokrili tim novcem dugove, a ostatak para puknuli u TK i povećali vrijednost nominale.

Isplata ostatka sredstava dioničarima u obliku izvanredne dividende je rijedak i izniman slučaj, čini mi se da je to posljednje rješenje koje firme zastupaju.


@rankooo
To su njihove želje …..koji interes ima država baviti se uzgojem povrća ……neće odlučivati o partnerima i prodaji direktor i radnici već DUUDI tj. vlada a njima je kasa prazna

@sintagma

zemljište Kaštela su namjenjena za takvu vrstu biznisa …..a koliko znam trogir nema nikakvu industrijsku zonu …… mislim da je Končaru to na nišanu

Ovo je sramota za trogir…kaštele….. županjiju …državu

A onaj članak u slobodnoj je j…… u zdrav mozak

Oprosti ali za koga je sto sramota? Već danima promatram dionicu i kako neko nemilo gubi novac stalno je odrzavajuci na 600+ Ja sam je onda kupio po 285 i toliko bi dao i danas. Poznavajući hrv sustav nikada kod nas rješenja nisu ni brza i efikasna a kamoli na korist malih dioničara. Nevjerojatno je da netko može održavat cijenu samo zato jer se “misli i spekulira” da će se nesto razriješiti. Promatrajte malo naloge i kupovine.

NAdalje što se tiče sramote ova tvrtka posluje u minusu od ne znam ni ja kad. Dovoljno je otići na pazar(tržnicu) u Splitu pa u neformalnom razgovoru saznati da tvrtka već odavno gubi svoj utjeca i prodaje sve manje povrća tj ne opslužuje ni tržište udaljeno 15km od sebe. Nadalje g. direktor Marijo govori o ljetnom periodu tj sezoni, očito namjerno prešućujući skrivajući činjenicu da je upravo povrće najskuplje zimi i da je zima dar Božji za one koji imaju staklenike.

Bilo bi fer priznati sam sebi kao što ja jesam da u te mućke teško proniknuti pa se bolje ne mješati, ja neću, vi slobodno.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

Oprosti ali za koga je sto sramota? Već danima promatram dionicu i kako neko nemilo gubi novac stalno je odrzavajuci na 600+ Ja sam je onda kupio po 285 i toliko bi dao i danas. Poznavajući hrv sustav nikada kod nas rješenja nisu ni brza i efikasna a kamoli na korist malih dioničara. Nevjerojatno je da netko može održavat cijenu samo zato jer se "misli i spekulira" da će se nesto razriješiti. Promatrajte malo naloge i kupovine.

dalmatia Kolko ova dionica vrijedi za tebe??

Kolega dalmatia,
učlanili ste se na forum prije 5 dana, oštro drukate dionicu prema dole, optužujete da netko umjetno drži cijenu, a informacije dobivate od kumica na placi, što i sami navodite. Ne bih baš rekao da ste puni autoriteta 🙂

A čak i ako ste u pravu, taj koji troši novac na održavanje cijene, to radi s nekim razlogom, a jedini razlog može biti – očekivanje rasta. Ne vidim drugi razlog



@rankooo
To su njihove želje …..koji interes ima država baviti se uzgojem povrća ……neće odlučivati o partnerima i prodaji direktor i radnici već DUUDI tj. vlada a njima je kasa prazna

@sintagma

zemljište Kaštela su namjenjena za takvu vrstu biznisa …..a koliko znam trogir nema nikakvu industrijsku zonu …… mislim da je Končaru to na nišanu

Ovo je sramota za trogir…kaštele….. županjiju …državu

A onaj članak u slobodnoj je j…… u zdrav mozak

Oprosti ali za koga je sto sramota? Već danima promatram dionicu i kako neko nemilo gubi novac stalno je odrzavajuci na 600+ Ja sam je onda kupio po 285 i toliko bi dao i danas. Poznavajući hrv sustav nikada kod nas rješenja nisu ni brza i efikasna a kamoli na korist malih dioničara. Nevjerojatno je da netko može održavat cijenu samo zato jer se "misli i spekulira" da će se nesto razriješiti. Promatrajte malo naloge i kupovine.

