Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Parica, 23.08.2021. u 14:56

Ma nase trziste puno je burzovnih journalista…

Samo pisu, zazivaju pad, vesele se padu i likuju…

I onda, jednog dana kad se pad i desi…čorak…opet ne kupuju nego i dalje zazivaju daljnji pad…i tako do smrti…

Pa ova ekipa ovdje (prepoznat ce se sami) od svibnja prosle godine cekaju i bezobrazno drukaju za korekciju…dok oni drukaju, drugi se bogate…

 

Ko pas koji ganja svoj rep. I da ga jednom napokon uhvati, ne bi znao kaj će s njim.

yieldchaser, 22.08.2021. u 20:27

 





Marielena, 20.08.2021. u 16:08



 

 





hrvalin, 20.08.2021. u 08:48



 

 

crni oblaci se približavaju

SVJETSKA TRŽIŠTA: Azijske burze na novim najnižim razinama od početka godine


https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/svjetska-trzista-azijske-burze-na-novim-najnizim-razinama-od-pocetka-godine-740685 

 

 

 



 

Ja ocekujem normalnu volatilnost na svjetskim trzistima. Biti ce tjedana kada ce burze padati i -10%, a i kada ce rasti +10%.

Veliki pad kakav se dogodio prosle godine u ozujku, 2008 ili osamdesetih je nemoguce predvidjeti cak i strucnjacima.

Mozete uvijek biti u cashu i cekati vekiki crash pa jednom bude, ali ja mislim da takvi ljudi niti ne trguju na burzi.

Prije godinu dana su isti nickovi zagivarali veliki pad burzi. Jednom ce i biti.

 



 

 

Možda ne jaki padovi čitavih burzi, nego pojedinih dionica. Ako cijela burza pada petnaestak %, nije iznenađujuće da neke dionice pritom padaju tek 5%, a neke i 35 i više %. Ne znam koliko godina Vi imate(iako sam primjetio da Ivana sugerira da ste dosta mladi; ja imam 33 btw), međutim masa nas mlađih zapravo ni ne zna što je pravo medvjeđe tržište, poput onog kakvo je bilo tijekom 1970ih godina u SADu.

Poanta je da, ako se dogodi jaka korekcija(a rujan je povijesno poznat kao najlošiji mjesec za dionice i uvjetno rečeno ružne stvari su se često događale u listopadu), puno bolje će proći onaj tko drži veliku količinu gotovine i dionice koje imaju snažne fundamente, a nisu precijenjene jer će se upravo te dionice najmanje korigirati u cijeni.

Takvi padovi su zapravo dobri i otvaraju mogućnosti da se pribave dionice odličnih kompanija koje su već neko vrieme bile preskupe( npr. GOOGL, AAPL, MSFT). Za Apple je takva korekcija bila krajem 2018. Jako dobra prilika i tko je pravilno i pravovremeno reagirao je jako dobro prošao u protekle dvije, tri godine.

Vi ste jedan od rijetkih forumasa na Poslovnom, bez ikakvog laskanja, od kojega se moze puno nauciti.

Ja ne ocekujem, barem ne u blizoj buducnosti, velike crasheve na americkoj burzi. Za njih se stalno pise da su na ATH, a oni opet rastu i dodju na novi ATH. Biti ce tjedana kada ce biti korekcija i -10%, da bi mogli ponovno nastaviti rasti.

Sigurno da ce i katastroficari jednom biti u pravu. Kada to bude mislim da je nemoguce predvidjeti.

A kod nas bude kao i uvijek srednja zalost na burzi sveukupno. Manjak likvidnosti i pravih investitora. Ali ima uvijek i prilika.

Prvi puta u povijesti otvaranje 0,00 kn.

jos nijedna transakcija pa nas je stvarno bog zaboravio

@Marielena

Hvala Vam na komplimentu, kolegice Marielena. Imamo drugačiju investicijsku strategiju, no to ne znači da Vas ne cijenim. Dapače, pogotovo zbog hrabrosti i zaključivanja.

U pravu ste. Masa forumaša ovdje, a i drugdje želi na neki svoj, često i prizeman, način ukazati na činjenicu da se može kupiti dionica i najbolje kompanije, ali ako se to učini u krivo vrijeme i po krivoj cijeni, da će se izgubiti novac, tj. u boljem slučaju – neće se zaraditi dovoljno. I to suštinski je točno, ali je točno i ovo što Vi, a i ja naglašavamo – nemoguće je predvidjeti kud će cijene, tj. tržište.

Cijeli dan 145 transakcija !!.. Top !

Vratite nam Karduma na TV i indikatore cijena dionica dok traju dnevnici..možda tako potaknete trgovinu..da netko uopce cuje za zagrebacku burzu…Ili da mozda angazirate Maju ?!

Strasno

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Dosta cmoljenja!

Tražite odgovore kod odgovornih Borg Andrej, Lopov I.T., može HANFA koja nije regulator, Lopovi oko DALEKOVODA

itd. nastavi niz

Rivp,Atgr,Podr,Adrs,KOei sami bluchipovi eto 11h je niti jedna jedina transakcija nije li to sramota ako koji menadjer ovo cita

Fond manageri su valjda jos na godisnjem odmoru.

Meni bi naprotiv bilo čudno da se sada skidaju veće količine dionica s aska i da pri ovim razinama cijena dionice rastu. Već se duže vrijeme osjeća da je ZSE došla do nekog svog vrha i da nema niti volje niti snage za daljnji rast. Čeka se jedna jača korekcija koja će dionice opet učiniti povoljnijima za kupnju, a do tada će biti ovako.

Ignore: KressoM, delux

Adris redovnu netko dosta agresivno kupuje ovih dana.

avax10, 03.09.2021. u 14:08

Meni bi naprotiv bilo čudno da se sada skidaju veće količine dionica s aska i da pri ovim razinama cijena dionice rastu. Već se duže vrijeme osjeća da je ZSE došla do nekog svog vrha i da nema niti volje niti snage za daljnji rast. Čeka se jedna jača korekcija koja će dionice opet učiniti povoljnijima za kupnju, a do tada će biti ovako.

potpuno točno. bez jake korekcije prometi na ZSE neće rasti jer gotovo nitko na ovim cijenama ne želi kupovati dionice jer su preskupe

Vidljivo iz glomaznog (otpada)prometa da nema lipice na burzi,pa nismo mi Austrijska,Mađarska,Slovenska,Makedonska ili Bugarska burza,ovdje nema i nema lipe i lipice,bojim se da će Crobi opet prismrditi prema 1800 pointi!!

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Nema ništa od rasta CROBEX-a dok mainstream mediji ne preuzmu stvar u svoje ruke. Isto kao što na dnevnoj razini sada zbrajaju nove KORONA slučajeve tako bi trebali zbrajati ove BIJEDNE DNEVNE PROMETE, ukazivati na svijetle primjere zarade i prenositi najnovije vijesti s burze. Dakle, mediji su ključ i dok nema njih u akciji zaboravite na oživljavanje burze. Još se sjećam kako su se nekad na večernjem dnevniku vrtjele aktualne cijene dionica. A sad??

Promocija, promocija i promocija!!

to donosi veće promete i generalno veću zainteresiranost mase….

Ovisi kako kome odgovara. Nekima od nas možda odgovara da cijene dionica ne idu previše gore, da ostanu jeftine, bar dok smo u fazi pribavljanja istih. Da imamo efikasnije tržište, ZABA bi bila najmanje 70 kuna. Otvoreno, meni paše da nije skupa jer ju već zadnje dvije godine u kontinuitetu kupujem.

New Report

Close