Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nastavak na prethodni post, opet mi ne da staviti priloge. Idemo drugi pokusaj…

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@mitkko

Sad ces mi reci da si znao da ce vozarine ici toliko gore i sam znas koliko su tada bile.

Ja sam to napisao iz razloga sta je tada bilo tako stanje, i tada sam imao dionice Jdpl.

Bio sam realan. Realan @mitkko. Pokusaj shvatit ako mozes.

Mene jedino jedna stvar ljuti kad je netko u dionicama pise sve pozitivno, a netko kao ti sto je u cashu pise negativno.

Ako imas vremena potrazi jos nesto iz proslosti da obrazlozimo. Ili cemo se naci oci u oci, mozemo kod Stankovica nedjeljom u 2 ako ima slobodan termin.

mitkko, 07.12.2022. u 22:28

Da se nadovezem na kolegu Yielda, evo graf projekcije pada EPSa za nagodinu. Graf i projekciju je radio Morgan Stanley.

https://www.seebiz.eu/ekonomija/analiticar-morgan-stanleya-dolazi-labava-recesija/285322

U prijevodu labava recesija je sporiji rast globalnog gospodarstva u 2023g.

 

@diokidina

Ti kao investitor trebas gledati stanje kakvo ce biti, a ne kakvo trenutno je ili kakvo je bilo. Ja to ne bih nazvao da si bio “realan”, vec kratkovidan, sto za jednog investitora nije dobra karakteristika.

.

Isto to radis i sada, gledas proslogodisnje brojke, to je sada vec retrovizor… a kada se netko ne slaze sa tvojim vidjenjem stvarnosti odmah ti je u nemilosti, kako onda tako i sada.

.

Neka, ja mogu zivjet s tim, nema potrebe da se oko toga vise raspravljamo.

.

I druga stvar, ove fore sa “tko je u keshu i tko sta shodno tome pise” su ti vise bezveze. Svi ovi grafovi i brojke koje sam gore iznio su takve kakve jesu, mozemo se neslagati samo oko njihove interpretacije. Jedan banalan primjer – nije se krivulja prinosa izvrnula zato sto sam ja u keshu, nego sam ja u keshu upravo zato sto se krivulja izvrnula.

.

Razmisli malo o tome.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

@mitkko

To kakav sam ja investitor, molim te budi suzdrzan.

Samo ti i dalje crtaj krivulje.

Ako se mene pita mi smo zavrsili.

Da nije šija nego vrat

Sve već viđeno

konačno! https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/hrvatska-dobila-zeleno-svjetlo-za-schengen-15284135

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

EU accepts Croatia into Schengen but leaves out Romania and Bulgaria due to Austrian and Dutch vetoes (msn.com)

I ARNT izgleda spreman za jedan odbijanac.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Nastavak na prethodni post… cijena naravno prvo mora proci prvu prepreku na oko 240 kn, ali znate vec kako to ide.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

diokidina, 07.12.2022. u 22:31

Imam osjecaj da “ste” u cashu.

Ali i imam osjecaj da ce Hrvatska proci Brazil.

Kolega, skidam kapu 🇭🇷 🙂

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

mitkko, 08.12.2022. u 15:36

I ARNT izgleda spreman za jedan odbijanac.

ARNT je završio tjedan sa lijepom weekly hammer svijećom, uz bullish divergenciju na RSI.

Na daily grafu se vide detalji. Moj ulaz je na 220 kn.

Prvi target je na cca 240-245 kn.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

mitkko, 07.12.2022. u 21:08




mitkko, 04.12.2022. u 13:08



 

 

Dok se mi bavimo predstečajnim nagodbama i naganjanjem lopte, ATGR je potiho napravio breakout.

 



 

ATGR je taj breakout i potvrdio, vidjeli smo follow-through na velikom volumenu. Bid se u međuvremenu pristojno popunio, ask se povlači.

ATGR fino napreduje, cijena raste na sve većem volumenu, RSI i MACD uredno prate cijenu. Prvi test ovog relija će biti na oko 350 kn, nakon čega će biti jasnije vjerojatnosti daljnjeg napada na 370 kn kotu.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

ATPL, jedna mjesec dana stara analiza, zanimljivo za pogledati unazad. Prognoza je i dalje izgledna, cijena je samo malo duže stajala u mjestu u odnosu na ono što sam ovim grafom projicirao.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ovo je stvarno zanimljivo, ovaj forum mi opet ne da prikačiti graf za ATPL. Prijašnja dva posta uredno objavi, ali ovaj prilog za ATPL nikako ne pušta, kaže da je preveliki fajl, a ustvari je jednak kao i ovi ostali. 🤔

Idem ga pokušati preimenovati 🙂 Ako ni ovako ne ide, odustajem.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close