Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BEAR(crash) je stigao na velika vrata. [emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd]

molim moderatora da otvori temu[b] BEAR MARKE[/b]T 2019-2020 godina

u međuvremenu ZSE sporo ali sigurno prema -3%…bit će i gore…

Gledam i smijem se… Cijene padaju, a istovremeno likvidnost trgovanja na ZSE nije bila veća od 2007./2008. … Gledam pad, a posebno iznose transakcija koje su srušile cijene VPIK, VART, RIVP, itd,itd… a poslovanje svih tih kompanija da malo pretjerano iskarikiram ima veze sa stanjem u Kini koliko i sa stanjem na Marsu. Čak se i netko na MGMA danas uspaničio [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Nije ni burza za baš sve koji bi se htjeli igrati [emo_namigusa]

a nijedne blokade danas… ni plus😂 ni minus

pepe7

Sve pada samo Ina nedodirljiva

čini mi se da počinje odbijanac na stranim burzama…da li je to taj trenutak za ulaz?


Sve pada samo Ina nedodirljiva

Ina ne smije pasti, to nam je jedinio oslonac danas, nju će rušiti, ako ostale krenu rasti, čisto radi ravnoteže Crobexa

Vidim da smo se prikljucili opcem potopu vani ali mi zbilja nije jasno zasto mi njih pratimo kad su oni svi bila na ath nakon krize a mi sno jos uvijek na dnu….mislim da bi i ja trebao pobjeci s burze zauvijek jer nema tu srece a pitanje koliko ce proci da nam burza i firme na njoj pocnu licit na nesto….a uz to najgore mi se cini to da ce proci jos 100 zivota dok netko uopce bude sa znacajnim kapitalom ulagao na zse

I ova burza ce odselit u njemacku…..u ovoj banana drzavi nitko vise ni ne zivi osim nas sacica zaposlenih, te “milijarde” socijale i penzionera….

da, ipak se vani situacija stabilizira. sutra bi to trebalo biti i kod nas, a onda polagani oporavak. ovo je ipak malo veća korekcija na stranim tržištima koja se bez razloga prelila i kod nas..

nadam se da ste iskoristili pametno ovaj dan 🙂

za ovakve dane treba imat uvijek spremmo keša nek se nađe, zlu ne trebalo, nadam se da će sutra opet tako 🙂

Američki indeksi su iz dana u dan rušili rekorde,a mi stagnirali na trećini najveće vrijednosti Crobexa,kažu zbog nelikvidnosti, sad se opet furamo na zapad i pratimo ih u padu, valjda zato što se strani kapital povlači sa ZSE-.a, svih 100 000 kuna[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh],taman kada je napokon počeo rasti BDP

http://www.telegram.hr/biznis-tech/bloomberg-je-objavio-tablicu-koja-pokazuje-sto-se-u-povijesti-dogadalo-kad-bi-sp-500-padao-vise-od-5-posto/

“Vidim da smo se prikljucili opcem potopu vani ali mi zbilja nije jasno zasto mi njih pratimo kad su oni svi bila na ath nakon krize a mi sno jos uvijek na dnu.”

Pa recimo onako za vježbu,pogledajte koliki je BDP npr Njemačke ili USA bio 2008g a koliki je sad,koliko su likvidna i velika ta tržišta pa će možda biti jasnije.

I nije mi jasno o kavom se dnu tu pišu,koje su to dionice na dnu?INGR,PTKM,DDJH…građevinari ostali možda?Koliko je meni poznato sve što je dobro poslovalo i isplaćivalo dividende je jako daleko od dna iz 2009 g.

"Only dead fish swim with the stream"

Prodao dosta u zadnja dva tjedna, nažalost najviše danas. Jednostavno potfelj mi je dostigao onaj magični broj sa 6 nula, sve mi se činilo pomalo precijenjeno i lagano kratio, a danas malo žešće jer me uhvatila panika. Bolje izgubit par posto i prodati nego čekati da potone i gledati kako se portfelj topi. Kupovati ponovo ne mislim prije stabilizacije burzi vani.

New Report

Close