Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima li netko problema s PBZ investorom.

Mirovinci su u banani ove godine, te se za veliku većinu budućih umirovljenika više uopće ne isplati štedjeti u 2. stupu, pa većina traži povratak u 1. stup. Ne bih se čudio da kroz koju godinu ukinu taj 2. stup i sve vrate u proračun, a to će onda biti jako loša vijest za tržište kapitala u Hrvatskoj, ako uopće tako nešto još i postoji.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Slabo o tome znam, ali koliko sam čuo, ti mirovinci smiju raspolagati sa samo 5% papira koje drže.

Cijela ta stvar je dosta netransparentna i loša od samog početka.

Marko Rakar je nedavno o tome pričao na N1.


Ne treba ulagace nutkati ..nego pocnite ostvarivat dobit..zazelenite indexe..neka Crobex “proklija” pa ce se i ulagaci pronac !


Medijski “rat” ..samo sto novinari puno vise vole “negativu” a i vrlo vjerojatno su financirani od nekretninskog lobya nego li investicijskog..a na kraju krajava i argumenti su na njihovoj strani !


 


Domaće ulagače treba još malo opismeniti i nutkati prilikama


Hrvatsko tržište kapitala ima više potencijala nego što se u javnosti misli, ali bi male ulagače trebalo dodatno financijski opismeniti, ali i nutkati investicijskim prilikama.

Domaće ulagače treba još malo opismeniti i nutkati prilikama




HNB PROVODI ISTRAGU

Građani izgubili štednju zbog ulaganja u fondove: ‘Tako su mi savjetovali u banci, a onda su mi rekli – potpisali ste‘


”Savjet bankara Zagrebačke banke da povučem 3000 eura iz oročene štednje i uložim u fond stajao me je 500 eura”


svi smo mi Crobex

Ja se ne slažem s njime o “stogodišnjoj krizi”, jer nema temelja za to, osim ako Kina napadne Tajvan i reakcija zapada bude nalik na ovo s Rusijom, onda je sve moguće.

Stavio sam to ovdje kao njegov osvrt na netransparentnost mirovinskih fondova valjda od njihovog začeća do danas.

Lucijan, 11.11.2022. u 15:37

 


Ne treba ulagace nutkati ..nego pocnite ostvarivat dobit..zazelenite indexe..neka Crobex “proklija” pa ce se i ulagaci pronac !


Medijski “rat” ..samo sto novinari puno vise vole “negativu” a i vrlo vjerojatno su financirani od nekretninskog lobya nego li investicijskog..a na kraju krajava i argumenti su na njihovoj strani !



Domaće ulagače treba još malo opismeniti i nutkati prilikama


Hrvatsko tržište kapitala ima više potencijala nego što se u javnosti misli, ali bi male ulagače trebalo dodatno financijski opismeniti, ali i nutkati investicijskim prilikama. 

Domaće ulagače treba još malo opismeniti i nutkati prilikama

 


 

 

 
HNB PROVODI ISTRAGU

 

Građani izgubili štednju zbog ulaganja u fondove: ‘Tako su mi savjetovali u banci, a onda su mi rekli – potpisali ste‘


 
”Savjet bankara Zagrebačke banke da povučem 3000 eura iz oročene štednje i uložim u fond stajao me je 500 eura”

 

 



100%





svi smo mi Crobex

Pa naravno . Od virusa do ovamo. Samo se zasipa negativom.Ljudi moji još koji tjedan i ulazimo u Schengen ! Jel uopće treba objašnjavati što to znači za turizam i ostale grane. Već sad inflacija globalno usporava. Očekuje se možda već na slijedećoj sjednici Fed-a snižavanje kamatnih stopa. Koliko vidim i rat se sve manje spominje a primirje sve više. Kina lagano počela ublažavati stroga pravila u vezi virusa .Ja sam i danas kupovao i kupovat ću dokle imam novaca. Jedan ATGR -fundamentalno čudo,zdravo da zdravije ne može biti na 326 kn !!! itd.itd..i mirovinci prodaju i onda će za koji dan kupovati po 10-20% višoj cijeni. Premijer i  vlada ništa ne radi po pitanje tržišta kapitala.NIkakve mjere ne postoje da bi se ovo pokrenulo a to je u normalnom zapadnom svijetu srce i ogledalo gospodarstva. Ruglo sve skupa

Ne kužim zašto se dio nas ionako malobrojnih investora na ZSE buni što je sve to tromo, itd.

Prvenstveno nas je malo, a ja to ne vidim kao neku lošu stvar. Čim se manje ljudi nečime bavi, marže su veće zbog male konkurencije. To je jedna stvar. A druga stvar je da preko 90% ljudi nema ni živce ni želudac za ikakve dionice, čak ni HT. Nastavno na to smatram da ti ljudi ne bi ni trebali posjedovati dionice ni ikakve druge vrijednosne papire. Povijesno je to bilo nešto što je imalo valjda manje od 1 promil populacije.. Tko su uopće bili dioničari? Vanderbilti i Rockefelleri… Ne vidim potrebu da sad svaki deseti Hrvat bude dioničar. Čak i u SADu je to dosta palo, gdje je stoljećima postojala “kultura” štednje u dionicama za mirovinu. General Electric je mnoge njihove penziće otrijeznio. Svaki biznis, ali apsolutno svaki nosi rizik. Svi se kunu u nekretnine. Je? Imaš poslovne prostore, skladišta, hale koje daješ u zakup luci u Mariupolju, u Hersonu? I? 2021. sve izgleda super..sred ljeta…zarađuješ do ludila.. malo tko je mogao predvidjeti ovakav tok stvari.

