Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zez, ne zezaj. Bas je super bila ova godina.

Ne bi se složio.

Prosječna godina, koja da nije bilo Krša bi bila ispodprosjećna.

Nažalost zadnjih 10 godina su vam tako loše godine da ste veće zaboravili kak izgleda prosječna godina.

Meni je bila jako dobra naročito u nekretninama.

A lijepo sam se zezao na uljaniku, Petrokemiji, ERNT.

Na Krašu se nisam zezao. Bio sam FUL ozbiljan.

Na Optimi sam se zaigrao. Tu sam uzeo lovu i zbrisao dok se još može.





Ulagači u nekretnine su zapravo mnogo pametniji od vas. Naime nekretnine su od krize porasle duplo, a ZSE se nije pomaknuo s mjesta.

Nisu. Nekretnine nisu narasle duplo nego najvise 50%, i to samo na iznimnim lokacijama. A nose sa sobom troskove i povrat kod rente je reda velicine 3-4%.
Usporedite to s ulaganjem u blue chip dionice na ZSE od 2009 naovamo. Adris, Adpl, turisti itd. Puno bolji ukupni povrat. Pa i Todex, ako si na vrijeme izasao.
Nekretnine su gnjavaza. Treba imati krov nad glavom, ali to je to.
[/quote]

Kolega očito da niste upoznati s tematikom.

Recimo za građevinska zemljišta nemate nikakvu gnjavažu ni troškove.

A što se tiče zarade na ZSE trebate napisati i koliko se love izgubilo na ZSE.

Na nekretnini sigurno niste izgubili novce dok na ZSE sigurno niste u plusu.

Ako ulažete izvan Hrvatske u dionice onda je to nešto drugo. Tu ste mogli dobro zaraditi.
Sada ljudima savjetovati da se uloži u dionice kad su negdje na vrhu mislim da je jako be.dasto.

Lp
[/quote]

Ovo je nejvjerovatna kolicina gluposti i netocnosti. Prosto sam zapanjen kako ste to sve uspjeli zgurati u jedan relativno nevelik post.
Upravo zato sto sam poprilicno dobro upoznat s tematikom i koje su mogucnosti sam se ratosiljao viska nekretnina i krenuo sa zestokim spekulacijama.
Npr. Optima na 2 kn i manje. Kuzite me?
Sjecam se kako ste pisali da na 2.5 kn to nije dobro ulaganje. Kako vas nije sram uopce se pojavljivati vise na ovom topicu?? Totalno besramlje.
[/quote]

Ništa se vi ne razumijete.

U tri godine na stanovima od 100.000 eura pobrati 50%, a i više.

Pa koliko Vi to zarađujete da Vam 50% nije dovoljno u tri godine?

Kakvi troškovi? Možeš iznajmljivati ako su ti tako veliki troškovi.
turistički rent možeš zaraditi više nego na moru a u Zagrebu je sezona cijele godine.

I na kraju kod kupnje plaziš porez, kod prodaje ne.
nema nikakvih naknada brokera i ne trebaš cijeli dan buljiti u ekran da vidiš da Optima možda nije pobegla na 5 kuna ili propala na 2 kune.

A da ne govorimo o zemljištima. mogao si ih kupiti za 200-250 eura.
Sada ih je teško prodati ispod 500 eura po kvadratu.

I onda da mi preporučiš neku normalnu dionicu alaERNT,KODT ILI ADPL..

A ti preporučiš OPtimu koja je maksimalno opasna za ulaganje, dionicu u predstečajnoj nagodbi.

Neka Merkelica nazove Plenkija i zamoli da dojč telekom i dalje sljedećih pet godina upravlja Optimom.

Misliš da bu Plenky rekel ne?

A sad uzmi ZSE i DAX ili američku burzu i usporedi koliko si mogao tamo zaraditi (kako kažete teško je negdje bilo popušiti lovu) i zaradu na ZSE.

Pa onda opet objasni ljudima kako se u sve to kužiš i kako si na ZSE zaradio više nego vani.

Hebi.ga da ti je zarada tako dobra ne bi ovdje 24 sata gubio na drukanjaranje već bi se malo zabavio u životu.

Ja se sada mogu posvetiti svojim hobijama što dalje od ovog crnog mulja i močvare.

Uživaj dalje na ZSE .

lp,

Nekome je izgleda opet potekla žuč na usta nakon pogleda na semafor… 😁

A očito je da ni novi gebis nije najbolje sjeo, ni u naravi, a bome ni u novčaniku. 😁

Čuj to… zemlja, stanovi, činčile i nojevi…. još sam samo čekao da spomene odojke i čvarke.

zemljista po 500eur/m2 ? ajd dam vam ja svoje onda gradjevinsko je pa mi prodajte za 500eur /m2 I imate od mene pazite ovo sad, 20% provizije od kupoprodajne cijene.
mislim da ste jako pretjerali jer gradjevinsko zenljiste na moru ide 50- 200 eur max. ne pricam o lokaciji unutar dubrovackih zidina pricam sto realno netko ima. ..
pa stan u zg ste do prd koju godinu u tram zoni mogli kupiti vec za 1000 eur /m2 (ok, nije novogradnja i nema lift al je stan u tram zoni) a Vi pricate o gradjevinskom zemljistu po 500eur /m2..

