Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima li tko neki naputak za prijavu poreza na dobit. Nisam ga radio 1g pa vec zaboravio. Jpdd formular, uplatnica na grad samo me buni ide li 12% pa extra jos prirez porez ili???

Ne mogu naci stare uplatnice.

Nisam trgovao od 2015. pa nemam pojma  sad nitko sa foruma neće ništa pomoći. To ti je forum, dok trebaš pomoć, nitko ni riječ.

migmig, 09.01.2021. u 10:18

Ima li tko neki naputak za prijavu poreza na dobit. Nisam ga radio 1g pa vec zaboravio. Jpdd formular, uplatnica na grad samo me buni ide li 12% pa extra jos prirez porez ili???

Ne mogu naci stare uplatnice.

JOPPD ispuniti do kraja veljače.

Platiti 12% + prirez.

https://www.rbainvest.hr/documents/228397/321236/Bro%C5%A1ura-porez+na+kapitalne+dobitke+1.2020/ffe30ab0-bcb2-37ec-0a3e-bf3dc259ec81?version=1.1

 

Ovo je primjer za prošlu godinu.

 

 

Znači samo se upiše ukupna dobit porez i prirez. Ne treba pojedinačno po dionici? Ja mislio da treba upisati svaki nalog k i p i dobit ili gubit. To onda ovi iz porezne kontroliraju,?

Da. Ukupna dobit, porez, prirez.

Najbolje preko sustava e-porezna (e-građanin) jer postoji opcija provjere prije nego li se pošalje. Ako nešto ne odgovara, lako onda ispravite.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Nisam siguran da li porezna to kontrolira. Imaju oni i preiše posla da kontroliraju svaku pojedinačnu transakciju. U svakom slučaju ja platim normalno jer mi se ne da riskirati kasnije sa nekim pizd*rijama i zateznim kamatama.

Nisam ni mislio ništa muljati nego je jako komplicirano računati kupoprodaju gdje ima na istom nalogu starih i novih dionica, pa ima puno cijena i količina iz naizgled jednostavnog naloga. Ne mogu s tim na kraj. A broker to još dodatno cijepa. Dobro, to mu napravi program.

Ako obnova Zagreba i Banije krene organizirano, to bi moglo rezultirati sa rastom BDP-a od barem 1% godišnje.
Uopće ne sumnjam da će Plenković svim snagama nastojati da to bude kvalitetno transparentno jer to mu je siguran put za još jedan mandat!
Sve to skupa rezultirati će rastom cijena dionica građevinskih i pratećih tvrtki .

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

lojtra, 12.01.2021. u 09:39

Dobro, to mu napravi program.

Neće vam sustav e-porezna ništa sam napraviti.. i dalje sami izračunate dobit, porez i prirez… program vas samo upozori ako ste falili šifre, oznake i sl.

 

Kažem za brokerski program, kompjuter sam izbaci ukupnu dobit po dionicama. Čemu da si sam računam.

PwC: U 2021. slijedi rekordno brz rast, oporavak neće biti jednak za sve, najavljena i moguća prekretnica

Do kraja godine ili početkom 2022. globalno gospodarstvo trebalo bi se vratiti na razine proizvodnje prije pandemije uz rast od oko 5%.

Gdje vidjeti prosječnu cijenu pojedine dionice od jučer? Skriva se ko zmija noge.

https://zse.hr/hr/cijene-vrijednosnih-papira/36

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Neznam gdje to vidiš na zse ali ima na moje dionice.

Seeker, 11.01.2021. u 14:39

 





migmig, 09.01.2021. u 10:18



 

Ima li tko neki naputak za prijavu poreza na dobit. Nisam ga radio 1g pa vec zaboravio. Jpdd formular, uplatnica na grad samo me buni ide li 12% pa extra jos prirez porez ili???

Ne mogu naci stare uplatnice.

 



 

JOPPD ispuniti do kraja veljače.

Platiti 12% + prirez.

https://www.rbainvest.hr/documents/228397/321236/Bro%C5%A1ura-porez+na+kapitalne+dobitke+1.2020/ffe30ab0-bcb2-37ec-0a3e-bf3dc259ec81?version=1.1

 

Ovo je primjer za prošlu godinu.

 

 

Kolega, ovo se radi o udjelima u fondu a ne dionicama. Jel to onda isto?

Hvala!

New Report

Close