Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


čekajte da dođe podaci o nezaposlenosti u 1. i 2. mj,(očekuje se brojka do 350.000)
unutarnjem dugu (već sad premašio 35 mlrd kn),
ne mogućnosti isplate mirovina i plaća,
upitnoj isplati valjskih dugova i obveza( na naplatu u prvom kvartalu dolaze najveći iznosi)..
svi očekuju visoku dividendu od HT a mogli bi se preći(nakon dvije g usluga maxtv i adsl većina građana odjavljuje te usluge zbog ne mogućnosti plaćanja,sad se grčevito bore da ih zadrže raznim "poklonima"
mirovinci su lovu zaposlenih upucali u INU da HDZ dobije bodove na izborima,love ponestaje(mjesečni priliv je svega oko 300mil.kn)
sve u svemu sami zaključite kako će to utjecati na tržište kapitala
(bitno je da ćemo u evropu,a zašto -da nam stranci pokupujou ono malo što je ostalo vrijedno)


pa nemre stranac kupit ono sto mu mi ne zelimo prodat.
10 puta je bolje da dodje 1000 stranaca kupovat kod nas nego da jednog moramo za rukav vuc i moljakat jer onda cjena ide gore.
mislim cendras ko ovi kod mene na otoku pas mater njemcu koji je kupio komad zemlje i pas mu mater kaj je sagradio kucu sa svim dozvolama i pride. i pas mu mater kaj sada svake godine dolazi i placa porez.
bolje nam je da jure drzi djedovinu napravi zahod pored plaze i sparkira kampicu i izbetonira si mulo plati 0 poreza 0 dadbina i posere se u more.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!


Kolega prije dva dana sam vas kao dobrog prijatelja savjetovao da prodate kada sam to ja učinio ali vi niste željeli nije vam još kasno.

– evo sada mi je jasno zašto je gospon Plavi jedan od najboljih investitora.
– a kako neće biti pored ovako dobrih i tako pametnih prijatelja.

– njegov stručni tim je jučer isprodao svih 10 dionica KODT i prešao u keš poziciju od 10.500,oo kn.

– I love this game.
Pozdrav !


zar smo na kraju završili u plusiću
a ujutro smo se crvenili ko dječja guza

Kad sve ovisi o INA-i.
Može li mi netko objasniti zašto npr. DLKV vrijedi 312 kn kad je INA na 3.172 kn, a 328kn kad je INA na 3.425kn?

Meni se ćini da će biti suza uskoro?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


zar smo na kraju završili u plusiću
a ujutro smo se crvenili ko dječja guza

samo da sutra nebude krešendo [embarass] nako USA trgovanja i azije ujutro

mi smo ipak zemlja slučaj



zar smo na kraju završili u plusiću
a ujutro smo se crvenili ko dječja guza

Kad sve ovisi o INA-i.
Može li mi netko objasniti zašto npr. DLKV vrijedi 312 kn kad je INA na 3.172 kn, a 328kn kad je INA na 3.425kn?

Meni se ćini da će biti suza uskoro?
[/quote]

Da ovo je zanimljivo, možda tema za doktorski rad :))




Vlak je izgleda stigao na peron!
Još samo da se putnici …

Iskrcavali su se na ovom uzletu lagano,nisu imali potrebe za žurbom,korak po korak,lijepo iskorištena situacija koju je izazvala INA.
Čestitke svima.
[/quote]
Molim vas recite mi dok su se neki iskrcavali, što su radili oni koji su kupovali dionice od njih? Ja bih rekao da su se ukrcavali ali eto sad sam počeo sumnjati.. [undecid]
Ah, da, sjetio sam se, sigurno se radi o altruistički nastrojenm dijelu investitorske populacije koji jedva čeka da sad skupo plaćene dionice počne s velikim diskontom prodavati vama koji ste se iskrcali… [lol] [lol] [cool]
[/quote]
Pozdrav svima u cashu.. [thumbsup]
Sutra je petak doduše, pa ipak ulovite korekciju. [lol] [lol]

veliki pozdrav kešoljupcima……jeste li možda primjetili da vaš keš svakim danom vrijedi sve manje….. [kiss] [thumbsup]


veliki pozdrav kešoljupcima……jeste li možda primjetili da vaš keš svakim danom vrijedi sve manje….. [kiss] [thumbsup]

Kolega, pa to su osnove financija.
Novac danas ima najveću vrijednost, to je opće poznato.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne razumijem ove postove "..pozdrav kešoljupcima.." i sl. Ljudi, molim vas da budete pristojni.
Pa, burza funkcionira zato što ne mislimo svi isto. Kad bismo svi bili na istoj strani – kome biste vi prodavali, kad tamo ne bi bilo nikoga? Ili od koga biste kupovali, ako mislite da bismo svi trebali kupovati kad vi kupujete?
Burza funkcionira zato što ne mislimo isto, imamo različite preferencije, različite sklonosti riziku i različite potrebe za novce (ili viškove novca u različitim vremenima).
Kad tržište ide u "mom" smjeru, ja se ne smijem i ne rugam suprotnoj strani., jer znam da se "klatno stalno njiše". Ako ikad stane – svi smo u gabuli jer je Game Over.
A vidjet ćemo što će biti sutra.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.




zar smo na kraju završili u plusiću
a ujutro smo se crvenili ko dječja guza

Kad sve ovisi o INA-i.
Može li mi netko objasniti zašto npr. DLKV vrijedi 312 kn kad je INA na 3.172 kn, a 328kn kad je INA na 3.425kn?

Meni se ćini da će biti suza uskoro?
[/quote]

Da ovo je zanimljivo, možda tema za doktorski rad :))
[/quote]
Ne budite zajedljivi, Ina itekako ima utjecaja na raspoloženje na tržištu iako svakim danom sve manje, ali da pratite DLKV primjetili bi da ima više materijalnih čunjenica uslijed kojih vrijednost dionice raste nevezano za Inu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Gdje se može vidjeti sastav Crobexa u postocima?

Da li i vi mislite da nas čeka pad Crobexa od 10-ak posto sljedećih par tjedana? Jako je rastao u zadnje vrijeme….


Kad tržište ide u mom smjeru, ja se ne smijem i ne rugam suprotnoj strani., jer znam da se klatno stalno njiše.

U tvoju obranu treba istaknuti da je jako rijetko išlo u tvom smjeru [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.



Kad tržište ide u mom smjeru, ja se ne smijem i ne rugam suprotnoj strani., jer znam da se klatno stalno njiše.

U tvoju obranu treba istaknuti da je jako rijetko išlo u tvom smjeru [thumbsup]
[/quote]
Evo ga opet! A kako ti to znaš, molim te lijepo?
Svim onima koji misle da ovaj forum postoji za osobne obračune i koji na ovaj način "liječe ego" mogu samo poručiti da će jednom, kad budu bogati, shvatiti koliko je to tad bilo bez veze.

A,btw, moja imovina je više milijuna $ (živim u SAD i tamo mi je većina investicija, ali ću se vjerojatno ove godine vratiti), a prinosi 60+% SAD, 15+% RH.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

samo da sutra nebude krešendo [embarass] nako USA trgovanja i azije ujutro


Kao najgora noćna mora,
zeleno osvane jutro,
jučerašnji prodavači
današnji će biti kupci.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Kao najgora noćna mora,
zeleno osvane jutro,
jučerašnji prodavači
današnji će biti kupci.

haiku iz Mrduše gornje…..

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

New Report

Close