Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani korisnici, molio bih vas pet minuta Vašeg vremena da ispunite anketna pitanja koja se nalaze na iducoj web stranici:

http://www.financijska-ekonomija.com/anketa

Svrha ove ankete je prikupljanje relevantnih kvalitativnih informacija o investitorima i nacinu na koji investitori donose svoje odluke. U anketi se traže odgovori na konkretna postojeca znanja investitora kao donositelja odluka na tržištima kapitala, njihova mišljenja i stavovi o nekim konceptima iz moderne financijske teorije te konacno njihov sustav preferencija prema nekom skupu izbora. Vrijeme potrebno za kompletno ispunjavanje ove ankete je 5-7 minuta. Rezultati ankete bit ce korišteni u nekomercijalne i znanstveno istraživacke svrhe.

In a strict sense, there wasn't any risk-if the world had behaved as it did in the past.


Jurčić je čovjek koji je pročitao sve knjige zna svu teoriju ali u praksi nije za ništa, za Vidoševića bi volio kada bi netko rekao nešto o njegovom radu u krašu…
Dakle ti komedijaši mogu maglu prodavat ekipi koja čita 24 sata.

Jurčić zna teoriju iz perspektive samoupravnog socijalizna, i na to gleda na taj naćin, isto kao i onaj apsolvent, Krešo Sever.
Što se tiče Vidoševića, dovoljno je pogledati refleksiju mu dionica Kraša, čim je on stao na čelo tvrtke , i to prije ove krize tržišta. Kao i poslovne rezultate tvrtke. Ništa dobroga nažalost.
Galinec me ugodno iznenadio, ali premalo je govorio, trebalo je stati na kraj ponajprije Severu i Jurčiću, odnosno njihovom gledanju stanja stvari sa pozicija samoupravnog socijalizma.
Napravio je dobru usporedbu, što sam i ja nekoliko puta naglasio na forumu, USA sa svim sinim problemima pala oko 20 % , a mi 45 %. Ima li tu logike?

Ja bih tog Severa na njegovu konstataciju da će mali platiti cijenu što ne mogu plačati one kuče u USA pitao, a tko bi trebao drugi platiti, ostali porezni obveznici?
I to je jedan vid pohlepe kod ljudi isto kao i na tržištu kapitala. Budimo pošteni i gledajmo na to na isti naćin.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Sutra slijedi oporavak burze jer u četvrtak slijedi pozitivna odluka u američkom kongresu!

Kako da ne.
Jesi li čuo šta je Jurćić rekao za 700B$?
[/quote]
što je rekao?
[/quote]

Fali još toliko.

taj Jurčić je stvarno preloš .. ( kad je uspio sdp u iz dobitne pozicije baciti u gubitnika onda znaš da je jak igrač [smiley] ) ..

a što je rekao .. "a burza to je špekulacija, tu je sve virutualno" .. "financijski sektor ne prati realni sektor" tj. cijene na burzi su jedno a u realnosti je to nešto drugo (??)

onda dalje .. "u americi se tvrtke financiraju preko burze a kod nas ne" … (?? ijuju)
onda se uključuje skoro jednako smotani Kardum , i kaže pa bilo je prošle godine 5-6 ipoja ..
i nemože nabrojati sve tvrtke (ht, ina, magma, atlantic, optima), zaboravio je Veterinu .. a da ne pričamo da su i ina i ht već imale privatnog vlasnika dijela dionica i da se tu ništa inicijalno nije nudilo , već sekundarno ( spo ) ..

a što su previdjeli ? pa ponešto ; dokapitalizacije i obveznice ..

dokapa je prošle i prošlih nekoliko godina bilo podosta ; neke važnije , Ingra , Industrogradnja, Ulpl (više puta), Dkvs , Zaba, i druge banke .. i tako možete nastaviti sami ovaj niz .. i tu je ušlo puno svježeg novca u tvrtke i ta društva, koji je korišten za daljnje širenje i investicije ..

obveznice .. su isto financijska imovina i isto vrijednosni papiri i tvrtke ih mogu izdavati ili kratkoročno ili dugoročno i na taj način doći do novaca ,.. neke firme to i rade ..
sa njima se trguje na burzama . burzi ..

i dokapi obveznice su tvrtkama način dolaska do kapitala, novaca .. i to jeftiniji od posuđivanja u bankama .. jer se izbjegava banka kao posrednik novce između onih koji imaju višak i onih koji imaju manjak novca ..

mislim da je prošle godine bilo priličan broj dokapa i to uspješnih dokapa .. na krilima probuđenog tržišta kapitala ..

i sad ovaj terkelja ovakve gluposti .. a znamo kakve su banke u hr .. hoćeš auto ili stan na kredit može odmah .. a ako hoćeš pokrenuti neki projekt ili investirati u posao .. onda to ide dosta teže ..


