Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što mislite kako bi se ova inflatorna kretanja odrazila na naše blue chipove?

Gledam ove priče iz Amerike gdje pojedini ‘analitičari’ tvrde da je ovo prolazna inflacija. Nisam siguran u to jer karakter inflacije nikad nije prolazan, dapače uvijek se duže zadržava s nama. Samo je pitanje intenziteta, a trajanje je uvijek dugo.

Stvarno nemam znanja ni iskustva za odgovorit…ali posto sam vec dugo siguran da ide jaca inflacija evo nekih mojih zakljucaka/opazanja/urbanih legendi:

1. Shipping bi trebao biti najbolji sektor za ulaganje u razdoblju inflacije jer mu se imovina sastoji od sirovina, prevozi te iste sirovine, a troskovi poslovanja su u potpunosti izolirani od direktnih inflacijskih troskova

2. Kazu preko bare da su banke super u inflacijskim vremenima (osobno, ne kuzim zasto; pogotovo sad kad su banke puna kesa koji realno, zbog inflacije, vrijedi manje; mouda misle da su dobre jer ce centralne banke bit prisiljene dizat kamate sto je dobro za banke…stvarno ne znam…tko zna materiju volio bih da mi objasni)

3. Turizam ne bi trebao biti znacajno pogodjen; glavni trosak su mu zaposlenici pa tu ne vidim velike probleme; mozda jedino kod odrzavanja i izgradnje hotela zbog vecih troskova

4. Proizvodna drustva (VLEN, ADPL, KODT) mogla bi bit jace pogodjena pogotovo u kracem roku; u duzem roku rast troskova ce se prebacit na krajnjeg kupca

5. IT sektor i komunikacije ne bi trebali imat nekih problema

6. PODR i ATGR bi isto trebali proc bezbolno

7. Gradjevinski sektor bi mogao stradat, pogotovo veliki sustavi…

Smatram da je ulaganje u dionice najbolja obrana od inflacije…samo treba izbjegavat sektore gdje su troskovi direktno vezani uz sirovine, a to su vecinom proizvodna drustva kojih kod nas skoro ni nema…

Ovo je moje misljenje i uopce nisam siguran da je tocno, dapace sigurno ima “puno rupa” pa molim sve kolege da mi potvrde/demantiraju/objasne kako stvari funkcioniraju…tnx

Rastimo zajedno...

Ja mislim da vece inflacije neće biti. Pogotovo sokova.

Inflacija je inace već sada tu.

Marielena, 15.06.2021. u 22:32

Ja mislim da vece inflacije neće biti. Pogotovo sokova.

Inflacija je inace već sada tu.

https://net.hr/danas/svijet/mracno-upozorenje-najvece-njemacke-banke-svijet-sjedi-na-tempiranoj-bombi-b1a85c92-ce69-11eb-8ffb-560801fed869

Ignore: KressoM, delux

avax10, 16.06.2021. u 09:32

 





Marielena, 15.06.2021. u 22:32



 

Ja mislim da vece inflacije neće biti. Pogotovo sokova.

Inflacija je inace već sada tu.

 



 

https://net.hr/danas/svijet/mracno-upozorenje-najvece-njemacke-banke-svijet-sjedi-na-tempiranoj-bombi-b1a85c92-ce69-11eb-8ffb-560801fed869

I ja smatram da ce u jednom trenutku doci do globalne recesije.

Ali smatram da ce ove i iduce godine svjetske burze rasti.

Smo probili 2000 bodova?

danas burekaši napucali ingru skoro 9%…kad im se ekipa krene iskrcavati pa cijena ode nazad opet će biti teorija urote jer joj jadnoj ne daju da raste 😂

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Istaknuo je i da se povjerenje ulagača oporavlja nakon pandemije, da ulaganja u otvorene investicijske fondove rastu, među kojima i ona malih ulagača, a da bi izmjene zakona dodatno trebale pojačati takve trendove.

https://www.glasistre.hr/hrvatska/sabor-podrska-izmjenama-zakona-o-investicijskim-fondovima-731369

😁😂🤣

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Taj sabor je veliko smeće. Svi lažljivci i lopovi.

zorangutan, 28.06.2021. u 12:03

danas burekaši napucali ingru skoro 9%…kad im se ekipa krene iskrcavati pa cijena ode nazad opet će biti teorija urote jer joj jadnoj ne daju da raste 😂

Slično pišeš još od kako je cijena bila 3,5 kuna. Je li lijepo biti na strani gubitnika?

amarananab, 05.07.2021. u 09:16

 





zorangutan, 28.06.2021. u 12:03



 

danas burekaši napucali ingru skoro 9%…kad im se ekipa krene iskrcavati pa cijena ode nazad opet će biti teorija urote jer joj jadnoj ne daju da raste 😂