Cash je još najsigurniji, ali gle Kinu. Tamo im banka ne želi isplatiti ni male iznose s bankomata, budu enormni prosvjedi.

Crypto? Bitcoin? Tvrdili su da je to “hedge” u odnosu na tržište.. Ye? Koliko je pao NASDAQ od početka godine, a koliko BTC? E hedgirali su se, nema kaj.

Pogledajte sta Druckenmiller misli o svemu ovome. U 25 minuta intervjua je sve vrlo jednostavno i trezveno sazeto.

 

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

yieldchaser, 11.11.2022. u 17:50

Ne kužim zašto se dio nas ionako malobrojnih investora na ZSE buni što je sve to tromo, itd.

Prvenstveno nas je malo, a ja to ne vidim kao neku lošu stvar. Čim se manje ljudi nečime bavi, marže su veće zbog male konkurencije. To je jedna stvar. A druga stvar je da preko 90% ljudi nema ni živce ni želudac za ikakve dionice, čak ni HT. Nastavno na to smatram da ti ljudi ne bi ni trebali posjedovati dionice ni ikakve druge vrijednosne papire. Povijesno je to bilo nešto što je imalo valjda manje od 1 promil populacije.. Tko su uopće bili dioničari? Vanderbilti i Rockefelleri… Ne vidim potrebu da sad svaki deseti Hrvat bude dioničar. Čak i u SADu je to dosta palo, gdje je stoljećima postojala “kultura” štednje u dionicama za mirovinu. General Electric je mnoge njihove penziće otrijeznio. Svaki biznis, ali apsolutno svaki nosi rizik. Svi se kunu u nekretnine. Je? Imaš poslovne prostore, skladišta, hale koje daješ u zakup luci u Mariupolju, u Hersonu? I? 2021. sve izgleda super..sred ljeta…zarađuješ do ludila.. malo tko je mogao predvidjeti ovakav tok stvari.

Cash je još najsigurniji, ali gle Kinu. Tamo im banka ne želi isplatiti ni male iznose s bankomata, budu enormni prosvjedi.

Crypto? Bitcoin? Tvrdili su da je to “hedge” u odnosu na tržište.. Ye? Koliko je pao NASDAQ od početka godine, a koliko BTC? E hedgirali su se, nema kaj.

u usa je broj dioničara ponovo u porastu

https://news.gallup.com/poll/266807/percentage-americans-owns-stock.aspx

mitkko, 13.11.2022. u 11:46

Pogledajte sta Druckenmiller misli o svemu ovome. U 25 minuta intervjua je sve vrlo jednostavno i trezveno sazeto.

 


 

“When you make a mistake, you gotta admit you’re wrong and move on.”

Jednostavno, mudro i vrijedi svevremenski.

Ovo danas je nenormalno tržište. Kripto ekipa još ne želi priznati da je to u što vjeruju najobičnije zlatno tele. FED ne želi priznati da su jako pogriješili. “Investitori” koji potpuno ignoriraju fundamentalne pokazatelje… samo “prihod, prihod, prihod…” i “eventualno će poslovati s dobitima, s velikim dobitima!”..

Pa FED “Inflacija je tranzitivna.”

Puno toga je izrečeno u zadnjih godinu, godinu i pol.

Ljudi kupujte bilo koje dionice, sve što valja će nam stranci najmanje dvostruko platiti. Mislim na blue chipove.

jel ovo najslabijih sat vremena naše burze od nastanka? samo nek vlada ganja ekstraprofit, evo što tržište misli o tome. A puna su im usta demagogije o oživljavanju TK po domjencima i panelima… eto im ekstraprofita, valjda all time low imamo danas.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Pa svi mi sa foruma znamo da je Plemkoviću cilj da uništi burzu da bi svi novci išli u nekretnine jer su svi u vladi i saboru puni nekretnina.

Stvar je u tome da je ekipa izgubila dosta novca na burzi ove godine pa im je splasnuo entuzijazam za kupnju novih jer su uvjerenja da će dodatno gubiti.

No ima na ZSE nekoliko kompanija koje trenutno imaju stvarno oke cijenu, s obzirom na dosadašnje rezultate.

Iskreno kako je krenula prva polovica ove godine vrlo sam zadovoljan sa ovogodišnjim prinosom. +23% a što je dosta dobro s obzirom na okolnosti. I još je dosta dobra stvar ta što je Crobex na 1900 bodova i ima lufta do 2200… dakle bit će zarade u budućnosti.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close