Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ekonomski-strucnjak-izazvao-buru-prijedlogom-grozim-se-takvog-partnerstva/9334151/

"… ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović […] istaknuo je kako će utjecaj politike negativnih i niskih kamatnih stopa imati veliki utjecan na prinose fondova, te je potrebno što prije mijenjati investicijsku strategiju"

“U uvjetima niskih, pa i negativnih prinosa na financijskim tržištima, mirovinski su fondovi spremni više ulagati u konkretne projekte. Posebno ih, poručili su s panela koji je održan u sklopu konferencije Jutarnjeg lista, zanima ubrzanje privatizacije, pri čemu bi ih u portfelju države, čini se, najviše zanimala ulaganja u HEP, Janaf i ACI.

– Zainteresirani smo biti vanjski partner u pojedinim državnim poduzećima, kao što su ACI, HEP i Janaf, što podrazumijeva njihovu privatizaciju. Naravno, iza svega toga mora stajati ekonomska logika”, istaknuo je Mario Staroselčić, član Uprave AZ fonda.”

PA KO JE OVDJE LUD? Ovi od šume ne vide stablo. Samo čekaju da se uvale u neku državnu firmu pa da tamo treniraju utjecaj i nepot****. Ni jedna privatna dionica na burzi im nije privlačna?? banana država

HankMoody, 10.09.2019. u 08:52
“- Danas već imamo listu 30-ak investicijskih projekata u koje se može ulagati. Vrijednost projekata je 5,5 milijardi kuna. Nije mi jasno zašto za njih nema interesa, kazao je Horvat predstavnicima mirovinskih fondova.”

A ovaj isto kao da je pao sa marsa
ovo je čisti monty python



https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ekonomski-strucnjak-izazvao-buru-prijedlogom-grozim-se-takvog-partnerstva/9334151/

"… ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović […] istaknuo je kako će utjecaj politike negativnih i niskih kamatnih stopa imati veliki utjecan na prinose fondova, te je potrebno što prije mijenjati investicijsku strategiju"

"U uvjetima niskih, pa i negativnih prinosa na financijskim tržištima, mirovinski su fondovi spremni više ulagati u konkretne projekte. Posebno ih, poručili su s panela koji je održan u sklopu konferencije Jutarnjeg lista, zanima ubrzanje privatizacije, pri čemu bi ih u portfelju države, čini se, najviše zanimala ulaganja u HEP, Janaf i ACI.

– Zainteresirani smo biti vanjski partner u pojedinim državnim poduzećima, kao što su ACI, HEP i Janaf, što podrazumijeva njihovu privatizaciju. Naravno, iza svega toga mora stajati ekonomska logika", istaknuo je Mario Staroselčić, član Uprave AZ fonda."

PA KO JE OVDJE LUD? Ovi od šume ne vide stablo. Samo čekaju da se uvale u neku državnu firmu pa da tamo treniraju utjecaj i nepot****. Ni jedna privatna dionica na burzi im nije privlačna?? banana država

janlana, 10.09.2019. u 10:08
"- Danas već imamo listu 30-ak investicijskih projekata u koje se može ulagati. Vrijednost projekata je 5,5 milijardi kuna. Nije mi jasno zašto za njih nema interesa, kazao je Horvat predstavnicima mirovinskih fondova."

A ovaj isto kao da je pao sa marsa
ovo je čisti monty python
[/quote]

Kolega imaš pravo …ja isto ovo čitam ne nemrem vjerovat !!! moroni

u fondovima ima 100 MILJARDI !! A oni bi sad nekaj novo i novo

a uz to neki dan zvao 2. i 3.stup da ih pitam kolka će mi bit mirovina i vidite odgovor :

na 250000 kuna u 2. stupu …mirovina 749 !!!!!! kuna
na 100000 kuna u 3. stupu …moš birat 5,10,15 godina …pa podijeli !!
sve iznad ušparano moraš prebacit uz 2. stup !!

ko ovdje lud….Mi IZGLEDA !!!




https://novac.jutarnji.hr/aktualno/ekonomski-strucnjak-izazvao-buru-prijedlogom-grozim-se-takvog-partnerstva/9334151/

"… ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović […] istaknuo je kako će utjecaj politike negativnih i niskih kamatnih stopa imati veliki utjecan na prinose fondova, te je potrebno što prije mijenjati investicijsku strategiju"

"U uvjetima niskih, pa i negativnih prinosa na financijskim tržištima, mirovinski su fondovi spremni više ulagati u konkretne projekte. Posebno ih, poručili su s panela koji je održan u sklopu konferencije Jutarnjeg lista, zanima ubrzanje privatizacije, pri čemu bi ih u portfelju države, čini se, najviše zanimala ulaganja u HEP, Janaf i ACI.

– Zainteresirani smo biti vanjski partner u pojedinim državnim poduzećima, kao što su ACI, HEP i Janaf, što podrazumijeva njihovu privatizaciju. Naravno, iza svega toga mora stajati ekonomska logika", istaknuo je Mario Staroselčić, član Uprave AZ fonda."