A zez1 filozofira za građevinska zemljista, je, moze zaradit ako je povezan sa ekipom i kupi poljoprivredno.. pa poslje prenamjeni i unovci fino… ostalo je tako napuhano kao ZSE 2007 :))…
pa ti kupuj nekretnine i nadaj se da ce biti nekog da mu utopis po vecoj cijeni, ali uvijek se nađe netko tko ce kupiti i nekretnine i na ZSE



Zez, ne zezaj. Bas je super bila ova godina.

Ne bi se složio.

Prosječna godina, koja da nije bilo Krša bi bila ispodprosjećna.

Nažalost zadnjih 10 godina su vam tako loše godine da ste veće zaboravili kak izgleda prosječna godina.

Meni je bila jako dobra naročito u nekretninama.

A lijepo sam se zezao na uljaniku, Petrokemiji, ERNT.

Na Krašu se nisam zezao. Bio sam FUL ozbiljan.

Na Optimi sam se zaigrao. Tu sam uzeo lovu i zbrisao dok se još može.
[/quote]

Sve je kak si napravis, ne?

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


A zez1 filozofira za građevinska zemljista, je, moze zaradit ako je povezan sa ekipom i kupi poljoprivredno.. pa poslje prenamjeni i unovci fino… ostalo je tako napuhano kao ZSE 2007 :))…
pa ti kupuj nekretnine i nadaj se da ce biti nekog da mu utopis po vecoj cijeni, ali uvijek se nađe netko tko ce kupiti i nekretnine i na ZSE

Nekretnine su ili kupi pa zivi u njoj ili smuljaj nesto sa zemljistem, nazidjaj, uzmi lovu i bezi.
Nema tu investiranja. Jos veca nesigurnost nego u nasim dionicama.
Moj frend ima neku livadu i gradjevinsko zemljiste u ZG. Odnosno bilo je. Sad mu preko jednog ide cesta uz minimalnu odstetu samo za pregazeni dio, a ostatak je postao presitan i beskoristan, dok mu je drugo proglaseno zelenim pojasom, tik uz jednu veliku firmu kojoj evidentno nedostaje prostora i treba se siriti. Bas zgodno, ne?
Za.ebi nekretnine kod nas ako nisi u debeloj shemi.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

tocno tako kako kupoprodaj kaze….
imam parcelu koju djelomicno zahvaca gradjevinska zona ( ok mozda zahvaca 50m2) a parcela je 1500m2.. ( objasnjenje je da je gradjevinska zona preuzeta iz starih planova ) i na upit da se prenamjeni u gradjevinsko u opcini kazu da se ide u sirenje gradjevinske zone kada izgradjeenost svih postojecih gradjevinskih cestica dosegne 85%..

Ma jasno. Na prenamjeni zemljista smiju zaradjivati samo odabrani, citaj pleme Milana.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


tocno tako kako kupoprodaj kaze….
imam parcelu koju djelomicno zahvaca gradjevinska zona ( ok mozda zahvaca 50m2) a parcela je 1500m2.. ( objasnjenje je da je gradjevinska zona preuzeta iz starih planova ) i na upit da se prenamjeni u gradjevinsko u opcini kazu da se ide u sirenje gradjevinske zone kada izgradjeenost svih postojecih gradjevinskih cestica dosegne 85%..

A sa tim prenamjenama i građevinsko, negrađevinsko samo namjestaju i manipuliraju, namjestaju između sebe. ….. i napuhuju cijene, ne vidim zasto nebi mogao napraviti kucu i usred neke livade, sume, ali onda se zna da nemas vode, struje i nemas sta traziti da ti se provuce,,, ili si sam sve placaj … sam se misli kako ces zivjeti … pa prije 100 i vise godina ljudi su imali šterne, nije bilo struje,,,, ok, danas je to pod normalno, civilizacijski… ali ako netko zeli zivjeti na nacin kao prije 100+ godina zasto mu to ne omoguciti…

ma kakva burza, ovdje je prava lova 😉
https://www.24sata.hr/news/s-racuna-tvrtke-u-pozegi-digao-je-vrtoglavih-27-milijuna-kuna-667388

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Sve je manje kvalitete na burzi i sve je manje prilika.
Svejedno ne vjerujem u vece korekcije stabilnih firmi.
Od potencijalnih prilika tu su Ernt, Sapn, Hpb, a mozda i HT jer ulagaci nemaji bas izbora, potom Solaris koji je upitan radi izvjesca i Tpng koji je ciklicka dionica i ovisi podosta o vozarinama. Pa lako moze i pasti kad se Cosco vrati u igru.
Zadnji dani svjedoce jace volumene na Hpb-u i Saponiji i tu bi uskoro moglo biti akcije.
Graditelje i brodare zaobici u sirokom luku. Isto tako i Viro koji ima novog veceg prodavaca.

CROBEX 2026, reklo bi se 7 godina ispred svog vremena, respect.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


ma kakva burza, ovdje je prava lova 😉
https://www.24sata.hr/news/s-racuna-tvrtke-u-pozegi-digao-je-vrtoglavih-27-milijuna-kuna-667388

i neće porez platiti

mi smo ipak zemlja slučaj

E da je ovaj Premijer, poduzetništvo u Rh bi bilo IN

https://novac.jutarnji.hr/novi-svijet/umjesto-kako-pomoci-poduzetnicima-vlada-treba-razmisljati-kako-ce-im-sto-manje-smetati/9801295/

New Report

Close