Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hrvatske dionice su skupe, misli Hrvoje Stojić

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ali i održive na dulji rok.


Hrvatske dionice su skupe, misli Hrvoje Stojić

Vaš link


Misliti je d… znati…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Ali i održive na dulji rok.

Na rok od 33 godine, misli Hrvoje Stojić

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

da Stojić izračunao je da je P/E burze u hrvata jednak 33 .. a u zemljama u sličnom razvojnom trenutku 11 ..

negdje sam pročitao da je prosjek za omjer P/E jednog američkog indexa (Nasdaq ?) oko 20 … ali da su najveći porast cijene ostvarile one dionice koje su imale prije porasta cijene prosjek P/E od 38 što je skoro duplo više od prosjeka tog indexa … što bi to značilo ? da (dobri) investitori prepoznaju potencijalne firme i njih kupuju prije nego što postizati odlične rezultate, kupnjom cijena raste a i posljedično i omjer P/E … i zapravo visok P/E u tom slučaju ne znači da je dionica skupa , već naprotiv da ju je puno investitora prepoznalo kao dobro ulaganje …
vjerojatno je i kod nas tako ; visoki P/E odražava veća očekivanja od firmi na burzi , tj. velik napredak u poslovanju i porast i prihoda i dobiti …

posebno u građevinskom, turističkom, transportnom, logističkom te prerađivačkom sektoru.
Dakle sve…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Zanima me ,da li se ovo jos uvjek naziva stagnacija trzista ili Korekcija ?

najvrednije stvari u životu su besplatne


posebno u građevinskom, turističkom, transportnom, logističkom te prerađivačkom sektoru. Dakle sve…

[smiley2]


firme i njih kupuju prije nego što postizati odlične rezultate, kupnjom cijena raste a i posljedično i omjer P/E … i zapravo visok P/E u tom slučaju ne znači da je dionica skupa , već naprotiv da ju je puno investitora prepoznalo kao dobro ulaganje …
vjerojatno je i kod nas tako ; visoki P/E odražava veća očekivanja od firmi na burzi , tj. velik napredak u poslovanju i porast i prihoda i dobiti …

I ja sam u nekoj knjizi naletio na to – ne mogu se više sjetit kako se zove. Nakon toga sam malo promjenio svoje stajalište i ne dajem ovom pokazatelju veliku važnost kao do tada. Naime autor je tvrdio da je P/E posljedica a ne uzrok. I kao što si već napomenuo, visok P/E u dosta slučajeva znači da su ulagači prepoznali dionicu kao veliki potencijal koji se često u budućnosti i ispuni, a ne da je kako naši pametni gurui vole reći precjenjena.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

P/E se uvijek mora gledati zajedno sa ostalim pokazateljima.
Svaki od pokazatelja zasebno ne govore puno.
Isto kao što dionica koja je na jedan BV meni ne znači apsolutno ništa tako ni dionica na P/E od 10 ne znači apsolutno ništa dok se ne stavi u kontekst.
U tome je cijela mudrost

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Negdje sam ovih dana čitao da je “Crobex pao na razinu svibnja”. Evo malo podsjetnika na travanj:

17.04.2007 4.710,73
16.04.2007 4.662,34
13.04.2007 4.649,61

Ovo govori da smo se vratili na razinu Crobexa od prije 4 i pol mjeseca. [smiley11]

No respect

Crobex na 4661

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close