Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neke dionice su jučer stavljene u segment za promatranje:

https://zse.hr/hr/segment-za-promatranje/144

Zna li neko nešto više o tome, koji je razlog za koju od njih?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

tscapital, 06.09.2021. u 19:50

Nema ništa od rasta CROBEX-a dok mainstream mediji ne preuzmu stvar u svoje ruke. Isto kao što na dnevnoj razini sada zbrajaju nove KORONA slučajeve tako bi trebali zbrajati ove BIJEDNE DNEVNE PROMETE, ukazivati na svijetle primjere zarade i prenositi najnovije vijesti s burze. Dakle, mediji su ključ i dok nema njih u akciji zaboravite na oživljavanje burze. Još se sjećam kako su se nekad na večernjem dnevniku vrtjele aktualne cijene dionica. A sad??

Promocija, promocija i promocija!!

to donosi veće promete i generalno veću zainteresiranost mase….

 

To je to, odličan post.

 

Evo za usporedbu kako nas Slovenci šišaju za 3 x u porastu ove godine

ETF 7CRO +16,80 %

ETF 7SLO  +45,40 %

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

BudFox3, 08.09.2021. u 13:21

 





Evo za usporedbu kako nas Slovenci šišaju za 3 x u porastu ove godine





ETF 7CRO +16,80 %

ETF 7SLO  +45,40 %

 

obrazloženje je jednostavno: očito kod njih ulagači smatraju da su dionice povoljne pa kupuju a kod nas smatraju da su fer vrednovane ili preskupe i ne kupuju..ja sam npr. više od 50% u kešu i nemam nikakvu namjeru uložiti više niti lipe dok se ZSE jače ne korigira, a po po izostanku trgovanja vidim da i većina ulagača misli isto

 

ETF7SLO čine puno profitabilnije tvrtke nego CRO provjerite

plavi05, 08.09.2021. u 17:20

ETF7SLO čine puno profitabilnije tvrtke nego CRO provjerite

Točno. Uzeli ste riječ iz usta.

A što se tiče onoga što većina ulagača misli, kako kolega sugerira, nije se kroz povijest pokazalo jako bitnim. Manjina dobro prolazi. Kako u životu, tako i na tržištu kapitala.

najbolji su mi oni koji sad kupuju dionice da tobože sačuvaju vrijednost novca od inflacije…koja će biti možda 4-5% godišnje…a kad im korekcija odnese -30% uloga, kakva će im onda biti računica? 😁😂

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

kodi, 08.09.2021. u 15:37

 





BudFox3, 08.09.2021. u 13:21



 

 





Evo za usporedbu kako nas Slovenci šišaju za 3 x u porastu ove godine





ETF 7CRO +16,80 % 

ETF 7SLO  +45,40 %

 



 

 

obrazloženje je jednostavno: očito kod njih ulagači smatraju da su dionice povoljne pa kupuju a kod nas smatraju da su fer vrednovane ili preskupe i ne kupuju..ja sam npr. više od 50% u kešu i nemam nikakvu namjeru uložiti više niti lipe dok se ZSE jače ne korigira, a po po izostanku trgovanja vidim da i većina ulagača misli isto

 

naravno, po ovim cijenama kupuju samo neiskusni. kad krene jača korekcija (a doći će jer su sve burze sada napumpane tik do pucanja) izbrisat će im u kratko vrijeme 30-50% onoga što sada ulažu u dionice.

svaka škola se plaća pa će tako i ova

Meni je prošlogodišnja korekcija izbrisala preko 30% uloženog u dionice i dioničke fondove. Nisam ništa od toga prodao, nego sam s postojećom gotovinom i gotovinom koju sam dobio od unovčenja obvezničkih fondova kupovao dionice iz tadašnjeg portfelja, a dodao sam PODR i ERNT. Na Adrisu sam se opekao i zaradio za burek…imao sam ga more… na Podravci sam debelo zaradio, a mogao sam i jače… Najjača zarada mi je na ERNTu. ZABA je jedan kontinuitet, a vidjet ćemo što nam nosi kraj ove godine. Čak i kad(jer nije pitanje ako, nego samo kada) se opet sve korigira, neću odstupati od svog sistema ulaganja. Na ADPLu sam također mogao zaraditi jače, ali ne bunim se. Jako malo toga imam.

yieldchaser, 10.09.2021. u 16:02

Meni je prošlogodišnja korekcija izbrisala preko 30% uloženog u dionice i dioničke fondove. Nisam ništa od toga prodao, nego sam s postojećom gotovinom i gotovinom koju sam dobio od unovčenja obvezničkih fondova kupovao dionice iz tadašnjeg portfelja, a dodao sam PODR i ERNT. Na Adrisu sam se opekao i zaradio za burek…imao sam ga more… na Podravci sam debelo zaradio, a mogao sam i jače… Najjača zarada mi je na ERNTu. ZABA je jedan kontinuitet, a vidjet ćemo što nam nosi kraj ove godine. Čak i kad(jer nije pitanje ako, nego samo kada) se opet sve korigira, neću odstupati od svog sistema ulaganja. Na ADPLu sam također mogao zaraditi jače, ali ne bunim se. Jako malo toga imam.

 

 

Najbitniji je kontinuitet. Ne treba se osvrtati na propuštene prilike jer u međuvremenu prolaze nove prilike.

Ima dovoljno odličnih kompanija na ZSE da se može lijepo zaraditi i osiguravati kapital.

Koliko vidim Dalički u Podravci dobro ide nakon Agrokora. Možda bi bilo dobro i da dođe u CO-a da proda preostali dio CO

 

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?

idNac=2&idDCar=16555

cerp lijepo prodaje

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2

https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2

promjene

Gojko Drljača danas piše da smo imali veliki rast crobexa

Samo odgovor onima a drugog foruma. Nije Agrokor zadnje nulovanje. Zadnji je Dlkv a ima toga i između. Što je 100:1 nego nulovanje.

Tek je ponedjeljak. Do petka 16.00 sati cijene dionica što su jako rasle ove godine će se prepoloviti.

New Report

Close