Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pff…ja ću popunit i poštom preporučeno s crvenom povratnicom na nadležnu ispostavu Porezne uprave. Moja realizirana kapitalna dobit je doduše vrlo mala, bar iz moje perspektive. Uglavnom sve držim, a što sam prodavao od udjela, gdje je realizirana dobit bila velika(za obvezničke i mješovite fondove), držao sam najkasnije od 2017., samo duže od toga..


@lojtra

Isto je, drukeru. Zakon o porezu na dohodak, vidi čl. 67 st. 8. Spominje se termin ‘financijska imovina’. Dakle i udjeli i dionice i obveznice i ostali vrijednosni papiri.

U poreznu se ne upisuje plaća odnosno mirovina?

burze u cijelom svijetu toliko su pregrijane da se sve dimi i kad plane urušit će se kao kule od karata jer su rasle na jeftinom posuđenom novcu, a  nalaze se na dugoročno neodrživim razinama i kad dođe korekcija bit će brutalna kao ona lanjska . ja sam zato zatvorio većinu dioničkih pozicija i prelazim u cash na duže vrijeme..

Ja ostavio samo građevinare.

Turisti odradili najvise.

Građevinari nesto sitno.

Brodari skoro pa nista.

hrvalin, 15.01.2021. u 15:48

burze u cijelom svijetu toliko su pregrijane da se sve dimi i kad plane urušit će se kao kule od karata jer su rasle na jeftinom posuđenom novcu, a  nalaze se na dugoročno neodrživim razinama i kad dođe korekcija bit će brutalna kao ona lanjska . ja sam zato zatvorio većinu dioničkih pozicija i prelazim u cash na duže vrijeme..

Sjećam se kraja 2008.
Jedan kolega sa foruma, da ne spominjem imena, isto to je rekao.
Svi smo ga “pljuvali”, ali nakon samo pola godina mi ostali smo lupali glavom u zid.
U par mjeseci zahvaljujući brzoj (hahahaha) reakciji, izgubio sam više od trećine vrijednosti u dionicama… redom IGH, LEDO, ATPL, i tako redom.

[i]Freedom' just another word for nothing left to lose[/i]

https://www.seebiz.eu/kolumne/bidenov-ekonomski-plan-mogao-bi-biti-put-u-katastrofu/249639

Prema njegovim riječima, jedan od čimbenika koji će pozitivno utjecati na dionice je rekordna količina besplatnog novca koji čeka na mogućnosti ulaganja. Fink očekuje da će druga polovica ove godine biti isplativija od prve, jer će cjepivo protiv koronavirusa dotad već polučiti prve učinke.

diokidina, 17.01.2021. u 14:45

https://www.seebiz.eu/kolumne/bidenov-ekonomski-plan-mogao-bi-biti-put-u-katastrofu/249639

Prema njegovim riječima, jedan od čimbenika koji će pozitivno utjecati na dionice je rekordna količina besplatnog novca koji čeka na mogućnosti ulaganja. Fink očekuje da će druga polovica ove godine biti isplativija od prve, jer će cjepivo protiv koronavirusa dotad već polučiti prve učinke.

 

Trenutne cijene dionica i jesu odraz stanja nakon Q2 2021. Trenutno ništa opravdava ove cijene. Ne očekujem nikakve fenomenalne izvještaje krajem ovog mjeseca.

Najbolja dividenda vam je za Cror. 20% od zadnje cijene prije nego je delistiran. 100 kn dionica, dividenda 20. Uredno je dobivam. Prodam vam po 300 kn.

klackalica, 15.01.2021. u 21:36

 





hrvalin, 15.01.2021. u 15:48



 

burze u cijelom svijetu toliko su pregrijane da se sve dimi i kad plane urušit će se kao kule od karata jer su rasle na jeftinom posuđenom novcu, a  nalaze se na dugoročno neodrživim razinama i kad dođe korekcija bit će brutalna kao ona lanjska . ja sam zato zatvorio većinu dioničkih pozicija i prelazim u cash na duže vrijeme..

 



 

Sjećam se kraja 2008. Jedan kolega sa foruma, da ne spominjem imena, isto to je rekao.
Svi smo ga “pljuvali”, ali nakon samo pola godina mi ostali smo lupali glavom u zid.
U par mjeseci zahvaljujući brzoj (hahahaha) reakciji, izgubio sam više od trećine vrijednosti u dionicama… redom IGH, LEDO, ATPL, i tako redom.

Nemate blage veze. Nastavite će rasti jer je vanka brdo jeftinog novca koji se nema gdje staviti i zaraditi osim dionica. Čak k kripto raste jer ekipa nema gdje s novcem.

Ako mislite da je 0.01% na banci bolje nego li 5% dividende, slobodno zatvorite sve pozicije i čekajte da se sve sruši.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

hrvalin, 15.01.2021. u 15:48

burze u cijelom svijetu toliko su pregrijane da se sve dimi i kad plane urušit će se kao kule od karata jer su rasle na jeftinom posuđenom novcu, a  nalaze se na dugoročno neodrživim razinama i kad dođe korekcija bit će brutalna kao ona lanjska . ja sam zato zatvorio većinu dioničkih pozicija i prelazim u cash na duže vrijeme..

tako i  ja razmišljam pa polako rasprodajem dionice i prelazim u keš jer mi je dosta uloviti 1-2 velika pada godišnje da ulovim  +30-40%, odnosno –  ako ih dočekam s dionicama na računu, onda umjesto +40%, lako bude -40%

Kolega tovarish, kad bi bar kolega Djubre i ja i svi mi ostali smrtnici ovdje i svugdje drugdje mogli tako poput Vas. Svaki put točno pogodite dno i točno izađete kad treba. Zarada je eksponencijalna. 100kn se pretvara u 8000kn u svega nekoliko godina. Magnifico!

Meni je veća frustracija čekat u cashu da cijena padne, a cijena iz tjedna u tjedan i mjeseca u mjesec ide gore. Dok ja dočekam da padne 15%, već je naraslo 20%…

Manja frustracija mi je gledat kako mi pada cijena onoga što držim ako znam da je dobro i onda ili odmah prodam ili držim i dokupujem kad ocijenim da mi odgovara. Najgore je prodat kad padne 40%. Ali kako Warren Buffett kaže ‘Što pametan čovjek napravi na početku, to budala napravi na kraju.’

Osobno, ne vidim poantu u nekim velikim istovarivanjima sada. Samo da nahranim brokere jer me hvataju neke paranoje. Burza pada i padat će i u budućnosti. To nikad neće prestat tako da je besmisleno oko toga se zamarati.

Niti ja ne razumijem do kada to treba cekati taj veliki pad na burzi? Godinu, dvije. Koliko. Znaci sjedim u cashu i cekam pad a dotle drugi zaradjuju.

Ja mislim da 2021 godina nece biti godina velikog pada. Naprotiv biti ce to godina velikih drzavnih poticaja i jeftinog novca koji ce se djelom preliti i na burzu.

hrvalin, 15.01.2021. u 15:48

burze u cijelom svijetu toliko su pregrijane da se sve dimi i kad plane urušit će se kao kule od karata jer su rasle na jeftinom posuđenom novcu, a  nalaze se na dugoročno neodrživim razinama i kad dođe korekcija bit će brutalna kao ona lanjska . ja sam zato zatvorio većinu dioničkih pozicija i prelazim u cash na duže vrijeme..

Ma ti drukas na pad od kad si naucio pisat… Nikad ti nijednu dionicu nisi kupio…

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
Rastimo zajedno...

New Report

Close