KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako god se stvari razvijale za male dioničare ovo je win – win situacija. Rijedak slučaj na ZSE-u!

da, tako ispada.ajkule se kolju medju sobom tko ce biti gazda pa mali usput omaste brkove. super!

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)



Kako god se stvari razvijale za male dioničare ovo je win – win situacija. Rijedak slučaj na ZSE-u!

da, tako ispada.ajkule se kolju medju sobom tko ce biti gazda pa mali usput omaste brkove. super!
[/quote]

je, jako super

svi veseli, svi trguju i maste brk i onda u 13 25 ili 10 19 nestane 90 posto kupnje

a diionica narasla u 10 dana 50 posto

a nitko ne zna sto se desava

a rupa ogromnsa

da, bit ce to win win, win win stoljeća

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pa gdje je problem ako je narasla?

Jel vrijednost veća od te cijene?

Jest. Onda u čemu je problem?

Ako ti mialis da će cijena natrag na 400, grdo se varaš.


Pivcima je idealan i prvi scenarij bio da potpišu sporazum s esopom i daju obvezujucu ponudu s obzirom na zpdd. Vjerojatno bi dali tromjesečni prosjek i bilo bi uspjesno taman u ponudi ne kupili niti jednu dionicu.
S obzirom da sporazum nije siguran nastala je trenutna situacija na burzi.
Dobra info je i koliki je prosjek kupnje Rba koji, ako je neko treci, kladi se da ce ponuda biti barem 600. I na to na neki nacin prisiljava. Jako puno riskira jer npr Pivac moze reci ako propadne sporazum, a s obzirom na nove momente na burzi, trenutno odustaje od ponude. Ili sam da u ponudi tromjesečni prosjek. Cijena bi odmah pala a pivac bi nakon ponude dalje skupljao na burzi kao i do sada.

I sakupio bi ništa, kao sto ni skrbnički nije skoro ništa sakupio.

I zašto misliš da bi jedino Pivci kupovali da padne cijena?

Meni se vidi da je ovo “maslo” ESOP-a da se prisili Pivce da plate trazenu cijenu. Kasnije dionice od “nepoznatog investitora” može kupiti i trezor. Ako će uprava smatrati da im je cijena još uvijek ispod fer vrijednosti.

Bit će zanimljivo.


Pivcima je idealan i prvi scenarij bio da potpišu sporazum s esopom i daju obvezujucu ponudu s obzirom na zpdd. Vjerojatno bi dali tromjesečni prosjek i bilo bi uspjesno taman u ponudi ne kupili niti jednu dionicu.
S obzirom da sporazum nije siguran nastala je trenutna situacija na burzi.
Dobra info je i koliki je prosjek kupnje Rba koji, ako je neko treci, kladi se da ce ponuda biti barem 600. I na to na neki nacin prisiljava. Jako puno riskira jer npr Pivac moze reci ako propadne sporazum, a s obzirom na nove momente na burzi, trenutno odustaje od ponude. Ili sam da u ponudi tromjesečni prosjek. Cijena bi odmah pala a pivac bi nakon ponude dalje skupljao na burzi kao i do sada.

Ako bi Pivac u bilo kojem slucaju odustao od preuzimanja, nije mi jasno kako bi onda na burzi dalje pomalo skupljao? Pa ne moze to tako! Onda bi ovdje bilo kao npr. Badelu gdje nikada nije dosla ponuda za preuzimanje a obveza je nastala.




