Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naravno, to je jedina dobra stvar ovog besmislenog pumpanja cijene podravke što se oslobodilo 15-20 milijuna kapitala koji će sad ulaziti u druge dionice

p.s. i dajte konačno otvorite topic za SPAN! dionica svaki dan spada u top 5 po prometima, a na poslovnom forumu (!?!)ne može se o njoj ništa pročitati niti napisati jer – nema topica?!??

SPAN ima ogroman potencijal rasta, slično kao nekada ERNT

pogledajte koliko je dionica u IPO-u otišlo institucionalnim igračima, a koliko malima pa koliko je malih do sada prodalo, a velikih dokupilo pa će biti jasniji skori smjer ove dionice, snažno prema gore (moje mišljenje)

eto-mene, 01.10.2021. u 14:23

SPAN ima ogroman potencijal rasta, slično kao nekada ERNT

pogledajte koliko je dionica u IPO-u otišlo institucionalnim igračima, a koliko malima pa koliko je malih do sada prodalo, a velikih dokupilo pa će biti jasniji skori smjer ove dionice, snažno prema gore (moje mišljenje)

Očekivani P/E za 2021. prema plougodišnoj dobiti od 8 milijuna kuna im je koliko? 27? Google ima ~29 prema zadnjim izvještajima pa sam ga ovog ljeta prodao i ne pada mi na pamet nazad unutra, a valjda je sedamsto puta bolji od jednog SPANa..

eto-mene, 01.10.2021. u 14:23

SPAN ima ogroman potencijal rasta, slično kao nekada ERNT

pogledajte koliko je dionica u IPO-u otišlo institucionalnim igračima, a koliko malima pa koliko je malih do sada prodalo, a velikih dokupilo pa će biti jasniji skori smjer ove dionice, snažno prema gore (moje mišljenje)

dionice poput SPAN-a nasušno trebaju svakoj burzi, a kamoli jednoj ZSE gdje ovakvih izdanja gotovo nema ili zbog visoke cijene izlaze izvan fokusa većine ulagača npr.poput ERNT

Kolega @kodi, i kolega @redizajnlos i ja i dosta nas na ERNT još čekamo da nam Vi objasnite kako je to točno cijena ERNTa visoka.

Ajmo ovako… Vi prestanite širiti neutemeljene dezinformacije o ERNTu, a ja ću prestati pričati (istinu) o SPANu. I jos jedna stvar. Vi se nakrcajte SPANa, a mi ćemo ERNTa pa se čujemo za dve tri godine. Hoćemo tako?

eto-mene, 01.10.2021. u 14:23

SPAN ima ogroman potencijal rasta, slično kao nekada ERNT

pogledajte koliko je dionica u IPO-u otišlo institucionalnim igračima, a koliko malima pa koliko je malih do sada prodalo, a velikih dokupilo pa će biti jasniji skori smjer ove dionice, snažno prema gore (moje mišljenje)

slažem se

Malo je off topic…Nije li čudno što sve osim zlata raste. Ne čuva li zlato od inflacije? Komentari dobrodošli.

lojtra, 05.10.2021. u 12:22

Malo je off topic…Nije li čudno što sve osim zlata raste. Ne čuva li zlato od inflacije? Komentari dobrodošli.

 

Ovo je tranzitivna inflacija zbog rasta osnovnih sirovina, ali to je vjerojatno samo privremeno zbog povećane potražnje nakon izlaska iz Covid krize i logističkih problema u brodarstvu i zagušenja luka. Sirovine, kako su rasle, tako će i pasti, kao željezo koje je naraslo na 220$, pa je sada oko 100$. Trenutno je narastao ugljen i prirodni plin.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Pitam se koliko će ekipe u short selling? Samo oni najsigurniji u takav ishod. Osobno nemam pojma kud će cijene, a što se tiče inflacije, sumnjam da će to tako brzo proći. Ne smatram da će biti nekih hiperinflacija, čak ni galopirajućih, ali da će biti jača nego prije, to smatram. Da će kamatne stope eventualno morati gore, smatram i to. Da je dobro u ovome trenutku imati dionice banaka, a možda još bolje i osiguravajućih društava – apsolutno. Banke će puno više vrijediti za desetak, petnaestak godina. Vrištim od smijeha na ekipu koja misli da će neki fintech nadvladati banke… To će sve raditi u sprezi, kao i smart contract tehnologija, a banke će biti na vrhu, kao i dosad.

yieldchaser, 05.10.2021. u 18:56

Pitam se koliko će ekipe u short selling? Samo oni najsigurniji u takav ishod. Osobno nemam pojma kud će cijene, a što se tiče inflacije, sumnjam da će to tako brzo proći. Ne smatram da će biti nekih hiperinflacija, čak ni galopirajućih, ali da će biti jača nego prije, to smatram. Da će kamatne stope eventualno morati gore, smatram i to. Da je dobro u ovome trenutku imati dionice banaka, a možda još bolje i osiguravajućih društava – apsolutno. Banke će puno više vrijediti za desetak, petnaestak godina. Vrištim od smijeha na ekipu koja misli da će neki fintech nadvladati banke… To će sve raditi u sprezi, kao i smart contract tehnologija, a banke će biti na vrhu, kao i dosad.

 

Slažem se.. S bankama su uvijek svi u sprezi jer jednostavno je kod njih kaptial a oni koji rastu trebaju upravo taj kapital.

Bankama su najveći rizici recesije kada se u jako kratkom vremenu pojavi jako puno nenaplativih potraživanja.

Vidim li recesiju na vidiku? Teško, iako je ovo vrijeme jako nepredvidljivo.

Na tržištima se javljaju nenormalni potresi sa nestašicama sirovina, ne mogućnostima transporta. Gdje će nas to odvesti veliko je pitanje..

Toliko o povjerenju mirovinaca u zse i razlozima zasto smo tu gdje jesmo..a i HANFinom “pranju ruku”

 

Prema nešto svježijim podacima, svi obvezni fondovi trenutno u domaćim dionicama imaju oko 15 milijardi kuna ili 11,5 posto imovine (u stranima oko devet posto), a u AIF-ima niti 0,1 posto.

Je li alternativni fond zapeo u slijepoj ulici?

 

Pozdrav

 

 

 

svi smo mi Crobex

Užasno dosadan dan danas na burzi .

Samo kojekakve spaćke izdaju obavijesti…

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dionice-span-a-kupilo-tek-860-gradana-to-govori-sve-o-tome-kako-hrvati-stede-15110863

Nije problem u tome “kako Hrvati štede” nego u općoj propasti zadnjih godina većine firmi u koje su ulagali građani svoj novac. Problem je i u zakonu koji uopće ne štiti male ulagače nego su prepušteni volji velikih koji ih šišaju kako im se prohtje.  Đakovština (stečaj), Transadria (stečaj), Dioki (stečaj), Uljanik (stečaj), Ledo (stečaj), Jamnica (stečaj), Belje (stečaj), Zvijezda (stečaj), Kaštelanski staklenici (stečaj), Zdenka (stečaj), Viadukt (stečaj), Hidroelektra (stečaj), Konstruktor (stečaj)………….,  Petrokemija (ošišani do kože metodom razvodnjavanja), sličnu sudbinu čeka i Dalekovod, IGH, Đuro …..I sad treba netko da ulaže u ovu “žabokrečinu”

New Report

Close