Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

migra, 29.03.2019. u 20:04

migra, 29.03.2019. u 20:04

migra, 29.03.2019. u 20:04

migra, 29.03.2019. u 20:04

…danas -0,45% na vijest o dizanju rejtinga u investicijski nakon 7 godina za mene razočaravajuće ali ne i neočekivano….


a danas -0,09% kako je krenulo još koji dan a možda već sutra mogla bi prevladati spoznaja kod hr investitora da dizanje rejtinga i nije nešto loše?
ako neće za koji dan za koji mjesec bi moralo?
ali nije isključeno da neće i nikad spoznati jer kod nas hrvatistanaca moraš biti spreman na svaki scenarij.
da nebi bilo zabune i dalje očekujem pozitivan scenarij za 2019 ali i da to prioritetno neće imati veze sa nama hrvatistancima koje zov kladinoice,lutrije puno više privlači od burze.
ali i rudarski zov zakapanja casha ili zidarski zov zazidavanja tko zna gdje sve ne i šnajderski zov ušivanja gdje se stigne tako da bi se naše inventivnosti posramili i najveći kreativci u galaksiji
a možda i griješim,nebi bilo….
PIRpoz

[/quote]

i danas -0.09% kao da je uštimano?
kao da je nekome u cilju da se dizanje u investicijski rejting prikaže kao lošu vijest'
kao ona koja neće imat pozitivan utjecaj na market?
ok hrvatistan pamet nije teško u to uvjeriti ali kako će uvjeriti ovakve i sve one koji će doći?

Češki milijarder s 11 milijuna eura otvara frontu HT-u


koji razumiju razliku između 1 banane i 6,10,15…?
koji se nisu rodili sa jedinstvenim genom mazohizma i defetizma?
koji imaju neusporedivo većih prioriteta u životu od istanbulske nevjeste i sličnih sadržaja?
na koga se kladiti da će na kraju bitke dignuti ruke u zrak?
nije tajna da se i ovaj put kladim protiv hrvatistan pameti kao i na skali u desetljećima,višekratno mi se to isplatilo u raspuno nemalo do jako puno.
sada vidim temelje za šlag na tortu,naravno garancije nema,živi bili…
PIRpoz

p.s.
vidim naznake da se domaća pamet počela češkati usprkos "padu" indexa tri dana u nizu,ipak za hop pričekajmo službenu statitistik.
kaže sa da tko sporo pali da daleko vozi?
nemojmo se zavaravati,lagati,siliti biti sljepi jer ako neće domaća pamet(dio nje) prije kupovat će kasnije ili kopovat će netko njezinim novcem kasnije to je neupitno.
tko ima min fin. pismenosti zna da na tome se nudi iznadprosječno povoljan risk reward ratio.
možda koristim krivu terminologiju za hrvatistance pa da prilagodim po kladioničarski:
nudi se iznadprosječno povoljan koeficjent.
ako ovo sa koeficjentom ne upali sutra neznam što može?
rezime sutra

[/quote]
+0,14%
DA,to je prava terminologija
🙂
PIRpoz

[/quote]
+0,28%
“koeficijent” je zakon?
još da u pon nije prvi izgledno da bi nadmašili veljaču ali vrlo je blizu a mogao bi i Mcap pokazati rast?
odgovor za koji dan.
PIRpoz

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Ako Crobi završi tjedan iznad 1800, onda idući tjedan nastavlja rast!
Ako završi ispod, onda se nastavlja tavorenje do daljnjega!!