Sutra slijedi oporavak burze jer u četvrtak slijedi pozitivna odluka u američkom kongresu!

Nisam baš siguran u tu Vašu tvrdnju, sinoć nakon zatvaranja NY burze slijedili su razgovori i izjave konsgresmena, te njihovih izjava.
Oni i dalje tvrde da postoji velika mogućnost obijanja plana., tj njegovog ne prihvaćanja.

Vidjeli smo prošlog puta, kada su svi bili uvjereni da će olan biti prihvaćen, da na kraju nije bio prihvaćen.

Ako se dogodilo jedanput, postoji izgledna mogućnost da se isti scenario ponovi, s toga oprez.
(mada priželjkujem usvajanje plana)


taj Jurčić je stvarno preloš .. ( kad je uspio sdp u iz dobitne pozicije baciti u gubitnika onda znaš da je jak igrač [smiley] ) ..

a što je rekao .. "a burza to je špekulacija, tu je sve virutualno" .. "financijski sektor ne prati realni sektor" tj. cijene na burzi su jedno a u realnosti je to nešto drugo (??)

onda dalje .. "u americi se tvrtke financiraju preko burze a kod nas ne" … (?? ijuju)
onda se uključuje skoro jednako smotani Kardum , i kaže pa bilo je prošle godine 5-6 ipoja ..
i nemože nabrojati sve tvrtke (ht, ina, magma, atlantic, optima), zaboravio je Veterinu .. a da ne pričamo da su i ina i ht već imale privatnog vlasnika dijela dionica i da se tu ništa inicijalno nije nudilo , već sekundarno ( spo ) ..

a što su previdjeli ? pa ponešto ; dokapitalizacije i obveznice ..

dokapa je prošle i prošlih nekoliko godina bilo podosta ; neke važnije , Ingra , Industrogradnja, Ulpl (više puta), Dkvs , Zaba, i druge banke .. i tako možete nastaviti sami ovaj niz .. i tu je ušlo puno svježeg novca u tvrtke i ta društva, koji je korišten za daljnje širenje i investicije ..

obveznice .. su isto financijska imovina i isto vrijednosni papiri i tvrtke ih mogu izdavati ili kratkoročno ili dugoročno i na taj način doći do novaca ,.. neke firme to i rade ..
sa njima se trguje na burzama . burzi ..

i dokapi obveznice su tvrtkama način dolaska do kapitala, novaca .. i to jeftiniji od posuđivanja u bankama .. jer se izbjegava banka kao posrednik novce između onih koji imaju višak i onih koji imaju manjak novca ..

mislim da je prošle godine bilo priličan broj dokapa i to uspješnih dokapa .. na krilima probuđenog tržišta kapitala ..

i sad ovaj terkelja ovakve gluposti .. a znamo kakve su banke u hr .. hoćeš auto ili stan na kredit može odmah .. a ako hoćeš pokrenuti neki projekt ili investirati u posao .. onda to ide dosta teže ..


Da sam ga samo poslušala prije godinu dana i prodala dionoce.Isto sam mislila stari trkelja,bio čiča u pravu 100% reko balon je pepuhan expodirat će.

Od svih mi je ipak najjači Šuki…
Znam, da mora govoriti tako kao što govori(za maloumne) da smiri tržište, ali………..
Pa zar netko stvarno može misliti da su naše male bančice toliko jake da im baš ništa ne može naškoditi……..
Kao, ako banke majke kojim slučajem i propadnu, naše bančice će raditi još bolje jer su ih ove samo sputavale……
BS…..
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,9,30,,135319.jl

Kao zgrade banaka su čvrste…ha.ha, ali plasmani…?
Ma to ni nije tako bitno…

Nije sve tako sivo.....

