KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



5.PBZ D.D.132.529 1,77 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -3927 pametno izlaženje a kasnije kada cijena padne dokup

Po vama nije uopće loše kad netko iz TOP 10 proda oko 4 tisuće komada, nego naprotiv, to je "pametno izlaženje jer slijedi dokup kad cijena padne"? Jel to možda imate stanje od idućeg tjedna pa ste sigurni u dokup? [huh]
[/quote]

Ne se slazem s BigBossom da je to ikakav izlazak za dokup jer netko tko ima 132 000 dionica sigurno nije sitni spekulant ko mnogo ljudi na ovom forumu ( a nazalost i na ovoj temi) , koji gledaju prodati dionicu cim ona skoci 5kn vise od cjene po kojoj su ju kupili ..Osobno smatram ako nista da su izabrali jako pametan dan za izlazak s preko 27 000komada trgovanih dionica i s vrlo visokom prosjecnom cjenom…nakon toga je cjena pala, njihovom zaslugom ili ne tek cemo vidjeti

Medutim ne smatram ni da je sada to neki veliki problem….Ta nitko nije radio paniku kada je na javnoj ponudi otisao jedan skrbnicki sa preko 250 000 dionica dakle duplo više nego što ima na ovom PBZu i to po 45kn, tako da ne vidim cemu uzrujavanje ?

Osobno smatram da ovaj PBZ d.d nije od nikoga pojedinačno nego da je to grupni skrbnički račun PBZ Investa d.d na kojemu drže dionice od osobnih portfelja (usluga upravljanja imovinom) + eventualno dionice onih koji trguju preko PBZ Investora..tko je trgovao preko PBZ Investora zna o cemu pricam tko niej neka se informira..Taj račun je tu dugo dugo i nisam pratio kada je usao, no ako mu je ulazak bio oko izmedu 30 i 50 kn zasto nebi saada prodavao ako mu je 40-230% dosta, pa zalosno ali vecina ljudi na ovom forumu ali i na ovom topicu prodaje cim dobiju 10-15% zarade, zasto nebi PBZ Invest uzeo 230%?? Ista stvar je bila i na ADPL gdje je PBZ skrbnicki koji je ulazio na oko 80kn izlazio na 130kn svaki dan po par tisuca dionica..PBZ skrbnicki je sada znacajno smanjio poziciju a ADPL objavio fenomenalan izvjestaj+poceo rasti…Ako to sto netko proda dionicu je nekakav znak za paniku zasto onda svaki dan ne panicarimo posto svaki dan netko proda/kupi dionicu (taj dan je uz te 4000 od PBZa, prodano jos 23 000 komada….zasto nitko oko toga onda ne radi buku?? )

Uglavnom puno buke nizasto, ako se nastavi kontinuirana prodaja po par tisuća komada dnevno od strane istoga to samo znači da nam može usljediti duža stagnacija ili lagani pad jer je netko dosao do svog izlaznog targeta , no vjerujem da cim bi usljedio malo jaci pad (ispod 70) taj skrbnicki bi odmah prestao prodavati posto mu se nebi vise isplatilo prodavati…

Ako netko ima pretplatu na mojedionice i ako mu se da bilo bi dobro da napise ovdje kada je tocno taj PBZ dd usao u TOP-10

Uglavnom bezveze buka, netko je nasao target koji mu odgovara ( ponavljam VOLKSBANK skrbnicki je dao svojih 250 000 dionica po 45kn!!!) i to je to…zasto bi to odmah znacilo da nesto ne stima

Iskreno ne sumnjam da ce se u ponedeljak pokoji panicar zaletiti i da mozda cjena odleti ispod 70 (ako se ne postavi potpora) i zao mi je sto mi je ostatak portfelja u tako dobrim dionicama (ADPL,KOEI,PTKM, KODT…) da mi se iako sam u svima njima u dvoznamenkastom plusu ne isplati prodavati ih jos , a kes je rezerviran za neke druge stvari (nevezane za burzu) trenutno..


@ZZtop

Zapeli ste mi za oko vec prije i promatrao sam vase postove po forumu (npr KSST gdje se slazem s vama) i ne cini se da zelite zlonamjerno drukat no nije mi jasno sto zelite..Da znamo sto imamo, imamo dionice drustva koje ce uskoro kontrolirati preko 17% turistickog smjestaja u HR..dionicu iz turizma najvažnije gospodarske grane u HR i jedine kao takva u kojoj možemo biti konkurentni i u kojoj čući neviđeni potencijal..Uz sve to ta dionica ima nevjerojatno veliku vrjednost u nekretninama ali i u financijskoj imovini i s obzirom na sve sto posjeduje i kakav utjecaj u turizmu ima itekako je podcjenjena.

