Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bez nekih projekcija i analiza ocekujem daljnji rast Spana, kao sto sam prije pisao trebao bi se duze zadrzati na razinama 290-300,te kad dođe do probijanja 300 slijedi rast do 320.

U petak smo vidili otpor na 278 i 280,kad to prođemo ide na ove razine o cemu sam pisao.

Sto se tice Jadroplova ne vjerujem da ce prije kraja kineske N.G. prije i 80. Ali iza toga ocekujem veliku potraznju i buđenje svjetsko pomorskog prometa, ali i cijenu 100-120. Jdpl nece podlijeci extra porezu.

Veoma je interesantna dionica V. Lenca. Posla kao u prici i imat ce ga sigurno do pocetka ljeta, jer sada idu remontu. Talijan ce također dati sve da ne podliježe extra porezu(za Jdpl znam iz pouzdanih izvora).

SPY je danas na CPI vijesti poskocio taman do razine  gdje bismo ocekivali da bi jedan klasicni retest trendlajna isao.

.

Sljedeca dva tjedna su kljucna.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Jucer sam naisao na jedan odlican post na twitteru koji lijepo i plasticno pojasnjava kako i zasto trejderi nastradaju kada pokusaju predvidjeti u kojem smjeru ce trziste krenuti na objavu ovakvih znacajnih vijesti kao sto je CPI, te posljedicno zasto bi trebali ovakve vijesti pratiti sa strane (u keshu).

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Netko je spominjao pivot? Powel kaze da nista od toga do 2024.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ovi vani bome fino rone.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@mitkko

Mislis da imaju veze sa nama?!

diokidina, 15.12.2022. u 16:41

@mitkko

Mislis da imaju veze sa nama?!

Ne znam ti ja nista, ja samo “crtam krivulje”. I ne raspravlja mi se vise s tobom.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@mitkko

Kako ja mogu uocit ne raspravljas vise ni sa kim na ovom forum.

Jos nesto sto mogu uocit da se ovdje pise o hrvatskom tržištu kapitala.

Nije istina. Ja se volim raspravljati s mitkkom, ali mi rijetko daje razloga jer se uglavnom slažem s njime.

Zato imam neka druga mjesta na kojima ima dosta mojih neistomišljenika u vezi mnogo toga. Doživim i čujem svašta. Pomislim na tren da sam se zatekao u nekoj vrsti mirror universea, nalik onome u Star Treku.





diokidina, 15.12.2022. u 18:51



@mitkko

Kako ja mogu uocit ne raspravljas vise ni sa kim na ovom forum.

Jos nesto sto mogu uocit da se ovdje pise o hrvatskom tržištu kapitala.



 

ja mogu uoćiti da je diokidina ostao bez keša a perjanice koje posjeduje padaju i padaju a padu kraja nema…….izdrži……nedaj na prodaju ništa sve do dna…….tamo štafetu preuzimaju drugi……tak je to kad se na vrhu zaboravi prodati…….

Postovani kolega da ti otkrijem svoj portfelj?!

Moze ali necu sve.

6600kom Jdpl ulaz 13.80

4500kom Jdpl ulaz 50kn.

NEMA PRODAJE JADROPLOVA!!!

Tu posjedujem 2 skrbnicka.

Ajmo dalje 24tis kom Vlen ulaz 10,20. Prodao istih 9tis kom sa istom ulazom prije 20 dana. Samo skratio poziciju.

Hoces jos….

Imam Span i Vart.

Cash 680tis kn.

Javi se privatno u poruci, ako zelis detalje.

Svaki pravi ulagac je sa barem 50% casha.


@hugh

Kreni od sebe.

mitkko, 13.12.2022. u 18:23

SPY je danas na CPI vijesti poskocio taman do razine  gdje bismo ocekivali da bi jedan klasicni retest trendlajna isao.

.

Sljedeca dva tjedna su kljucna.

