Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Što određuje cijenu domaćih dionica?
Autor/izvor: SEEBiz
ZAGREB – Niz novoobjavljenih podataka koji ukazuju na produbljivanje recesije domaćeg gospodarstva i pad cijena europskih dionica nisu izazvali pesimizam kod investitora u domaće dionice. Štoviše, CROBEX je u četvrtak porastao 0,48 posto.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-sto-odreduje-cijenu-domacih-dionica%3f,36830.html


Ova kriza neće nestati preko noći. Upamtite da svijet više nikada neće biti kao onaj kojega se sjećamo od prije godinu dana. Isto tako, onaj koji vam kaže da ćemo iz krize izaći za manje od deset godina – laže!“ oštro je ustvrdio predsjednik HGK Nadan Vidošević

Nadodao je kako se Hrvatska nalazi u dubokoj strukturnoj krizi koju on ipak ne bi nazvao recesijom. Za krizu je odgovornima nazvao predsjednika, premijera te guvernera HNB.

Da mi živimo u nekoj sređenoj državi, ovakve izjave predsjednika gospodarske komore srušile bi indeks bar 30%, a onaj koji izrijekom imenuje glavne krivce ( predsjednika, premijera i guvernera ) vjerovatno bi bio pozvan na sud da dokaže svoje tvrdnje.


Hebate koji strucnjak. Steta sta ne nabaci nekoliko rjesenja … onako na brzinu iz rukava. Sjecam ga se kad je izlazio iz PU sa saslusanja … [lol]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

nemojte protiv lepog caneta .. navukli bute gnjev ženskog dijela foruma

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Što određuje cijenu domaćih dionica?
Autor/izvor: SEEBiz
ZAGREB – Niz novoobjavljenih podataka koji ukazuju na produbljivanje recesije domaćeg gospodarstva i pad cijena europskih dionica nisu izazvali pesimizam kod investitora u domaće dionice. Štoviše, CROBEX je u četvrtak porastao 0,48 posto.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-sto-odreduje-cijenu-domacih-dionica%3f,36830.html

Hebote, pa da, na ZSE je totalni optimizam, kako glup članak,nevjerojatno,možda ga novinarčić oće spucat na 500…

Surround all arround when it hits the ground

Ova kriza neće nestati preko noći. Upamtite da svijet više nikada neće biti kao onaj kojega se sjećamo od prije godinu dana. Isto tako, onaj koji vam kaže da ćemo iz krize izaći za manje od deset godina – laže!“ oštro je ustvrdio predsjednik HGK Nadan Vidošević

Nadodao je kako se Hrvatska nalazi u dubokoj strukturnoj krizi koju on ipak ne bi nazvao recesijom. Za krizu je odgovornima nazvao predsjednika, premijera te guvernera HNB.

Da mi živimo u nekoj sređenoj državi, ovakve izjave predsjednika gospodarske komore srušile bi indeks bar 30%, a onaj koji izrijekom imenuje glavne krivce ( predsjednika, premijera i guvernera ) vjerovatno bi bio pozvan na sud da dokaže svoje tvrdnje.

Kaže čovjek koji je uništava kraš iz dana u dan i od kojeg je napravio privatnu firmu, zašto taj lik nije u zatvoru?



CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Što određuje cijenu domaćih dionica?
Autor/izvor: SEEBiz
ZAGREB – Niz novoobjavljenih podataka koji ukazuju na produbljivanje recesije domaćeg gospodarstva i pad cijena europskih dionica nisu izazvali pesimizam kod investitora u domaće dionice. Štoviše, CROBEX je u četvrtak porastao 0,48 posto.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-sto-odreduje-cijenu-domacih-dionica%3f,36830.html

Hebote, pa da, na ZSE je totalni optimizam, kako glup članak,nevjerojatno,možda ga novinarčić oće spucat na 500…
[/quote]
pazi ovo,kaze PRODUBLJIVANJE RECESIJE DOMACEG GOSPODARSTVA,a gospodin Polancec je nekidan jasno rekao da se ne moze govoriti o recesiji dok se ne dobiju statisticki podatci za zadnje kvartale u poslovnom klubu.nemogu vjerovati kakvi tekstovi se pisu i onda se čude zasto ih cijeli svijet ignorira a kamoli ulagači na burzi.