Vi ako sam dobro shvatio imate VLDS…Tvrtku koja se bori protiv steč

...

@HaoRen
cijenim vaš post te dugoročno viđenje KORF-a i njemu povezana društva (odluku o Adriji tek moraju potvrditi sve skupštine/dioničari itd…) Odgovor na vaše pitanje ću vam dati uskoro… Nemam KORF (nekad iz xy razloga imao), al poznam suštinu istog… (barem mislim)… No, ajd, sretno – dionica je dugoročno sigurno (po meni) ok… ali?… otom-potom… [thumbsup]

Čuješ ti studoše ?!
Zašto ljude toviš da to ide samo gore i gore ?!
Svi kupci namjernici, ne nasjedajte na drukanje takvih "altruista" već pričekajte.
A što ti imaš protiv 10-15 posto ? Zar si ti burzovna vertikala po kojoj se moramo ravnati ?

Je li ovo bilo namjenjeno meni ili (ima nas tu malo vise studenata ekonomije)???

1. Tko to govori da ce ovo samo gore i gore? Svaka dionica moze rasti i padati pa tako i KORF..Ja sam iznio svoje razloge i razmisljanja s kojima se ostali mogu ali i nemoraju sloziti.. vi ako imate kakve pametne zasto nece rasti slobodno ih iznesite.. , Gdje sam ja to napisao da to ide sma "up i up"….takve postove pisu takvi kao vi koji love 10-15% i onda vicu "ide to samo up" dok se ne iskcraju a onda krenu sa "down down"…

2. 10-15% …tko kaze da je tu nesto lose ? Moja je filozofija "bolje pricekat na dobar ručak nego brzo pojesti hamburger" vi ste mozda zadovoljni s hamburgerom i gdje je problem? Jedini je problem sto kad je puno takvih investitora na nekoj dionici to jako smeta toj dionici (primjer INGRa (uz sve ostale probleme koje ju muce) )..Vi slobodno uzmite svojih 15% na KORFu i ulozite ih u KSST,VLDS,INGR ,TEP i slicne dionice koje su ovih dana "popularne" ili u bilo koju drugu, vas novac-vas izbor …

3. Takav nacin komunikacije pogotovo “cujes ti” sacuvajte za lokalnu birtiju..Neznam sto ste si umislili da ste ali tako se ne mozete razgovarati niti uzivo niti na forumu..Ne mislim se vise rapravljati s vama jer ocito neznate citati s razumjevanjem+u manjku argumenata pomalo gubite zivce….od sad ste mi na bloku pa pisite sto vas volja..Ako vam se KORF ne svidja neznam sto uopce radite na ovoj temi

Ugodan vikend

Disc:
Autor ima KORF i ovo nije nagovor na kupnju(prodaju (pogotovo ne onima koji donose odluke temeljeci se na pisanje s foruma)

...

Haouren osvrnuo bih se na točku 2.

Bez ovih (nas) koji love 10-15%, 5-10% jednostavno ne bi bilo prometa te neznam kako bi i jedna dionica bez njih rasla. Imaš masu slučajeva na ovoj burzi (dobra firma al se s dionicom jako slabo trguje). Na žalost po burzu takvih je malo i raspolažu s malo kapitala (pojedinačno i u globalu) i trenutno se ponašaju kao krda gnuova.
Imaju dovoljno kapitala za par dionica i onda se sele s jedne na drugu i to na one koje pokazuju donekle likvidnost koju je izazvala nagla rasprodaja u jednom periodu od nekog većeg ili gomile manjih koji su prodavali po cijenama dosta ispod vrijednosti dotične firme (recimo slučaj Belje). Nakon što su našli novu ‘žrtvu’ stara počinje tavoriti u nelikvidnosti do trenutka dok neki veći i dugoročniji ne mora prodavati (nebitni razlozi) pa time počinje rušiti cijenu i ta dionica ponovno počinje dolaziti u fokus.