 



 

Slično pišeš još od kako je cijena bila 3,5 kuna. Je li lijepo biti na strani gubitnika?

hahahaha…čovječe pa kupovao si ingru na 14 kn i pisao da ide raketa prema 20, a cijena je sve niže!

da ne spominjem naše okršaje da DLKV gdje sam te upozoravao što će se tamo dogoditi dok si se ti krcao po 7 kn i najavljivao raketu na 10-15 kn!…a gle gdje ti je sada dlkv, pao je sa 7 na 0,7 kn što je katastrofalnih -90% !!!!! na tvom mjestu pokrio bih se ušima i prestao pametovati uspješnijima od sebe!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kolega zorangutan Vi ste uspješni samo u drukanju a u zaradi ste u debelom minusu. Ja sam Ingru koju sam kupila po 7,20 0dmah nakon što sam napustila Dalekovod na toj cijeni što sam javno objavila prodala po 13 i ponovno kupila na 10,50. To mi je trenutno polovica sveukupnog portfelja. Da, Ingra će uskoro rasti do knjigovodstvene a Vi će te i dalje drukati kao što ste drukali dok je bila 3,50.

Kad drukate na gotovo svim dionicama na pad normalno da neke od njih i padnu pa se onda hvalite kako ste dobro prognozirali. Vi jednostavno nemate “muda” da uložite u nešto i da prodate kad treba, nego samo onako na prazno pametujete.

amarananab, 08.07.2021. u 14:20

Kolega zorangutan Vi ste uspješni samo u drukanju a u zaradi ste u debelom minusu. Ja sam Ingru koju sam kupila po 7,20 0dmah nakon što sam napustila Dalekovod na toj cijeni što sam javno objavila prodala po 13 i ponovno kupila na 10,50. To mi je trenutno polovica sveukupnog portfelja. Da, Ingra će uskoro rasti do knjigovodstvene a Vi će te i dalje drukati kao što ste drukali dok je bila 3,50.

Kad drukate na gotovo svim dionicama na pad normalno da neke od njih i padnu pa se onda hvalite kako ste dobro prognozirali. Vi jednostavno nemate “muda” da uložite u nešto i da prodate kad treba, nego samo onako na prazno pametujete.

smiješan si bananko…nema smisla da ti išta odgovaram jer su ti na topiku ingre ostali forumaši sasvim jasno rekli što misle o tebi i tvom drukanju 👎

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

amarananab, 08.07.2021. u 14:20

Kolega zorangutan Vi ste uspješni samo u drukanju a u zaradi ste u debelom minusu. Ja sam Ingru koju sam kupila po 7,20 0dmah nakon što sam napustila Dalekovod na toj cijeni što sam javno objavila prodala po 13 i ponovno kupila na 10,50. To mi je trenutno polovica sveukupnog portfelja. Da, Ingra će uskoro rasti do knjigovodstvene a Vi će te i dalje drukati kao što ste drukali dok je bila 3,50.

Kad drukate na gotovo svim dionicama na pad normalno da neke od njih i padnu pa se onda hvalite kako ste dobro prognozirali. Vi jednostavno nemate “muda” da uložite u nešto i da prodate kad treba, nego samo onako na prazno pametujete.

Prodali Ingru po 13 kuna? A rugali se prodavacima i tvrdili da su to buregdzije i da ide raketa na 20 kuna.

 

Marielena, 08.07.2021. u 19:17

 





amarananab, 08.07.2021. u 14:20



 

Kolega zorangutan Vi ste uspješni samo u drukanju a u zaradi ste u debelom minusu. Ja sam Ingru koju sam kupila po 7,20 0dmah nakon što sam napustila Dalekovod na toj cijeni što sam javno objavila prodala po 13 i ponovno kupila na 10,50. To mi je trenutno polovica sveukupnog portfelja. Da, Ingra će uskoro rasti do knjigovodstvene a Vi će te i dalje drukati kao što ste drukali dok je bila 3,50.

Kad drukate na gotovo svim dionicama na pad normalno da neke od njih i padnu pa se onda hvalite kako ste dobro prognozirali. Vi jednostavno nemate “muda” da uložite u nešto i da prodate kad treba, nego samo onako na prazno pametujete.

 



 

Prodali Ingru po 13 kuna? A rugali se prodavacima i tvrdili da su to buregdzije i da ide raketa na 20 kuna.

 

a šta tek reći za njegove/njezine najave kako se trpa dalekovodom na 7 kn jer ide raketa na 20-30kuna?!? A dalekovod potonija ispod 1kn??! Lik pojma nema al svima pametuje i glumi burzovnog znalca 🤣

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

New Report

Close