SPX baš ozbiljno roni. Od ovog zadnjeg grafa, tj. retesta trendlajna do danas -7,17% u svega 4 dana. 😬

Pozitiivno je što je target ovog rising wedgea cca 2,5% niže pa bi uskoro bilo zaočekivati i nekakav odbijanac.

.

Naša ZSE standardno autistična. Dok je SPX u ovom zadnjem bear market reliju napravio gotovo +18% naš CROBEX se nije ni pomaknuo. Sada će ovaj vodopad vani opet biti uteg oko noge i za ovo malo potentnih izdanja koja su se napokon udostojila pokrenuti. 😕

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

mitkko, 10.12.2022. u 13:10




mitkko, 07.12.2022. u 21:08







mitkko, 04.12.2022. u 13:08



Dok se mi bavimo predstečajnim nagodbama i naganjanjem lopte, ATGR je potiho napravio breakout.

ATGR je taj breakout i potvrdio, vidjeli smo follow-through na velikom volumenu. Bid se u međuvremenu pristojno popunio, ask se povlači.



 



 

ATGR fino napreduje, cijena raste na sve većem volumenu, RSI i MACD uredno prate cijenu. Prvi test ovog relija će biti na oko 350 kn, nakon čega će biti jasnije vjerojatnosti daljnjeg napada na 370 kn kotu.

ATGR izgleda iscrpljeno, mislim da bismo mogli vidjeti korekciju.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Za par preostalih mazohista u Proficiu:

Ovo je nažalost prošlo ispod radara.Nastavak pohlepe GS:


https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:52:0::NO:52:P52_PSO_ID:9861606


Spajanje dionica 100 u 1!!


Skupština će se održati dana 20. prosinca 2022. godine u 12:00 sati u Hotelu Sheraton, Ulica kneza Borne 2, sekcija C konferencijske dvorane,


”3. Dionice će se spojiti na način da će se svakom dioničaru za 100 (slovima: sto) Dionica izdati 1 (slovima: jedna) nova redovna dionica koja glasi na ime, bez nominalnog iznosa (u daljnjem tekstu: Nove dionice).”


6. Cijena Dionice u pribavljanju ili otpuštanju Dionica iz točke 5. ove Odluke je 22.187,29 kuna 


Osim što PRFC nije pripalo ništa od onih 297mil kn (koji su 102 000kn po dionici), ostalo je još 100 mil kn koje je dužan unijeti ili u Proficio ili donirati.


100mil kn = 33760 kn po dionici.



Znači “fer” vrednovanje cijelog Pine Beacha, Rovinjskih nekretnina i 33760kn po dionici se vrednuje 22200kn.


Legalna pljačka, a ne treba zaboraviti niti kako se prošlim spajanjem 1000 u 1 rješio nekoliko tisuća malih dioničara, uglavnom braniteljske populacije.


Pohlepa, pohlepa, pohlepa.

mitkko, 16.12.2022. u 20:21




mitkko, 13.12.2022. u 18:23



 

SPY je danas na CPI vijesti poskocio taman do razine  gdje bismo ocekivali da bi jedan klasicni retest trendlajna isao.

.

Sljedeca dva tjedna su kljucna.

 



 

SPX baš ozbiljno roni. Od ovog zadnjeg grafa, tj. retesta trendlajna do danas -7,17% u svega 4 dana. 😬

Pozitiivno je što je target ovog rising wedgea cca 2,5% niže pa bi uskoro bilo zaočekivati i nekakav odbijanac.

.

Naša ZSE standardno autistična. Dok je SPX u ovom zadnjem bear market reliju napravio gotovo +18% naš CROBEX se nije ni pomaknuo. Sada će ovaj vodopad vani opet biti uteg oko noge i za ovo malo potentnih izdanja koja su se napokon udostojila pokrenuti. 😕

Izgleda da je odbijanac krenuo, doduse malo ranije nego sto sam ocekivao. Logican target bi bio razina 396.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close