PA KO JE OVDJE LUD? Ovi od šume ne vide stablo. Samo čekaju da se uvale u neku državnu firmu pa da tamo treniraju utjecaj i nepot****. Ni jedna privatna dionica na burzi im nije privlačna?? banana država

Anonimno, 10.09.2019. u 10:38
"- Danas već imamo listu 30-ak investicijskih projekata u koje se može ulagati. Vrijednost projekata je 5,5 milijardi kuna. Nije mi jasno zašto za njih nema interesa, kazao je Horvat predstavnicima mirovinskih fondova."

A ovaj isto kao da je pao sa marsa
ovo je čisti monty python
[/quote]

Kolega imaš pravo …ja isto ovo čitam ne nemrem vjerovat !!! moroni

u fondovima ima 100 MILJARDI !! A oni bi sad nekaj novo i novo

a uz to neki dan zvao 2. i 3.stup da ih pitam kolka će mi bit mirovina i vidite odgovor :

na 250000 kuna u 2. stupu …mirovina 749 !!!!!! kuna
na 100000 kuna u 3. stupu …moš birat 5,10,15 godina …pa podijeli !!
sve iznad ušparano moraš prebacit uz 2. stup !!

ko ovdje lud….Mi IZGLEDA !!!
[/quote]


milijarde se po nalogu vlastodržaca drže u džavnim obveznicama, dobar dio se nalazi u pepelu po kojem nitko ne želi ili ne smije čeprkati, a ostalo se troši na ustroj istih tih koji bi godinama nešto novo, a imaju oko -mlrd.slobodnih za investiranje, mislim da od svih potrebnih noviteta, njih treba zamijeniti novim ljudima, jednom sam u nekoj emisiji slušao istup tog nekoga fin. maga mirovinskih fondova, bole uši

mirovincima (OMF) treba omogućiti da drž.obveznice zamijene za vlasništvo u autocestama (HAC), a također im u zamjenu treba dati JNAF i ACI…na taj način smanjio bi se dosta javni/državni dug ….oni bi imali gdje investirati…a imaju bogami i čime….i još bi sve ostalo u hrvatskim rukama!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Čak me i iznenađuje današnji rast Crobexa. Vjerojatno ćemo zato sutra ponovo po starom… lagano crvenilo… da se, nedaj Bože, Crobex ne omakne kontroli. Vjerojatno je moguć rast do cca 1900 bodova, pa onda ponovo natrag… i tako u krug još par godina…

https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/zigman-omf-ovi-bi-mogli-ulagati-u-rimac-automobile-kada-bi-se-izlistali-na-burzu/

“Ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović istaknuo je da mirovina obveznih mirovinskih fondova u ovom trenutku iznosi više od 107 milijardi kuna.

Napominje da OMF-ovi broje gotovo dva milijuna članova, od čega je 1,93 milijuna članova u kategoriji B, dok na preostale dvije kategorije otpada simboličnih 40-ak tisuća članova, što apostrofira kao problem.

Kada se tome doda i izuzetno niska aktivnost članova pri inicijalnom odabiru obveznog fonda, upozorava Aladrović, jasno se dolazi do zaključka da je razina financijske i mirovinske pismenosti izuzetno niska.”


https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/zigman-omf-ovi-bi-mogli-ulagati-u-rimac-automobile-kada-bi-se-izlistali-na-burzu/

"Ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović istaknuo je da mirovina obveznih mirovinskih fondova u ovom trenutku iznosi više od 107 milijardi kuna.

zato bi pametno bilo napraviti ovo što predlaže kolega


mirovincima (OMF) treba omogućiti da drž.obveznice zamijene za vlasništvo u autocestama (HAC), a također im u zamjenu treba dati JNAF i ACI…na taj način smanjio bi se dosta javni/državni dug ….oni bi imali gdje investirati…a imaju bogami i čime….i još bi sve ostalo u hrvatskim rukama!

ignore: one

Baš je nebitno hoće li ostati ili ne u hrvatskim rukama,naprotiv,povijest nam govori da te se “ruke” uglavnom odnose na nekoliko privilegiranih pojedinaca.
Svaki budući umirovljenik bi trebao biti sretan ako posjeduje udio npr u Aplle,Coca cola,Mercedesu,Berkshire Hathaway,Microsoftu itd…odnosno da mu je imovina u dovoljno mjeri diverzificirana,kupovati nešto reda radi samo zato jer je HRVATSKO treba zakonom zabraniti,što ne znači da se i u Hrvatskoj ne može naći dobrih biznisa,samo nažalost u puno manjoj mjeri nego što bi mi to željeli.

"Only dead fish swim with the stream"



https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/zigman-omf-ovi-bi-mogli-ulagati-u-rimac-automobile-kada-bi-se-izlistali-na-burzu/

"Ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović istaknuo je da mirovina obveznih mirovinskih fondova u ovom trenutku iznosi više od 107 milijardi kuna.

zato bi pametno bilo napraviti ovo što predlaže kolega


mirovincima (OMF) treba omogućiti da drž.obveznice zamijene za vlasništvo u autocestama (HAC), a također im u zamjenu treba dati JNAF i ACI…na taj način smanjio bi se dosta javni/državni dug ….oni bi imali gdje investirati…a imaju bogami i čime….i još bi sve ostalo u hrvatskim rukama!