NAdalje što se tiče sramote ova tvrtka posluje u minusu od ne znam ni ja kad. Dovoljno je otići na pazar(tržnicu) u Splitu pa u neformalnom razgovoru saznati da tvrtka već odavno gubi svoj utjeca i prodaje sve manje povrća tj ne opslužuje ni tržište udaljeno 15km od sebe. Nadalje g. direktor Marijo govori o ljetnom periodu tj sezoni, očito namjerno prešućujući skrivajući činjenicu da je upravo povrće najskuplje zimi i da je zima dar Božji za one koji imaju staklenike.

Bilo bi fer priznati sam sebi kao što ja jesam da u te mućke teško proniknuti pa se bolje ne mješati, ja neću, vi slobodno.
[/quote]
Sramota je za navedene što ne daju inicijativu da se zemljišta Resnik i Kaštela koja su 2012 g. prenamjenjena iz polju. u građevinska ne stave u funkciju.
Recimo mogli su raspisati natječaj za urbanističko uređenje posebno zemljišta Resnik i okolnog zemljišta tj. Divulja i onda ići u prodaju zemljišta i gradnju.

Ne zanam koliko imaš leta ali onaj članak u SD o janjetini i kapulici izgleda ka da ga je pisao novinar koji je peka zanat u komunizmu tj.u osamdesetima prošlog stoljeća…… naime firma vridi oko 300 mil a ima prihod oko 5 mil i puste dugove i gubitke …..a on o kapulici

Ne možeš ti bitno utjecati na cijenu dionica pišući na ovom forumu …….

DAJ PET !!!

@ Bik realna cijena je 285 kn kolika je i bila, a možda i niža.

@ Danny pratim forum i dionicu godinama. Izražavam svoje mišljenje koje bi volio da netko demantira, demantirajte me argumentima.

Kumice na placi znaju od koga kupuju, a ako 15km udaljena tvrtka nije prisutna u Splitu i to joj nije u interesu onda ne znam što je?

Sigurno sam u pravu za držanje cijene ali me zanima što je povod tome? Odličan gubitak isti ili veći nego godinu prije, unaprijeđene proizvodnje kakva je bila prije 50 god, kupljena nova oprema, ili samo čekanje da se rasproda zemlja, ali to se čekalo i prošle i pretprošle godine i godinu prije i opet godinu prije, samo je razlika da je svaku godinu gubitak.

Meni uopće nije cilj biti ikakav autoritet, nego objektivno sagledati činjenice, i razgovarati o činjenicama. To je moje mišljenje i nije nagovor nikom na ništa.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!


@ Bik realna cijena je 285 kn kolika je i bila, a možda i niža.

Znaci ti si kupovao po 285 jer je to bila realna cijena,a ocekivao si pad i prodaju dionice na 150-200 kako bi napravio 40-50% minusa. Vidis ja sam mislio da vrijedi 250 koje nisam docekao pa sam uzeo po 285 jer na ovome msilim zaradit barem 300-400%. Sad cija je taktika bolja neka kolege ocjene.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frenki ,sad priznaješ da si cijelu proslu godinu drukao za pad,pročtal sam te davno,nema veze glavno da si shvatio.Kolega Dalmatia,da li Vaša kuća od 1000 m2 i 10 ha zemlje vrijedi više ili manje ukoliko Vaš posao ne ide.Ja mislim da vrijedi isto bez obzira na posao..vi očito ne.
Lp

Čitam kako bi svi izašli na 1000+, samo ne znam ko će vam to kupiti.
Neki su to već shvatili pa uredno prosipaju po bidu dok ga ima.

@shaggy
Ma nisam ja druka za pad nego to po meni i dalje vrijedi 250,a i manje ako ne bude privatizacije. Sad kad se pojavila eto sam kupio nesto takorekuc za sol i papar i to je to. Pa koja je poanta kupit nesto i platit onoliko koliko vrijedi(tako ulaze ova staklenicka ekipa ovdje,a ko da ne zna da je staklo lako lomljivo-pitajte Vladu koliko je stakla na ovome polomio)?? Ako privatizacija ne prodje ovo ne vrijedi ni 200 jer ce do iduce privatizacije izist jos jedno 20 Ha samo je pitanje kojih jer vlasnicki cistog nije puno ostalo. A ja iza onoga sto sam napisao stojim. Sve se da provjerit i ovrhe i zalozi,kao i vasi prostorni planovi(i to sam Vam postao). Ni jedna nekretninska firma koja posluje s minusom ne vrijedi nista( upamti ovo dobro) jer ce prije ili kasnije sama sebe pojist.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close