Kako god se stvari razvijale za male dioničare ovo je win – win situacija. Rijedak slučaj na ZSE-u!

da, tako ispada.ajkule se kolju medju sobom tko ce biti gazda pa mali usput omaste brkove. super!
[/quote]

je, jako super

svi veseli, svi trguju i maste brk i onda u 13 25 ili 10 19 nestane 90 posto kupnje

a diionica narasla u 10 dana 50 posto

a nitko ne zna sto se desava

a rupa ogromnsa

da, bit ce to win win, win win stoljeća
[/quote]

a ti mislis da je netko upucao desetke milijuna kuna u kupnju dionica krasa da izgubi novce na tome tj da nema izlaznu strategiju? pravi si lumen

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

do sada imamo obavijest o namjeri objave za preuzimanje, također imamo izjave i mi braća pivac te kraš-esop o započetim pregovorima o zajedničkom djelovanju uspostavom kojega nastaje obveza objave za preuzimanje te svakako namjeru objave ponude od strane mi braća pivac ukoliko izostane dogovor sa kraš-esopom

KRAŠ d.d. – Obavijest Pivac

dakle, svima nam je ,više-manje, jasno da nikakva obveza još nije nastupila i da se iza rba skrbničkog kriju ili pivac ili esop i da s obzirom na poziciju, treći igrač tehnički tu nema što tražiti…koji god od ta dva subjekta to kupuje u konačnici najvjerojatnije neće utjecati na vrijednost eventualne obvezne ili pak dobrovoljne ponude za preuzimanje izuzev ukoliko on sam ne odlući razotkriti se a tada mora dati po najvišoj vrijednosti stjecanja

stoga, kako kol. matovilka je sve to lijepo opisao u postu ranije pa da ne ponavljam, ovdije može biti još svega pa i odustajanja ukoliko aztn ne da suglasnost.

-ako se postigne dogovor, cijena će biti minimalna jer s obzirom na trezorske već imaju 51% glasačkih prava jer su ove neutralne
-ukoliko pivac ide samostalno, cijena zavisi kolki target u glasovima na gs želi postići
-esop mislim da neće ići samostalno jer nisu u tolikoj financijskoj poziciji ali opet…

uglavnom ono što je sigurno, za sada nema obveze objave ponude za preuzimanje društva kraš d.d. i stoga je uopće bespredmetno špekulirati o tome tko što i kako mora jer nitko još ne mora baš ništa!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@Barbosa
Da za sada nitko ne mora nista, ali onda iza RBA racuna ne mogu biti Pivci, a i nisu!

također, vezano na post prije, pivci mogu, ako pregovori propadnu, pošto je eventualna ponuda dobrovoljna, istu i uvjetovati, npr. plačam 100eur. ali da ponuda prođe mora biti upisano najmanje 20% tj. koliko mi treba za prelazak večinskog praga od 50%+1 pa si vi mislite da li ćete prihvatiti ili ne jer vam je jasno da nakon svega vrijednost dionice pada natrag na 400kn ili niže…primjer todorić-merkator

*Pongo, ma uopće je svejedno tko je bitno je da se pare vrte…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kakav primjer Mercator, dionica nema šanse da padne značajno. Mercator je zajedno sa Agrokorom defacto propao. Zato je dionica pala, a ne radi svršetka ponude. Nakon ponude dionica može privremeno pasti, ali ne značajno.

Pivci ne mogu uvjetovati obveznu ponudu jer im ponuda može propasti, a to si oni ne zele priuštiti.

Ovdje treba dionice drzati do kraja. Sve ovo dosad su bili teaseri da se dionicari navuku i zainteresiraju da prodaju. I da se digne cijena na neke razine ispod kojih nema ni najmanje šanse da se vode pregovori o cijeni.

Ako Pivac kupuje preko nekog odmah nastaje obveza ponude. S obzirom da je proslo vec 10 dana od pocetka kupovine ta obavijest je trebala izaci.
Rba mozda niti nema interese koje imaju mali dionicari a to je prodati skuplje. Npr svoj paket čuva za neku kombinaciju.
Pivci i Esop mogu postici dogovor za neku korist u budućnosti, nakon sto uspjesno prode ponuda, bez nepotrebnog rasipanja novaca sada.
Ima tu puno nepoznanica, ali nadam se da ce mali dionicari izaci sretni.
U svakom slucaju refresajte zse cesce :-).

Da…tu ste u pravu, bili su u dosta kompanija vezano za možebitnu kupnju…

New Report

Close