Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Anonimno, 16.02.2009. u 18:00
ako kriza može proći samo otpuštanjima radnika,treba odmah sve otpustiti

ja bih ipak rekao da bi radnici svi trebali ostati raditi a pod hitno otpustiti sve koji se za njih trenutno brinu da ne ostanu bez posla(političari,HGK,državne službe,sindikalci,mediji,……….) i
kraj krize je tu
[thumbsup

I sa ovakvim padom vrijednosti dionica svega 11 milja redovnog prometa.


ljudi, nemojte zaboraviti da su se tek počeli pojavljivati prvi znakovi krize u realnom gospodarstvu. Ne dođe li se do nekih pametnih strategija na globalnoj a naročito na lokalnoj razini, burza će biti najmanja od vaših briga. Prava otpuštanja nisu još ni počela, a gotovo je pa sigurno da će ih biti puno. Radim sa puno različitih industrija globalno i nebu dobro ne dođe li do neke ujedinjene akcije uskoro…


U potpunosti se slažem sa svime napisanim, samo kako to objasniti gonzalesu i ekipi? Oni doslovno mole minuse i sanjaju krahove jer eto biti će u pravu.
Gonzo tik tak tik tak neš moć ni seiko kupit a roleksa ćeš sanjat ako se ostvare tvoje halucinacije.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



ljudi, nemojte zaboraviti da su se tek počeli pojavljivati prvi znakovi krize u realnom gospodarstvu. Ne dođe li se do nekih pametnih strategija na globalnoj a naročito na lokalnoj razini, burza će biti najmanja od vaših briga. Prava otpuštanja nisu još ni počela, a gotovo je pa sigurno da će ih biti puno. Radim sa puno različitih industrija globalno i nebu dobro ne dođe li do neke ujedinjene akcije uskoro…


U potpunosti se slažem sa svime napisanim, samo kako to objasniti gonzalesu i ekipi? Oni doslovno mole minuse i sanjaju krahove jer eto biti će u pravu.
Gonzo tik tak tik tak neš moć ni seiko kupit a roleksa ćeš sanjat ako se ostvare tvoje halucinacije.

[/quote]
Kad baciš kamen snažno u zrak iznad svoje glave pritom ga ponosno gledajući kako visoko leti i moliš se u sebi i na glas da poleti još više nego što si ga imao snage baciti, a netko sa strane ti kaže da paziš i makneš se u stranu jer će ti taj isti kamen pasti nazad na glavu, znači li to da se taj koji te je upozorio i dalje te upozorava, moli vragu da ti kamen padne na glavu?

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

crobex je 01.12.2008 završio na 1.503,26 bodova, a situacija je bila malo bolja, tj. nitko nije najavljivao mogućnost ukidanja 2. mirovinskog stupa, veće kamate, izvanredne sjednice, pad tečaja, itd.
Sagledavajući cjelokupnu situaciju u zemlji stvarno nije nemoguće da ponovo dođemo na tu razinu ( još cca 3,5 % ). Mene više brine što ako odemo još koju stoticu niže od 1500

Periculum in mora.


crobex je 01.12.2008 završio na 1.503,26 bodova, a situacija je bila malo bolja, tj. nitko nije najavljivao mogućnost ukidanja 2. mirovinskog stupa, veće kamate, izvanredne sjednice, pad tečaja, itd.
Sagledavajući cjelokupnu situaciju u zemlji stvarno nije nemoguće da ponovo dođemo na tu razinu ( još cca 3,5 % ). Mene više brine što ako odemo još koju stoticu niže od 1500

Znaš onu: Nemoj da brigaš, brigaš, život se stara, dok bude ljudi bit će i para…la,la,la [lol]

Surround all arround when it hits the ground




ljudi, nemojte zaboraviti da su se tek počeli pojavljivati prvi znakovi krize u realnom gospodarstvu. Ne dođe li se do nekih pametnih strategija na globalnoj a naročito na lokalnoj razini, burza će biti najmanja od vaših briga. Prava otpuštanja nisu još ni počela, a gotovo je pa sigurno da će ih biti puno. Radim sa puno različitih industrija globalno i nebu dobro ne dođe li do neke ujedinjene akcije uskoro…


U potpunosti se slažem sa svime napisanim, samo kako to objasniti gonzalesu i ekipi? Oni doslovno mole minuse i sanjaju krahove jer eto biti će u pravu.
Gonzo tik tak tik tak neš moć ni seiko kupit a roleksa ćeš sanjat ako se ostvare tvoje halucinacije.

[/quote]
Kad baciš kamen snažno u zrak iznad svoje glave pritom ga ponosno gledajući kako visoko leti i moliš se u sebi i na glas da poleti još više nego što si ga imao snage baciti, a netko sa strane ti kaže da paziš i makneš se u stranu jer će ti taj isti kamen pasti nazad na glavu, znači li to da se taj koji te je upozorio i dalje te upozorava, moli vragu da ti kamen padne na glavu?
[/quote]
Ja govorim o načinu na koji se plasiraju kopi pejst linkovi uz zlurade komentare. Totalno podcjenjivački prema svima nama ovdje na forumu koji znamo čitati i nismo glupi pa nam netko treba govoriti što se dešava i što će se tek desit. Nisi ni ti daleko.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


crobex je 01.12.2008 završio na 1.503,26 bodova, a situacija je bila malo bolja, tj. nitko nije najavljivao mogućnost ukidanja 2. mirovinskog stupa, veće kamate, izvanredne sjednice, pad tečaja, itd.

zar sam ja nitko 😛

Ja već godinu dana govorim o neimenovnosti rasta kamata i pada tečaja, a time i velikih problema za mnoge građane i mnoga poduzeća.

