Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jao nemoj da ti on daje usporedbu

nebi bilo

slijedi nam precesija

Jos malo kako je krenulo nece se imat s cime usporedjivat jer ce ostat u sektoru po jedan zivi.

Ignore : renči

Naši gradjevinci u zlatno vrijeme kad su se tuneli farbali triput, kad su sve radove kartelno dogovarali za 30% napuhane cijene su imali očajna predsrečajna izvješća. Nakon ove krize nema tog forenzičara koji bi našao sve kosture. Nažalost oporavak gradjevine uglavnom nema veze s ovim što kotira na burzi. Prerizično

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

treba uzeti u obzir da građevinci moraju dignuti plaće terencima od 50 do 1000% ukoliko se žele razvijati i biti operativni. stare velike firme ne mogu opstati. pojavljuju ce se nove firme sa 100 ljudi na više koje ce rasti i raditi po tržišnim principima.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/radnici-dalekovod-proizvodnje-najavili-strajk-odljev-radnika-poceo-i-boje-se-urusavanja-firme—507063.html

O tome govorim. Stari sustavi nemaju šansu, čak ni Dalekovod.
Građevinci poslodavci bi morali sjesti i dogovoriti 50% veće startne osnovice
od ponedjeljka, a zatim mjesečno dizati za po 2% dok plaće ne dosegnu barem 80%
plaće u Njemačkoj uzevši u obzir da su mnogi troškovi života u Hrvatskoj viši npr. hrana i odjeća
i mnogi režijski troškovi, krediti.
Naravno da prekovremeni sati moraju platiti po ugovoru i poštivati se radno vrijeme.
Ili tako ili nikako. Ali polukriminalne uprave sišu zadnju kap krvi državi, kooperantima, radnicima
putem naručitelja iz državnog ili javnog sektora, općina i gradova. To je tako.
Građevina je prilično predvidiv sustav i manje složen od nekih drugih oblika proizvodnje.
Zamislite kakvo je to upravljanje kada potražnje ima a propadaju građevinci redom…




To vas ovakve najviše boli. Kad netko zarađuje, zavist je čudo. Reci ti meni šta je 65 000 eur u dvije godine? Ništa. A da niej agrokora gdje bi nam bio kraj.

I još nešto zavisni čovječe, sjeti se kakvi su prometi bili 2016. pa i 2017. do svibnja… sjeti se samo DDJH i skoka sa 20 na 60 kn, ATPL sa 100 na 600, THNK sa 200 na 800 itd. itd. Tko ti je kriv što pojma nemaš.


Najbolji su oni koji se sami hvale…a kog to zanima
[/quote]A koga zanimaju depresivni ispadi Hase, sad se i jovica našao prozvan jer kao nemoguće je zaraditi na našoj burzi. Itekako je moguće. POnavljam di ste bili ATPL 100 – 600 kn, THNK 200-800, DDJH 20-60?? Nigdje očito.. ili ste zaglavili u agriću.. ko vam je kriv.
[/quote]

Anonimno, 16.02.2018. u 18:47
Depresivni ispadi Hase

Ja sam ti tri mjeseca prije napisao kako će biti, a to što i je onda tako nisam ja kriv.

Kaj se tiče depresije, pročitaj stranicu prije kako se ti i Sero tješite.
Kak bi rekel Petrica Kerumpuh “bu bilo bolje”.

Ili kak su neki primijetili da je nekad bilo puno bolje (čitaj imali smo velike promete pa se mogao zaraditi stančić).

Anonimno, 16.02.2018. u 18:47
POnavljam di ste bili ATPL 100 – 600 kn, THNK 200-800, DDJH 20-60?? Nigdje očito.. ili ste zaglavili u agriću.. ko vam je kriv.

Anonimno, 16.02.2018. u 18:47

Ovaj mi dio nije jasan. Ako ti je taktika (kao ja Tehnici) da prodaš dionice nakon ona poraste 5 kuna, kak si onda ti zaradil na tim dionicama?

Tebi bi bilo bolje da npr THNK ide 200-220, pa s 220 na 200, pa 200 na 220, pa……………

Uglavnom tako nekoliko tisuću puta. Ovo kad samo raste je problem, a ne znaš kad trebaš pobjeći s nekoliko kuna zarade.

Naravno to te ide dok te ide, a onda naletiš na minu i nakite te s bezvrijednim papirima.
I onda je fajrunt…………………..

Haso
Ja sam uvjeren da ce biti bolje. I bit ce.
Samo ne znam kada.;-)

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Barikb
Jedan od boljih upisa.
Naravno, place nisu veliki dio ukupnog troska i moraju se dici za barem pola.
Nema nikakvog smisla da se stanovi po ZG prodaju po 2 do 3 tisuce eura, a ljudi nemaju za parizer.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Barik, mislim da je to sto predlazes protuzakonito, dogovori.


https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/radnici-dalekovod-proizvodnje-najavili-strajk-odljev-radnika-poceo-i-boje-se-urusavanja-firme—507063.html

O tome govorim. Stari sustavi nemaju šansu, čak ni Dalekovod.
Građevinci poslodavci bi morali sjesti i dogovoriti 50% veće startne osnovice
od ponedjeljka, a zatim mjesečno dizati za po 2% dok plaće ne dosegnu barem 80%
plaće u Njemačkoj uzevši u obzir da su mnogi troškovi života u Hrvatskoj viši npr. hrana i odjeća
i mnogi režijski troškovi, krediti.
Naravno da prekovremeni sati moraju platiti po ugovoru i poštivati se radno vrijeme.
Ili tako ili nikako. Ali polukriminalne uprave sišu zadnju kap krvi državi, kooperantima, radnicima
putem naručitelja iz državnog ili javnog sektora, općina i gradova. To je tako.
Građevina je prilično predvidiv sustav i manje složen od nekih drugih oblika proizvodnje.
Zamislite kakvo je to upravljanje kada potražnje ima a propadaju građevinci redom…