pomalo,vidim nemalo onih koji su radi pada ispod 1700 u prosincu vidjeli crobex u rasponu 1600pa do <1000.
mislim na marketu je sve moguće,nešto ja više a nešto manje izgledno ali ako bi baš htjeli gatati?
vidim da nakon tri dana pada na vijest o investicijskom rejtingu imamo dva dana rasta koji je i u up trendu,
dalje vidim da je jedan od ako ne i predvodnik marketa zakoračio u velikom stilu na novu razinu 163,5.
vidim da se održava kroz duže vrijeme povečani u odnosu na avg iz 2018 broj transakcija.
nije to malo bijelih miševa?
koji bi mogli dementirati vašu prognozu ako ne na tjednoj razini tadan na mjesečnoj.
oduvijek su te kratkoročne prognoze bile skliski teren za sve nas ali to je nama investitorima i onako samo razbibriga u čekanju rezultata investiranja.
ako će bik predvonik a čini se da hoće(već je?) tada se povečava izglednost jednog scenarija od kojeg se bijeli miševi pretvaraju u normalne miševe a to često nosi svoje posljedice.
posljedice sa kojima su strpljivi,investitori izglednije zadovoljniji od casholjubaca i štediša.
čini se da je za 2019 takva karma?
ima svoje temelju u onome što nije palo s neba,kuha se to na skali u godinama.
već se dobrano zakuhalo pa je gazda ivica otvorio pandorinu kutiju po velikaški.
sada su brodograditelji zakuhali ali držim da potencijal te babaroge nije tako velik.
iako sigurno štetan u nekom razmjeru,njegovim rješavanjem će se vatra na štednjaku pojačati ali nije isključeno da i bez tog rješavanje da vatra neće pojačati.
nije to više prioritetno u rukama nas hrvatistanaca i mir fondova koji namjernim propuštanjem prže milijarde,sada se i neke druge pita.
stranu pamet koja razumije razliku između 1 i 6 banana a koliko vidim i danas na ht-u skupljaju u velikim paketima,dižu cijenu,nije im problem...
našim stručnjacima će velikodušno prepustiti da za naše mirovine kupuju opet na vrhu jer sa vrha su banane slađe zar ne?
samo da neće biti i jako gorke,kisele,trule...?
bitno mudrijim i pametnijim izborom držim skidati banane sa niskih grana.
možda i griješim,nebi bilo...
rezime sljedi,međurezime je poražavajući jer dokazuje da od evolucije "profesionalaca"opet nema ništa a kako pri tome zamjeriti fin nepismenom avg stanovniku rep hrvatistan?
koji nema vremena za vl fin opismenjavanje pri....
koji drži da mu to nije prioritet,da ga se ne tiče,da neće snositi posljedice....
e moj narode...
PIRpoz

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Ne znam zašto se toliko uznosite dizanjem rejtinga. Kao da to već nije petput ugrađeno u cijene, zadužujemo se već neko vrijeme kao da smo AA, a ne BB. I kao da nisu strani fondovi kod nas. Niti mi naši mirovinci djeluju pretjerano zainteresirani, prinosi koje su ostvarivali na obveznicama im daju dug period ladovine. Kad ih uprosječe, izgleda kao da nešto rade. 🙂 Nije da nebi volio-ja sam all in, al ne vidim otkud bi neka velika likvidnost potekla. Barem ne kratkoročno.

kolega nije se mudro siliti?
zar se ne vidi i danas iz aviona od kuda likvidnost potiče i sa kojim posljedicama?

Češki milijarder s 11 milijuna eura otvara frontu HT-u


p.s.
bitno izglednije da će se ovo intenzivirati nego da će se smanjiti.
neće ni naši mirovinci moći nakon sprženih milijardi propuštanjem moći vječito propuštati pri vlastitim mizernim prinosima,višestruko manjim od onih koje ZSE nudi.
nebi bio u koži onih koji se na to klade.
a možda ja griješim živi bili…
p.p.s.
+ biti će bolno kupovati ako se skupi jato morskih pasa u malom zaljevu?
u startu se zna da će dio ili večina njih ostati gladni zar ne?
interesantno,zabavno,napeto za pratiti?
teško da će biti za casholjupce i štediše,baš kao i u prva dva mjeseca.
možda griješim,nebi bilo….
PIRpoz

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Zasto Hanfa ne blokira trgovanje uljanikom?
Kakve informacije imaju ulagaci?