Onaj tko je prezadužen u stranoj valuti (tj. vezano za stranu valutu), taj će kroz narednih 2-3 godine vjerojatnije je nego ikada: bankrotirati. Moguće je da će među onima koji će bankrotirati biti i poneko veće poduzeće (milijardu+ kn godišnjeg "prometa").

Dakle počinje se iskreno govoriti o ovim problemima, jedino što još nitko nema snage spomenuti riječ bankrot. Kao što neki imaju problema sa riječi recesija, vidim da još uvijek imaju i većih problema sa riječju bankrot. Kao da se samo u USA može bankrotirati, a kod nas su valjda svi "too big to fail", ali realnije bi bilo kada si ne bi imišljali da je kod nas sve too big, nego stali čvrsto na zemlju i shvatili da je sve too small, i da bilo što može biti u tren oka pometeno sa lica zemlje kao opalo lišće nošeno vjetrom.


crobex je 01.12.2008 završio na 1.503,26 bodova, a situacija je bila malo bolja, tj. nitko nije najavljivao mogućnost ukidanja 2. mirovinskog stupa, veće kamate, izvanredne sjednice, pad tečaja, itd.
Sagledavajući cjelokupnu situaciju u zemlji stvarno nije nemoguće da ponovo dođemo na tu razinu ( još cca 3,5 % ). Mene više brine što ako odemo još koju stoticu niže od 1500


Dodao bih još jednu, po meni , vrlo bitnu činjenicu a to je da smo od 4.11.2008 na solidnom prometu, sa 2.399,31, vrlo naglo(30 dana), do 5.12.2008 pali na 1.539,61, ( 859,7 bodova ili 35,8%) te se shodno tome morao dogoditi odbijanac koji je svoj maximum dosegnuo 12.1.2009. na 1.871,81 boda.
Od onda padamo pomalo na malim prometima, što mi se nimalo ne sviđa jer to znaći da nemamo podršku koja bi amortizirala možebitna negativna domača ili globalna fin. zbivanja.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



crobex je 01.12.2008 završio na 1.503,26 bodova, a situacija je bila malo bolja, tj. nitko nije najavljivao mogućnost ukidanja 2. mirovinskog stupa, veće kamate, izvanredne sjednice, pad tečaja, itd.
Sagledavajući cjelokupnu situaciju u zemlji stvarno nije nemoguće da ponovo dođemo na tu razinu ( još cca 3,5 % ). Mene više brine što ako odemo još koju stoticu niže od 1500


Dodao bih još jednu, po meni , vrlo bitnu činjenicu a to je da smo od 4.11.2008 na solidnom prometu, sa 2.399,31, vrlo naglo(30 dana), do 5.12.2008 pali na 1.539,61, ( 859,7 bodova ili 35,8%) te se shodno tome morao dogoditi odbijanac koji je svoj maximum dosegnuo 12.1.2009. na 1.871,81 boda.
Od onda padamo pomalo na malim prometima, što mi se nimalo ne sviđa jer to znaći da nemamo podršku koja bi amortizirala možebitna negativna domača ili globalna fin. zbivanja.

[/quote]

…što je tu čudno…ima onih koji strpljivo čekaju sa strane, dok mali na malim prometima ruše i druge i sebe, a onda će "Veliki" povoljnije nego ikada uletjeti u igru i ponoviti vrijeme od zadnjih desetak godina i tako bez puno muke doći do velikog profita…zato ću samo još jednom ponoviti-tko želi riskirati na sistemu prodaj jeftino i tuši da bi kupio još jeftinije neka tako radi…tko želi biti dugoročan i čekati oko 2-3 godine neka čeka… a i svima ostalima je na izbor…jedino savjetujem neka nitko ne ulaže u dionice novac za osnovne životne potrebe bez obzira koliko mu se čine povoljne…L:N:

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...




U potpunosti se slažem sa svime napisanim, samo kako to objasniti gonzalesu i ekipi? Oni doslovno mole minuse i sanjaju krahove jer eto biti će u pravu.
Gonzo tik tak tik tak neš moć ni seiko kupit a roleksa ćeš sanjat ako se ostvare tvoje halucinacije.

[/quote]
Kad baciš kamen snažno u zrak iznad svoje glave pritom ga ponosno gledajući kako visoko leti i moliš se u sebi i na glas da poleti još više nego što si ga imao snage baciti, a netko sa strane ti kaže da paziš i makneš se u stranu jer će ti taj isti kamen pasti nazad na glavu, znači li to da se taj koji te je upozorio i dalje te upozorava, moli vragu da ti kamen padne na glavu?
[/quote]
Ja govorim o načinu na koji se plasiraju kopi pejst linkovi uz zlurade komentare. Totalno podcjenjivački prema svima nama ovdje na forumu koji znamo čitati i nismo glupi pa nam netko treba govoriti što se dešava i što će se tek desit. Nisi ni ti daleko.
@kliring

Mislim da ljude koji to rade ne treba doživljavati kao bitne ,već to gledat sa distance ,bolje rečeno s visine ,……… jer kak da me uopče dotaknu oni koji radost vide u tuđoj nevolji,……… jedno je pisat realno i gledat stvari kakve zaista jesu a sasvim nešto drugo namjerno vaditi samo loše tekstove i živjeti u nadi da ćeš uskoro naći još neki s gorom prognozom od ove …….osobno ,samo žalim takve ljude jer iza takvog pisanja ,uvijek stoji jedna ,nesretna i ranjena osoba…….koja ne razumije da je život izmjena dobrih i manje dobrih događaja…

ljudi moji gledajuć kko se razvijaju stvari vani, mislim da nam se danas ne piše dobro, jedino je kike curavić spreman na ono što nas čeka, samo se nadam da ćemo se brzo i vratiti??????

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close