KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moguće da i Pivci skupljaju na tom skrbničkom, vjerojatno im je niska ulazna prosječna cijena(ne znam koja cca 450kn), i sad kupuju do cijene od npr. 800kn, skupljaju na burzi dok ne pređu 50%, a prosjek im tada bude cca 600kn što je jako jako jeftino za Kraš…

zko god da kupuje, zna da može prodati iznad samo akio pivci ponude iznad. inace ce pogubiti ozbiljne pare

kako on zna koliko ce pivci ponuditi

1. iz tog tabora je i pivac je ionako mislio ponuditi 600. moguće i legitimno mada ja ne znam da je itko tako radio – nije košer. tizian isto veli ali koliko je to po zakonu ja ne znam

2. nije iz tog tabora, ali ima info. onda taj ne bu preskočil 5 posto nego ce ostati u tajnosti i unovčiti u ponudu

3. nije iz tabora, nema info, ali iz nekog razloga kupuje – to mora biti neki opasan kamikaza

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kupac-koji-se-skriva-iza-rba-skrbnickog-racuna-i-dalje-kupuje-postao-4-top-dionicar/9354419/

Kupac se skriva, nadam se da ce uskoro biti otkriven svima!

“Prema dostupnim informacijama, dio dioničara Kraša ima otvorene optimističke naloge za prodaju dionice nadomak 900 kuna, što ne znači da je u jednom trenutku neće prodati i ispod te cijene.”

Ne smiju to raditi. Jer kupnjom i jedne dionice bili bi u obvezi javne ponude. Direktno ili indirektno. Ovdje se netko novi pojavio i ostavio i ESOP i Pivce u cudjenju!

Sumnjam da je tu neki sofistiricani model u opticaju. Netko je imao insajdera koji je dojavio da se Pivci i Marica spremaju na deal. I to je bio signal za konkretnu akciju.

I da, 900 kuna nije nikakva optimistična nego fer cijena.

SKDD objavljuje podatke o kupcima dionica s dva dana zakašnjenja) četiri petine odnose na investitora (kupca dionica) koji stoji iza austrijskog skrbničkog računa.

4/5 – jedan veliki dvosjekli mač

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ako Pivci kupuju trebaju dati info na zse. I dizu cijenu za ponudu. Ako rade preko nekog onda je to kazneno djelo jer moraju prijaviti zajednicko djelovanje.
Redhat
Da su Pivci imali dogovor s Esopom već bi imali više od 51% vlasničkih prava pa im ponuda ne bi ni trebala. Njihova ponuda je izgleda samo u funkciji udobrovoljavanja Esopa.
Upravo suprotno. Bas zajednickim djelovanjem stvara se obveza davanja ponude. Oni ponudu upravo zato i daju jer žele 50 +1.
U startu je cudno da su objavili najavu ponude a da nemaju dogovor. Mislim da ovaj sto kupuje ima neke odnose s esopom

Ja bi rekao da je kupac pivac, naravno nisu oni direktno nego neki njihov kumasin. Lakše je pregovarati kasnije kad imaš kuma, pitajte banditosa ako mi ne vjerujete. Pitanje je dokad misle dizat ljestvicu, jeli to 600, 700 neznam. Čini mi se da su ovu stanicu na 600 iz crpili, do 700 bi mogli još 20ak tis komada uzet

P. S.

E da te priče o koliko to onda košta i slično, to su gluposti. Treba uzeti lovu kad se nudi, pogledajte primjer optime, plivate sa kitovima nikad kontra struje

Simptomatično je da je skrbnički kupovao prije objave PIVAC. U top 10 se pojavio 6.9. tri dana prije objave, a kupovao je vjerojatno i prije tog datuma. To sugerira da je znao što se sprema. Upitno je samo za koga radi? ESOP je isto prije 9.9. znao za namjere PIVAC, jer su 9.9. i oni imali odluku prema KRAŠu d.d.

Da, moguće Pivac indirektno ili je kamikaza kako kaže Investimir.
Ali preveliki je ulog za kamikaze.
Ako je ta druga varijanta onda je kamikaza novi potencijalni kupac Kraša.

Već je na 2,21%. Ipak kupuje nesmetano sam.
To znači da je već blizu 5%.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Procitajte moj post na predzadnjoj stranici ponovno, pa ce vam sve biti jasnije… I da, mislim da skrbnicki racun od Raiffeisena nece preci 5%, jer se onda mora otkriti pravi vlasnik po zakonu, tako da treba biti oprezan sa kupovinom na ovim razinama. Ili ce preci i otkriti da je to neka firma sa kajmana ili tako negdje, pa se opet ne zba pravi vlasnik.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

@mrcash
Tako je, kota je potrosena, treba im ask dignuti ljestvicu pa da vidimo do kuda su spremni ici. Ja sam izasao pa ponovno usao, mogu samo potrositi zaradu, tako je to kada nisam vjerovao da ovi mogu toliko ljestvicu dignuti!

New Report

Close