Nedao Bog problema Onom čije se ime na ovom forumu ne smije spomenuti i da mora izlaziti iz neke od dionica koju ima značajnije u portfelju. To bi bilo dobro za ‘vrlo kratkoročne ulagače’ (recimo ove što su nešto ušićarili na INGRI zadnja dva dana) ali loše za dugoročne i ostale jer više nebi bilo nikog da dotičnu dionicu može izvući iz sunovrata.
Recimo u slučaju INGRE imamo takav slučaj (naravno drugi ili više drugih prodavača je u pitanju). Kod INGRE naravno kumuje i poslovanje i petljanje s temeljnim kapitalom ali sličan scenarij bi bio i na bilo kojoj drugoj dionici. Na INGRI nema ozbiljnijeg odbijanca (bilo je par pokušaja) već najmanje godinu dana. Da nema RBA mirovinca i njegovog ganjanja HT i on bi potonuo ko kamen iz istog razloga.

Ovo su razlozi zašto je jako riskantno (nikad neznaš kad će ti zatrebati novci, bez obzira na one tvrdnje da se ne ulažu novci koji će ti trebati, novac zbog svoje naravi uvijek treba) biti dugoročno u bilo kojoj dionici na ZSE osim ako nije dividenduša, a i one polako postaju opasne kako pada likvidnost, jer i ovi ‘lovci’ znaju zaglaviti u pojedinoj dionici te u njoj očekuju ‘godota’.

Zapravo smatram da su dugoročni ulagači trenutačno veći hazarderi od kratkoročnih.

ceha@,apsolutno se slažema s vašom analizom stanja na burzi,pogotovo spomenom Onog kojeg se ovdje ne smije spomenuti.Mislim da dionica KORF-a,koju imam,vrijedi više od trenutne,ali to ne znači i da će rasti.Ima,osim KORF-a dosta dionica koje se mogu okarakterizirati kao podcijenjene pa su stoga zasigurno interesantne dugoročnom ulagaču,kakav sam i sam.Naše tržište je već nekoliko godina, mislim na cijene, apsolutno pod utjecajem špekulanata najkraćeg dometa.Ne vjerujem da će se nešto značajno dogoditi po tom pitanju prije ulaska u EU,odnosno dok nas ne posjete strani ulagači.Bez njih,bojim se,neće biti ni značajnije likvidnosti niti pomicanja cijena.Moj horizont je u početku krize bio par godina,dok se svijet i zemlja ne postave na noge.Međutim, dogodilo se da je svijet,zajedno s burzama,izašao iz krize,ali ne i Hrvatska.Zahvaljujući našim vlastima.Zato i dalje tavorimo na CROBEX-u 2000 bodova,gledajući sa zavišću svjetske burze koje su odavno na svom.
Bolja vremena,po meni,slijede najranije 2014.


Bez ovih (nas) koji love 10-15%, 5-10% jednostavno ne bi bilo prometa te neznam kako bi i jedna dionica bez njih rasla. Imaš masu slučajeva na ovoj burzi (dobra firma al se s dionicom jako slabo trguje). Na žalost po burzu takvih je malo i raspolažu s malo kapitala (pojedinačno i u globalu) i trenutno se ponašaju kao krda gnuova.

Slazem se s vama oko toga da bi bilo manje likvidnosti i da ima dobrih dionica bez likvidnosti (KODT) , i nemam nista protiv toga da ljudi uletavaju sa 10-15% (i istovremeno se iskrcavaju novima koji su dosli jer je "naraslo" i cekaju svojih 10-15% i tako u krug)…To samo kolega MISNJA ima problema s citanjem pa pise postove kakve pise kao odgovore meni..


Imaju dovoljno kapitala za par dionica i onda se sele s jedne na drugu i to na one koje pokazuju donekle likvidnost koju je izazvala nagla rasprodaja u jednom periodu od nekog većeg ili gomile manjih koji su prodavali po cijenama dosta ispod vrijednosti dotične firme (recimo slučaj Belje). Nakon što su našli novu ‘žrtvu’ stara počinje tavoriti u nelikvidnosti do trenutka dok neki veći i dugoročniji ne mora prodavati (nebitni razlozi) pa time počinje rušiti cijenu i ta dionica ponovno počinje dolaziti u fokus.