Iskreno, baš me zanima kako će tržište sutra reagirati na ove izjave predsjednika HGK, jer se ovakva izjava o stanju u državi ne može nazvati samo "loša vijest", nego je treba nazvati pravim imenom – najava katastrofe. Ovo što je on danas izjavio stvarno može imati utjecaja, jer ovo nisu glasine već informacija iz prve ruke.

p.s. možete imati svoj sud o Nadanu Vidoševiću kakav god želite, ali dok je on na čelu HGK njegove izjave treba ozbiljno shvaćati.

Periculum in mora.


Iskreno, baš me zanima kako će tržište sutra reagirati na ove izjave predsjednika HGK, jer se ovakva izjava o stanju u državi ne može nazvati samo "loša vijest", nego je treba nazvati pravim imenom – najava katastrofe. Ovo što je on danas izjavio stvarno može imati utjecaja, jer ovo nisu glasine već informacija iz prve ruke.

p.s. možete imati svoj sud o Nadanu Vidoševiću kakav god želite, ali dok je on na čelu HGK njegove izjave treba ozbiljno shvaćati.

…zašto se nije javio prije godinu dana….sada i mala djeca znaju što je recesija i da je tu negdje oko nas pa i kod nas…no njegova izjava je bezvrijedna jer je žestoka recesija već ukalkulirana u cijenu na burzi – odavno. …sada se kalkuliraju cijene koje će biti nakon izlaska iz recesije…sada se kupuje da bi se prodalo nakon 1-2 godine…ti još čekaj ja ne…hvala…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Jesam rekao da je jučer bio super dan.

Danas opet metiljanje u minus i mali promet.

hvala na savjetu…ti samo čekaj kolega…želim ti uspjeha, više u životu nego li na burzi…najvažnije je znati smisao života…novac je propadljiva roba, ko se u njega uzda najjadniji je čovjek na svijetu…zato se ne brinem što sam u minusu…imam ja vremena…mogu bet toga i 3 godine a do tada može biti i _80% i +100%, nije to najvažnije u životu…NOVAC JE NUŽNO ZLO…NEKA ON SLUŽI NAMA A NE MI NJEMU….

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



Iskreno, baš me zanima kako će tržište sutra reagirati na ove izjave predsjednika HGK, jer se ovakva izjava o stanju u državi ne može nazvati samo "loša vijest", nego je treba nazvati pravim imenom – najava katastrofe. Ovo što je on danas izjavio stvarno može imati utjecaja, jer ovo nisu glasine već informacija iz prve ruke.

p.s. možete imati svoj sud o Nadanu Vidoševiću kakav god želite, ali dok je on na čelu HGK njegove izjave treba ozbiljno shvaćati.

…zašto se nije javio prije godinu dana….sada i mala djeca znaju što je recesija i da je tu negdje oko nas pa i kod nas…no njegova izjava je bezvrijedna jer je žestoka recesija već ukalkulirana u cijenu na burzi – odavno. …sada se kalkuliraju cijene koje će biti nakon izlaska iz recesije…sada se kupuje da bi se prodalo nakon 1-2 godine…ti još čekaj ja ne…hvala…
[/quote]

lako je tvrditi da je izjava predsjednika HGK bezvrijedna. Ja mislim da su njegovu izjavu prenijeli svi mediji u Hrvatskoj, a vašu tezu da je ista bezvrijedna pročitala je nekolicina ljudi na ovom forumu. Koju će izjavu javnost uzeti kao relevatniju pri donošenju investicijskih odluka procijenite sami

Periculum in mora.

Nadan? Je li to onaj lik koji je prkosio Vladinim mjerama/preporukama štednje i pravio novogodišnji banket u HGK? Pa što onda nije drobio o krizi koja će trajati 10 godina?
Bit će da je doznao kako ga Mesić neće ‘preporučiti’ za ‘nasljednika’ pa je i njega ‘očešao’?! Koji luzer!
Gotovo pa svaki dan netko drekne o recesiji, prezaduženosti, slomu ili katastrofi.
Šta su svi nabavili mađioničarske kugle pa vide unaprijed?

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Da je Nadan tako pametan što onda nije predvidjeo krizu prije koju godinu? Zašto nije poduzeo nešto da se kriza spriječi? Ili bar da se ublaže posljedice? Ustalom to mu je posao…

Svi su sad generali poslije bitke i glumataju mudro proričući crnu budućnost.
Prvo neki dan Mudrinić a sad i ovaj pametuje. Marljivo se skupljaju politički bodovi.

New Report

Close