sad kad je dionica pala sa 14 na 0,9 kn?? kad nisu do sada, onda stvarno nema smisla niti na ovoj cijeni…


https://teletekst.hrt.hr/?str=205-01

Najveći rast potrošnje od kolovoza 2007.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Najveci rast potrosnje, a prakticki sve robne marke i trgovacki centri u rukama stranaca 🙂

Pa ta lova ide vani…

Evo kako nas doživljava svijet:

Sudeći po plasmanu Hrvatske, premijer Andrej Plenković i predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović procijenjeni su kao slabi lideri, a očito je da Hrvatska nema ni ekonomskog, ni političkog utjecaja, kao i da nema međunarodnih saveznika. Kada je riječ o vojnoj moći, dovoljno je podsjetiti da Hrvatska čak nije u stanju ni kupiti borbene avione.

Prvih devet zemalja na listi je zadržalo svoje pozicije od prošle godine, a od Hrvatske je moćnija i posljednja europska diktatura Bjelorusije, većina članica Europske unije, niz afričkih država poput Gane i Tanzanije, kao i mnoge male države Južne i Centralne Amerike
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2074564


Zasto Hanfa ne blokira trgovanje uljanikom?
Kakve informacije imaju ulagaci?
Radnici su vlasnici 41%, a predstavnik radnika pregovara tajno s premijerom prije rocista o stecaju, sto je s ostalim dionicarima?
I nitko ne raspolaže povjerljivim informacija???

Na konjickim derbijima se zna do kada se primaju oklade, jedini se na ZSE nezna.


nisu ni todex odmah blokirali. čekaju da se još koji kladioničar namoči. dobar je koeficijent.

who dares, wins


Evo kako nas doživljava svijet:

Sudeći po plasmanu Hrvatske, premijer Andrej Plenković i predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović procijenjeni su kao slabi lideri, a očito je da Hrvatska nema ni ekonomskog, ni političkog utjecaja, kao i da nema međunarodnih saveznika. Kada je riječ o vojnoj moći, dovoljno je podsjetiti da Hrvatska čak nije u stanju ni kupiti borbene avione.

Prvih devet zemalja na listi je zadržalo svoje pozicije od prošle godine, a od Hrvatske je moćnija i posljednja europska diktatura Bjelorusije, većina članica Europske unije, niz afričkih država poput Gane i Tanzanije, kao i mnoge male države Južne i Centralne Amerike
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2074564

Pa to je Plenković i izjavio.

Da možemo biti sretni da imamo standard kao u Africi.

Svaki put kad ga vidim sve je sretniji i sretniji.

Jedino nikak da nabaci boju.

Ljudi imaju poriv spržiti pare
Pohlepa na najjače
Tko smo mi da sudimo
Svi smo od krvi i mesa

Na konjickim derbijima se zna do kada se primaju oklade, jedini se na ZSE nezna.


nisu ni todex odmah blokirali. čekaju da se još koji kladioničar namoči. dobar je koeficijent.
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI



Zasto Hanfa ne blokira trgovanje uljanikom?
Kakve informacije imaju ulagaci?
Radnici su vlasnici 41%, a predstavnik radnika pregovara tajno s premijerom prije rocista o stecaju, sto je s ostalim dionicarima?
I nitko ne raspolaže povjerljivim informacija???

Na konjickim derbijima se zna do kada se primaju oklade, jedini se na ZSE nezna.


nisu ni todex odmah blokirali. čekaju da se još koji kladioničar namoči. dobar je koeficijent.
[/quote]

Sve po zakonu i vjerodostojno, kad bi u uljaniku bilo icega za iscuclat bi bi tu lex uljanik, ali izgleda nema niceg, jedino sindikalni povjerenik kojeg da zavare za brod ne bi ni primjetio koliko cvrsto spava.

Vidim i vi se sjećate Marijana Kalanja 😂😂

Peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

Bilo bi lijepo da Crobi probije tih 1800 bodova i da ostane neko vrijeme iznad 🙂

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Još uvijek drže na gledalici ove propale Agrokorke a firma više ne egzistira.

JAKO XDOBRA VIJEST Zhttp://zse.hr/default.aspx?id=91461

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close