Upravo ste opisali stil ponasanja 90% investitora na poslovnom, i moje misljenje je da je upravo takav stil ponasanja pravi put za pogubit sve novce i to se na ovom forumu puno puta pokazalo tocnom…Takve investitore najvise voli kolegica ivana7 koja ih onda ošiša na jako kratku frizuru i mooram joj priznati da je izvrsna u tome….Ljudi kupi jednu dionicu, prodaju cim naraste, kupe drugu ona padne za duplo i onda su im krivi HANFA, OMFovi,MOSA,CIA i masoni za to sto su oni izgubili novce…Recimo sigurno je dio takvih koji su prodali KORF uletio u KSST i u ponedeljak ce se najvjerojatnije cudom cuditi, dio je otisao u INAu jos prije pa im sada novci stoje blokirani unutra..

Ponavljam nemam nista protiv takvih investitora, jer da bi netko zaradio netko mora izgubiti novce , ali nemam dobro misljenje o takvom stilu i to je sve…


Nedao Bog problema Onom čije se ime na ovom forumu ne smije spomenuti i da mora izlaziti iz neke od dionica koju ima značajnije u portfelju. To bi bilo dobro za ‘vrlo kratkoročne ulagače’ (recimo ove što su nešto ušićarili na INGRI zadnja dva dana) ali loše za dugoročne i ostale jer više nebi bilo nikog da dotičnu dionicu može izvući iz sunovrata.

Postavio sam pitanje upravo u vezi toga kako izavi s puno dionica na nelikvidnom trzistu i to pitanje mozete naci u komentarima na jednom mjestu na internetu..kolega Lynx je jako dobro odgovorio na to pa imate tamo i odgovor ako vas zanima..Sto se tice izlazaka u slucaju "problema van burze" mislim da i onaj tko ima 1000kn na burzi i onda tko ima milijune moraju biti dovoljno pametni pa sastrane imati dovoljno novaca van burze upravo za te slucajeve…

INGR koju ste spomenuli nazalost ima bezbroj problema i tu se samo gleda da ovi kojis u dobili dionice u zamjenu za dugove dobiju barem 50% svoje love van, a nakon toga tko zna sto ce s INGR biti….Za HT se slazem s vama o utjecaju RBA mirovinca, i osobno mislimd a je precjenjena dionica..

HaoRen, 15.05.2011. u 12:16
Ovo su razlozi zašto je jako riskantno (nikad neznaš kad će ti zatrebati novci, bez obzira na one tvrdnje da se ne ulažu novci koji će ti trebati, novac zbog svoje naravi uvijek treba) biti dugoročno u bilo kojoj dionici na ZSE osim ako nije dividenduša, a i one polako postaju opasne kako pada likvidnost, jer i ovi ‘lovci’ znaju zaglaviti u pojedinoj dionici te u njoj očekuju ‘godota’.

Nebi se slozio s vama ovdje…Dionice i treba kupovati kada su podcjenjene i kada nezna jos puno ljudi za njih ili se boje uci jer misle da je opasno…Jednog dana kada dodu dobre vjesti, tada dolazi i likvidnost i onda se oni koji dionicu imaju dugoročno iskrcavaju onima koje ste opisali u pocetku svoga posta…

...



Jel to možda imate stanje od idućeg tjedna pa ste sigurni u dokup? [huh]

Analitika odlična stvar
[/quote]

Analitika je onoliko dobra koliko ulazni podaci i sposobnost analitičara dopuštaju.



Dubrovnik: svaki drugi gost odsjeo na Babinu kuku
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/136023/Default.aspx
U dubrovačkim hotelima bilo je oko šest tisuća gostiju, od kojih polovica u kompleksu na Babinu kuku gdje je otvoreno svih pet hotela kao i auto kamp.

Ako je 3000 ljudi u hotelima Babinog kuka to znači da je popunjenost iznad 100 posto jer službeni broj kreveta je 2874 što znači da su u optjecaj stavili i dodatna ležišta http://www.valamar.com/hr/hotel-smjestaj-dubrovnik/smjestaj-hoteli-apartmani

Sve u svemu odličan podatak….
[/quote]

Je li i dalje stojite iza ove analize i zaključaka?

@BigBoss
znate vi što je GOP.. a nadasve osnove management fee-a?

Kolega činjenica je da se vrača u okvire. Pa šta ste očekivali da će samo tako preskočiti 60 kn.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Uf loše vijesti za Korf, smanjen broj nočenja.

http://limun.hr/main.aspx?id=706839

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

I to je to,imamo potporu na 70 kn,više nećemo tako lako ispod.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close