Heh, da trebalo bi.. ali samo njima?
U građevini rade uglavnom ekipa sa najmanjim stupnjem obrazovanja, osim inženjera, voditelja… šta onda sa svima visokoobrazovanim ili onima koji rade složene poslove, ne samo fizičko zahtjevne?.. hbga kao i svugde je zakon ponude i potražnje



https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/radnici-dalekovod-proizvodnje-najavili-strajk-odljev-radnika-poceo-i-boje-se-urusavanja-firme—507063.html

O tome govorim. Stari sustavi nemaju šansu, čak ni Dalekovod.
Građevinci poslodavci bi morali sjesti i dogovoriti 50% veće startne osnovice
od ponedjeljka, a zatim mjesečno dizati za po 2% dok plaće ne dosegnu barem 80%
plaće u Njemačkoj uzevši u obzir da su mnogi troškovi života u Hrvatskoj viši npr. hrana i odjeća
i mnogi režijski troškovi, krediti.
Naravno da prekovremeni sati moraju platiti po ugovoru i poštivati se radno vrijeme.
Ili tako ili nikako. Ali polukriminalne uprave sišu zadnju kap krvi državi, kooperantima, radnicima
putem naručitelja iz državnog ili javnog sektora, općina i gradova. To je tako.
Građevina je prilično predvidiv sustav i manje složen od nekih drugih oblika proizvodnje.
Zamislite kakvo je to upravljanje kada potražnje ima a propadaju građevinci redom…

Heh, da trebalo bi.. ali samo njima?
U građevini rade uglavnom ekipa sa najmanjim stupnjem obrazovanja, osim inženjera, voditelja… šta onda sa svima visokoobrazovanim ili onima koji rade složene poslove, ne samo fizičko zahtjevne?.. hbga kao i svugde je zakon ponude i potražnje
[/quote]

Pa o tome sam pričao. Da nećemo pričati kako nema posla, već poslodavci neće moći naći stručne radnike s diplomama.

svi su otišli van.

Ovi sa srednjom školom su u saboru, gradonačelnici i župani.
Tako da kao radna snaga ostaju ovi s osnovnom školu ili bez nje.
A oni su obično na socijali ili u HNS, HDZ-U, Bandić 635 i ostale intelektualne stranke bilo s kupljenom diplomom, prepisanom ili krivotvorenom.
Naravno samo zbog veće plaće u Holdinzima, a ne zbog zemlje znanja.


Haso
Ja sam uvjeren da ce biti bolje. I bit ce.
Samo ne znam kada.;-)

Teško da će biti bolje dok god je mafija na Vlasti. Pri tome prvenstveno mislim na institucije hrvatske države koje ne rade za Hrvate.
I zato Hrvati odlaze jer u drugim državama imaju više prava na život nego u svojoj državi.

Nitko nije spomenuo da imamo najveći pad industrijske proizvodnje u EU, a još nismo dostigli ind. proizvodnju prije krize.
Strana ulaganja su se još smanjila.
HDZ je toliko napadao SDP vladu a sada imaju još manja strana ulaganja i to uz sve one EU fondove koje možemo povući.

A umjesto reformama Vlada se bavi Agrokorom, propalom trgovačkom firmom.

Za to vrijeme Mađari crpe zadnje zalihe hrvatske nafte i plina. I dobro zarađuju.
Ako ove godine ne vratimo INU nećemo imati što vraćati, a novih bušotina nema.
Samim time propada i Petrokemija (dok je INA vadila velike količine vlastitog plina mogla je pokrivati taj dio INE da ne bude u minusu uz ovoliki ogroman broj ljudi i zastarjelu tehnologiju).
Propada metalo prerađivačka industrija, prvenstveno Đuro Đaković.
Propada brodogradnja.
Propada građevina u Hrvata jer nitko nema novaca da kupuje ta njihova sr.anja od stanova (pogledaj Horvatinčić stanove. Naravno on bu zaboravil da ih je gradil, a kamoli da je zato novce zel.

Viadukt je uništila država, Tehnika, Hidroniskogradnja, IGH, Ingra.
Dalekovod proizvodnja je u štrajku.
Dosta je bilo ubirati profit i smanjivati troškove na plaćama i pravima radnicima.

A oni gube vrijeme s propalim trgovcem i roll uperima koji su kupili cvjećarnicu a da to ni ne znaju.

Uglavnom očekujem radničke prosvjede, neposluh građanstva naročito u gradovima zbog novih nameta i poreza, a onda i opći štrajk.

A predsjednica i Plenky neka gube vrijeme na Srbe i njihovu šizofreniju o ugroženosti.
Imaju lekare pa neka se kod sebe lijeće.

Naši psihijatri imaju dovoljno posla.

Apropos Hasinog upisa:
Ima jedan stari odlicni clanak od A. Tomica u kojem primjecuje da se ovi iz silicijske doline bas i ne otimaju za HNS-ove uhljeb managere iz Slavonskog broda.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

cini mi se da samo forumaši trguju na burzi. toliko su jadni prometi. fondovi još uvijek štrajkaju?


cini mi se da samo forumaši trguju na burzi. toliko su jadni prometi. fondovi još uvijek štrajkaju?

ja sve manje gledam što se događa jer mi je muka od ovog burekarenja, danas sam jednom bacio pogled na tu bijedu od zse i prošla me volja opet otvarati gledalicu

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close