[/quote]

Rimac je poslovni promasaj.
Ne zaradjuje nego trosi novce.
Nadam se da nece prziti nase penzije na to.




https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/zigman-omf-ovi-bi-mogli-ulagati-u-rimac-automobile-kada-bi-se-izlistali-na-burzu/

"Ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović istaknuo je da mirovina obveznih mirovinskih fondova u ovom trenutku iznosi više od 107 milijardi kuna.

zato bi pametno bilo napraviti ovo što predlaže kolega


mirovincima (OMF) treba omogućiti da drž.obveznice zamijene za vlasništvo u autocestama (HAC), a također im u zamjenu treba dati JNAF i ACI…na taj način smanjio bi se dosta javni/državni dug ….oni bi imali gdje investirati…a imaju bogami i čime….i još bi sve ostalo u hrvatskim rukama!

[/quote]

Rimac je poslovni promasaj.
Ne zaradjuje nego trosi novce.
Nadam se da nece prziti nase penzije na to.
[/quote]
Ti si promašaj, a ne Rimac automobili. Kad bi izašao sa IPO-om u RH sa cca 10-15-20% bio bi razgrabljen. Spreman sam uložit cca pola milje kuna u taj IPO.
Mate, molim te izađi sa javnom ponudom na ZSE!!!

Je li to onaj Rimac koji je do nedavno imao gubitaka koliko i prihoda, ili neki drugi za kojeg ne znam ?

Sada ima oko 20-30 milijuna kuna gubitka.

Bilo je lijepih prilika.
Slavonac, Slatinska, Liburnija, Opte, Atlas nekretnine, Kraš, Optima





https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/zigman-omf-ovi-bi-mogli-ulagati-u-rimac-automobile-kada-bi-se-izlistali-na-burzu/

"Ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović istaknuo je da mirovina obveznih mirovinskih fondova u ovom trenutku iznosi više od 107 milijardi kuna.

zato bi pametno bilo napraviti ovo što predlaže kolega


mirovincima (OMF) treba omogućiti da drž.obveznice zamijene za vlasništvo u autocestama (HAC), a također im u zamjenu treba dati JNAF i ACI…na taj način smanjio bi se dosta javni/državni dug ….oni bi imali gdje investirati…a imaju bogami i čime….i još bi sve ostalo u hrvatskim rukama!

[/quote]

Rimac je poslovni promasaj.
Ne zaradjuje nego trosi novce.
Nadam se da nece prziti nase penzije na to.
[/quote]
Ti si promašaj, a ne Rimac automobili. Kad bi izašao sa IPO-om u RH sa cca 10-15-20% bio bi razgrabljen. Spreman sam uložit cca pola milje kuna u taj IPO.
Mate, molim te izađi sa javnom ponudom na ZSE!!!
[/quote]

Radije procitajte FI nego sto baljezgate bez veze.




https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/zigman-omf-ovi-bi-mogli-ulagati-u-rimac-automobile-kada-bi-se-izlistali-na-burzu/

"Ministar rada i mirovinskog sustava Josip Aladrović istaknuo je da mirovina obveznih mirovinskih fondova u ovom trenutku iznosi više od 107 milijardi kuna.

zato bi pametno bilo napraviti ovo što predlaže kolega


mirovincima (OMF) treba omogućiti da drž.obveznice zamijene za vlasništvo u autocestama (HAC), a također im u zamjenu treba dati JNAF i ACI…na taj način smanjio bi se dosta javni/državni dug ….oni bi imali gdje investirati…a imaju bogami i čime….i još bi sve ostalo u hrvatskim rukama!

[/quote]

Rimac je poslovni promasaj.
Ne zaradjuje nego trosi novce.
Nadam se da nece prziti nase penzije na to.
[/quote]

Meni se cini da ste kratkovidni, vi gledate kako je rimac imao 60 mil kuna prihoda i gubitak 20 mil i kazete da je lose, a ne kuzite da se radi o tehnoloskom sektoru gdje se tehnologija naplacuje naknadno, primjera radi rimac je prodao u prvim tjednima nakon prezentacije vecinu auta C_two koja je planirana u 150 komada po prosjecnoj cijeni od 2,7 mil dolara to je kad pomnozite sa 150 koliko ih je planirano dobijete oko 2,8 miljarde kuna pitam se kako ce onda izgledat taj izvjestaj.

Ignore : renči

StatusQuo
Kolega, nije prodao niti nekoliko komada.
To sa 150 kom je obicna laz. Spin. Nazovite to kako hocete.
Pa zar ne bi bili prihodi vec za proslu godinu znacajno, nekoliko puta, veci od godine prije, samo od avansa za to?
Taj auto je tehnoloski koncept.
Nije to jos za prodaju.

New Report

Close