Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za.ebana ta psihologija.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Globalna situacija sugerira rasprodaju
http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-globalna-situacija-sugerira-rasprodaju,48440.html

znači, prvo treba ošišati paničare, pa onda opet gore, kao i jučer….

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.


Evo jedna šaljiva tablica sa fundamentima Crobexa za 1Q… [lol]

zašto dijeliš cijenu sa kvartalnim zaradama po dionici? obično se to računa na godišnjoj razini…ovako mi P/E izgledaju napuhano…


Deca, pogledajte si ovo kaj sam danas primjetila na portalu seebiz, pa mi recite da to nije s namjerom napravljeno.
Dakle na naslovnoj stranici točno osam puta koriste riječ pad.To nemre bit slučajno, to se vidi iz aviona da je naručeno da se utječe na psihu onih koji to čitaju.
Jedino kaj me veseli je to kaj je tolika količina crnila obično jak buliš znak

Nadam se da ste gledali dokumentarac prije par dana na HRT gdje je Američki odbjegli bankar broker
objašnjavao da je štampa glavno oružije zarade i manipulacije burze
te da večina članaka su u biti namještaljkei prjevare.
Te je opisivao na koji su način rušili reputaciju firmi i banaka šireči
glasine kroz štampu i to vrlo uspješno.
Na kraju je čovjek pobjego od toga svega jer više mogao izdržati
svu prljavštinu toga posla.

Zato nemojte vjerovati štampi !!!
Koristite vlastitu pamet

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


zašto dijeliš cijenu sa kvartalnim zaradama po dionici? obično se to računa na godišnjoj razini…ovako mi P/E izgledaju napuhano…

Kao što već rekoh, cilj je bio vidjeti kakav je prvi kvartal ove godine, dakle prvi kvartal kad nam je gospodarstvo stvarno osjetilo krizu.



Deca, pogledajte si ovo kaj sam danas primjetila na portalu seebiz, pa mi recite da to nije s namjerom napravljeno.
Dakle na naslovnoj stranici točno osam puta koriste riječ pad.To nemre bit slučajno, to se vidi iz aviona da je naručeno da se utječe na psihu onih koji to čitaju.
Jedino kaj me veseli je to kaj je tolika količina crnila obično jak buliš znak

Nadam se da ste gledali dokumentarac prije par dana na HRT gdje je Američki odbjegli bankar broker
objašnjavao da je štampa glavno oružije zarade i manipulacije burze
te da večina članaka su u biti namještaljkei prjevare.
Te je opisivao na koji su način rušili reputaciju firmi i banaka šireči
glasine kroz štampu i to vrlo uspješno.
Na kraju je čovjek pobjego od toga svega jer više mogao izdržati
svu prljavštinu toga posla.

Zato nemojte vjerovati štampi !!!
Koristite vlastitu pamet
[/quote]

Ako je tako…tada to treba koristiti .Invertirati gradivo i odlučiti.Sudeći po korelaciji kod nas između medijskih vijesti i burze, stoji takav zaključak.
jedino me pati što je sinoč Lovrinčević bio sivo-crn.Ne vjerujem da je i on "angažirani" ekonomist.

ovo ce morat okrenut …ili jako srusit dole….nema vise prodavaca raspolozenih na ovoj razini…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Viro je došao do razine kritične kupnje. eto sad svi fino kojima Viro nije dobar mogu lijepo otresti po bidu. Dajte lijepo prodajte svoj Viro i riješite se problema i straha. šta će vam to? Pa šta vam nije elegantnije prodati sada kada ima kupnje nego čekati paniku i onda drž nedaj pošto poto prodavati?bezveze…

I'LL BE BACK


ovo ce morat okrenut …ili jako srusit dole….nema vise prodavaca raspolozenih na ovoj razini…. [cool]

Crob. -1,71%(1939,75)
Promet 5 670 000 kn

Za sada prodavača ima više nego zainteresiranih kupaca [cool]
Biti će veselo ako BDI malo iskorigira pa trejderi koji su jučer ulazili u brodare počnu bežaniju, što će povući cijelo tržište
Tko zna, mali su prometi, može se i dobro gore(malo ameri štekaju) a i dobro potegnuti prema dolje.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Viro je došao do razine kritične kupnje. eto sad svi fino kojima Viro nije dobar mogu lijepo otresti po bidu. Dajte lijepo prodajte svoj Viro i riješite se problema i straha. šta će vam to? Pa šta vam nije elegantnije prodati sada kada ima kupnje nego čekati paniku i onda drž nedaj pošto poto prodavati?bezveze…

DOW Jones
8.524,00
Padnu li ovi ispod 8500, sve će ići po bidu………
[/quote]

Ameri su trenutno na -5% (pet posto) od lokalnog vrha. Ako je to razlog da Viro padne 30% od lokalnog vrha, ja nemam ništa protiv. Zato kažem… pa kaj nije bolje da se sad proda Viro po 30% nižoj cjeni nego prije dva tjedna nego da se čeka taj Dow da padne više od 5%, pa da onda Viro padne 40%[shocked]? Pa logično da je bolje sad prodati, ne?

I'LL BE BACK

@gubi
Ma sve to stoji………ali svi imaju prst na okidaču……ili se to meni čini?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close