KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@stariigrač
kolega belgi je u pravu jer Zakon o preuzimanju dioničkih društava kaže:

CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE
Članak 16.
(1) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički obvezni su za sve dionice istog roda ponuditi jednaku cijenu, odnosno jednak broj zamjenskih dionica.

(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje, uključujući i stjecanje na temelju kojeg je za ponuditelja i/ili osobe koje s njim djeluju zajednički nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje.
…..

Ako bi zakonodavac smatrao njihovo vlasništvo zajedničkim djelovanjem, onda ste u pravu.
Ako ne, ništa od navedenog nije bitno.
[/quote]

pitanje je bilo što će biti ako šaranović pređe prag od 25% i na to je odgovoreno.-dakle javna ponuda svima po najvišoj cijeni po kojoj je on kupovao, za sada je to 1050 kn,a dokle će dizati-vidit ćemo

ignore: one

Čovjek drži 30 tis komada na kupnji iznad 1000 kn, ako to nije jasna Poruka svima onda neznam sta je? Istina, ovako će skupiti jako malo dionica jer mu treba još nekih 100 tis, Al poanta za sad i nije da predje prag nego da pred skupštinu jasno da do znanja kolika je njegova ponuda

Slažem se kolega belgi.
Moje je pitanje (i odgovor) ako ne skupi 25% vlasništva i ne da ponudu.


Upravo suprotno. Ako će dići letvivu tek onda neće puno kupiti jer ćete čekati još i još veću cijenu. No ako počne spuštati letvicu, spusti nalog na 1000 pa na 950, onda će mu početi iskipavati. Lp

ti misliš da bi svi ostali samo gledali trgovanje po cijenama ispod 1050 kn znajući da ponuda mora biti po najmanje 1050 kn? pa to bi bio 100% zicer, ja bih prodao sve ostalo i kupovao kraš!

zato šaranović ne spušta cijenu nego stavi mega nalog od 20 milijuna kuna da trejderima jasno da do znanja da ispod 1050 kn više ne ide

ps -u sat i pol trgovanja niti 2500 komada.ne digne li letvicu, neće do kraja godine doći na 25%




evo 1500 kom u 40 min

ima tu dobre ribe – same lete u mrežu

njemu je to jako malo i premalo.ako ne digne letvicu prometi ce biti sve manji sada kada je jasno da je 1050 kn minimum kod javne ponude.
neki kazu sto ne spusti letvicu pa ce mali u panici prodavati? pa zato sto ce onda drugi mali i srednji igraci sve to pokupovati i prodati saranovicu kasnije nazad jos skuplje.zato on ne spusta letvicu a vjerujem da ce je uskoro morati dici jer ovakvi prometi su za njega -minorni i nedovoljni da dodje na 25%
[/quote]

ako je on odlučio 1050 – to je to

nitko živ ti neće kupiti tvoje dionice iznad toga

kad raja to shvati – svi ama bas svi cdde muv prodati

i on ce postici svoj cilj
[/quote]

Upravo tako.
Jer njemu se nigdje ne zuri. Hoce li skupiti za dva tjedna ili tri mjeseca njemu je svejedno, nije u nikakvoj obvezi. A stabilan je i cvrst.
S druge strane alijansa ovih se raspada, skoro svi hoce novce i van.
I treca stvar: dinamika burze. Ako je on zakocio na Krasu, a lova se prelila i ostalo raste pocet ce sipanje po bidu da se ne propuste vlakovi drugdje.
Uglavnom, sad je sve jasno. To je to.

Kako sada stvari stoje mislim ili sam siguran da Saranovic iznad 1200kn nece dati… svi koji su poput mene imali drugacija ocekivanja, morati ce cekati vrijednost na ponudi!



evo 1500 kom u 40 min

ima tu dobre ribe – same lete u mrežu


Čekanjem na bidu skupio je beznačajne količine. Skidanjem s aska lovio je 10-20x više i to mu je donijelo ovih 17.xx%. Više nema jakih naloga na asku ali ako se pojave ne treba sumnjati da će opet primijeniti istu strategiju.
[/quote]

znači treba se staviti s nalozima na 1200 kn pa će krenuti čišćenje 🙂

ignore: one


Kako sada stvari stoje mislim ili sam siguran da Saranovic iznad 1200kn nece dati… svi koji su poput mene imali drugacija ocekivanja, morati ce cekati vrijednost na ponudi!

obzirom da smo još uvijek suputnici, moje je mišljenje ovako,
ima ih još dosta koji napuštaju Krašexpress, jer su pokrenuti vlakići na ostalim dionicama, e sada je pitanje? da li je možda upravo vlakovođa Krašexpressa s nekoliko milijuna pokrenuo ostale vlakove, da bi one neodlučne natjerao na brže iskakanje i preskakanje iz sada već usporenog Kraexpressa, na nivou teretnog (sporo ide ali puno tereta vuče) u neke nove putničke, brze ili nove expres modele tipa Uljnk, Ptkm, te nešto i u ostale šarolike prilike,
nakon što natovari sav potreban teret na glavnom vlaku, lako će, ako baš želi izaći iz ostalih i to s plusem,
pored svega, zapažanja sam da uz svu gužvu na “ranžirnom kolodvoru” , naši “pregledači kola” spavaju, pa im se kojekakve babe krcaju bez ispravne putne isprave,
i što je je, dosadno je malo u našem vlaku, sjedim i gledam kroz prozor, osjećam se kao na relaciji Moskva-Vladivostok, a može toliko i potrajati

@pongo
“Vec je kupio 3000 komada”
već? to je kap u moru za ono što mu treba, nitko mu ne prodaje osim na sitno burekđije koje uskaču u druge vlakiće koji su već odradili po 50% i više..

lik uopće ne mora dizati vrijednost na burzi i tako ju je već toliko digao da takvu premiju nitko niti u najlijepšim snovima nije mogao očekivati, lik samo treba dati nemoralnu ponudu za kupnju udjela u kraš-esop doo. i neka uspostavi kotrolu, koliko god to plati, pa i ekvivalent 2k kn/1 dionica, to neće imati veze sa vrijednosti na TK niti utjecati na iznos eventualne ponude za preuzimanje jer kupuje udjele esop doo a ne dionice kras-r-a…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

mogu li se transakcije napraviti direktno između dva subjekta ugovorom bez burze, to je prije moglo, bar kod fizičkih osoba

Barbosa, pun pogodak.
To je sasvim moguće.
Išlo bi to i za manje pare.
1300 i MV dobiva šut u dupe.
Cijela njena vlast tamo je počivala na niskoj cijeni dionice i poslušnoj raji.
Međutim kad dođe prava para all bets are off.

New Report

Close