Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobri ste dobri..
Oni na mene kolcima a ja na njih Abramsima [bye]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Dobri ste dobri..
Oni na mene kolcima a ja na njih Abramsima [bye]

Bit će belaje kad se počisti ovo do 770.

George Soros se vraća u Hrvatsku

http://seebiz.eu/hr/politika/george-soros-se-vraca-u-hrvatsku,91907.html

opet AZ

http://seebiz.eu/hr/fondovi/mirovinski/mirovinski-fondovi-u-kolovozu-az-na-vrhu-s-prinosom-od-1%2c69%25,91897.html

bravo IVO

Ivo Josipović: Ne treba se sramiti zvati MMF

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/ivo-josipovic-ne-treba-se-sramiti-zvati-mmf,91876.html

Asbjørn Reinkind: Rieber&Son nije želio preuzeti Podravku

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/asbj%c3%b8rn-reinkind-rieber_son-nije-zelio-preuzeti-podravku,91874.html

Poli se zaje.. u procjeni

Rekordna turistička sezona samo na papiru?

Metoda prebrojavanja turista koji u Hrvatsku dolaze iz dalekih zemalja često daje pogrešnu sliku

Ministar turizma Damir Bajs i premijerka Jadranka Kosor zadnjih su se tjedana u nekoliko navrata pohvalili izvrsnim turističkim rezultatima u ovoj godini.

Bajs je tako slavodobitno poručio da je u srpnju ostvaren najbolji rezultati za sedmi mjesec u povijesti hrvatskog turizma te da su izbrisani turistički minusi u prvom polugodištu. Predsjednica Vlade je pak početkom ovog mjeseca poručila da se pozitivni trend produžio i na kolovoz pa je ovogodišnjih prvih osam mjeseci turističke sezone na Jadranu bilo najbolje do sada, sa šest posto više turističkih noćenja i tri posto više dolazaka nego u istom razdoblju lani. Brojke koje su iznijeli sugeriraju procvat hrvatskog turizma u godini recesije. Ipak, postoje sumnje da službeni podaci koje vlast iznosi u javnost ne prikazuju realno stanje.

Naime, postavlja se pitanje je li način na koji se prikupljaju podaci o turističkim dolascima i noćenjima stranih turista ispravan ili se Vlada hvali na temelju rezultata koji su prošli "kozmetičku obradu". Kako je već pisao Poslovni dnevnik, pojedini izvori iz turističkog sektora su upozorili da metode prebrojavanja daju pogrešnu sliku, odnosno povećavaju broj turista. Tako je, primjerice, brojka od 160.000 Japanaca koji su lani posjetili Hrvatsku u stvarnosti barem tri puta manja, a najveće pogreške događaju se kod putnika koji dolaze na ture te prođu kroz nekoliko županija, a to su najčešće Japanci i Amerikanci.

Problem je u tome što u turama koje traju od 7 do 14 dana, dok turisti putuju po županijama, svaka ih posebno prijavi, pa se jedan turist navodno broji i po pet puta [lol] . Na taj se način fiktivno povećava broj gostiju, a dobiva se i pogrešan podatak o prosječnom trajanju posjeta Hrvatskoj.

Da je prebrojavanje stranih turista problematično za Poslovni.hr je potvrdio direktor turističke agencije Kompas Zagreb Ivan Pukšar. "Činjenica je da statistika daje neke čudne pokazatelje – prije svega za japansko i američko tržište. Naime, ako imam dobru informaciju, prosječni boravak turista u Hrvatskoj je oko 5,5 noći , dok kod Japanaca i Amerikanaca od 1,6 do 2,4, što naravno ne odgovara istini jer oni borave najmanje 7 dana kad dođu kod nas", naglasio je Pukšar dodavši da Japanci gotovo isključivo idu na kružnu turu, a i Amerikanci vrlo često, pa za njega nije logično da bi došli iz Azije i ostali u Hrvatskoj dvije noći.

"To bi značilo da je japanskih i američkih turista u Hrvatskoj barem tri puta manje nego što se pokazuje, a to je i realno jer aviona i posebnih čartera iz SAD-a nema, a Japanci tek povremeno rade poneki čarter, dok ostali dolaze u grupicama na redovnim linijama", pojasnio je Pukšar za kojeg je zbog toga brojka od 160.000 dolazaka vrlo upitna.

….

"Statistika evidentira broj dolazaka turista, a ne broj turista. Naime, turist je registriran u svakome mjestu ili objektu u kojem boravi i zbog toga, u slučaju promjene mjesta ili objekta, dolazi do njegova ponovnog bilježenja i time do dvostrukosti u podacima [lol] . Turisti se prate u statistici turizma na prethodno opisani način bez obzira na zemlju prebivališta", navodi se u objašnjenju DZS-a….
Poslovni dnevnik

a onda nam Bajs i Jaca pričaju bajke o rastu turizma u 2010. [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Gospodine ja sam imao rekordnu zaradu ove sezone


Gospodine ja sam imao rekordnu zaradu ove sezone

a ti si onda valjda po 3 puta naplatio istu uslugu tim jadnim japancima koji se spominju [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

"AKO TREBA, pokrenut ćemo inspekcijski tsunami", rekla je prije nekoliko dana premijerka Jadranka Kosor govoreći o "aferi meso", a čini se kako je prva na udaru inspektora Ministarstva poljoprivrede Mesna industrija Braća Pivac iz Vrgorca, za koju se navodno sumnja da krši niz propisa.

Jutarnji list donosi kako je inspekcijski nadzor plod anonimne predstavke koju je podnio carinik iz Ploča. U predstavci se tvrdi da ta tvrtka skladišti 2000 tona mesa u nezadovoljavajućim uvjetima, u skladištu unutar Luke Ploče, a zauzvrat braća Pivac financiraju lokalne visokorangirane HDZ-ovce. Navodno je riječ o Mladenu Barišiću, ravnatelju Carinske uprave i bivšem rizničaru HDZ-a, te Luki Bebiću, članu predsjedništva HDZ-a i predsjedniku Sabora.

Ministarstvo poljoprivrede potvrdilo je da se obavlja inspekcijski nadzor po navodu iz anonimne predstavke.

p.s.lako je tako visak novca preliti na T.K. konkretno u zadnje vrijeme su znacajnije kupovali Kras pa su presli cak i samoga Vidosevica.Zalosno ali istinito.


p.s.lako je tako visak novca preliti na T.K. konkretno u zadnje vrijeme su znacajnije kupovali Kras pa su presli cak i samoga Vidosevica.Zalosno ali istinito.

sad kad ih inspekcije krenu derat kaznama, krenut će u obrnutom smjeru rasprodaja KRAS-R-A

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Gledajući promete i aktivnosti na forumu, dojma sam da počinje ljeto i godišnji odmori, a danas sredina devetog mjeseca!

Očito nas čeka duga hladna zima na ZSE-u

[sealed]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close