Galinec me ugodno iznenadio, ali premalo je govorio, trebalo je stati na kraj ponajprije Severu i Jurčiću, odnosno njihovom gledanju stanja stvari sa pozicija samoupravnog socijalizma.
Napravio je dobru usporedbu, što sam i ja nekoliko puta naglasio na forumu, USA sa svim sinim problemima pala oko 20 % , a mi 45 %. Ima li tu logike?

Da, to je veoma čudno. Kao da su se sastali da malo obrade javnost, a ne da kažu nešto pametno. Jer nije mi nikako jasno da se novinar nije niti osvrnuo na to da je crobex pao duplo više. Nitko niti od sugovornika se nije na to oglasnio i nikome to nije bilo čudno…. pa je to zato sada meni čudno.

Očito se ipak radi o dogovornom rušenju tršišta kako bi netko tko je u tom kolu mogao zaraditi i složiti si nove pozicije….

Sve je jako napeto i nestabilno.Jedino što je sigurno a to je jako,jako dobro za dionice :

1.Odluka fondova da se proda INA i dolazak najveće količine novaca na naše tržište dionica
2.Da je tržište iskorigirano nemoguče te da su dionice svima sad jeftine
3. Da cijeli svijet očekuje da se izglasa u USA odlukao 700 miliardi $( danas će već Senat potvrditi)

To će se desiti ( tako se govori) u četvrtak i tad dolazi do protoka novaca izmedu banaka,smirivanje situacije i oporavak svih burzi,a nadam se najviše naše.Tu je ogroman novac .


Kaj ovi na otvorenom laprdaju……pa nebuju valjda nama prodavali pričice, nije ovo za
malu djecu……koja je poanta diskusije nije mi baš prejasno, možda neke smjernice ili
slično..

… očito neke hitre smjernice kako bi se oni koji su se jučer ujutro dobro nakrcali mogli danas i sutra prodati i opet u petak krenuti u jeftinu kupnju.

U zadnje vrijeme je očito da netko veoma agresivno vuče konce za manipulaciju tržištem. Mene to navodi na zaključak da će ipak uskoro doći do oporavka tržišta kod nas. Možda radi uljepšavanja godišnjih rezultata ili tome slično…

[/quote]
kako je počelo danas – ovo je super po meni dokaz da smo na dnu i da puno dolje niti nemožemo
tj. možemo up na 3800 i to je realan crobi u ovakvom trenutku i toliko očekujem do petka tj. nalon izglasavanja u.s.a a i bliže se izvještaji fondova a oni si nemogu dozvoliti velike minuse kakvi su im trenutno
[/quote]

ma šta pričaš, fondovi si ne mogu dozvoliti velike minuse?! A ameri si mogu priuštiti propast najvećih banaka/invest.tvrtki i gubitak na burzi od 1.200 mlrd usd u samo jednom danu!!!!??? Centralne banke globalno već su upucale par tisuća mlrd usd do danas, ali catch je što to nije dovoljno…
glavno pitanje je: imaju li u trezoru dovoljno za porkriće gubitaka da spriječe recesiju
ispada da nemaju….


Galinec me ugodno iznenadio, ali premalo je govorio, trebalo je stati na kraj ponajprije Severu i Jurčiću, odnosno njihovom gledanju stanja stvari sa pozicija samoupravnog socijalizma.
Napravio je dobru usporedbu, što sam i ja nekoliko puta naglasio na forumu, USA sa svim sinim problemima pala oko 20 % , a mi 45 %. Ima li tu logike?

Da, to je veoma čudno. Kao da su se sastali da malo obrade javnost, a ne da kažu nešto pametno. Jer nije mi nikako jasno da se novinar nije niti osvrnuo na to da je crobex pao duplo više. Nitko niti od sugovornika se nije na to oglasnio i nikome to nije bilo čudno…. pa je to zato sada meni čudno.

Očito se ipak radi o dogovornom rušenju tršišta kako bi netko tko je u tom kolu mogao zaraditi i složiti si nove pozicije….
[/quote]

A nitko se nije cudio kada smo rasli duplo!?
Nismo jedini ciji indeks je "dogovorno" pao vise od americkog.
Uvijek netko ima informaciju vise i iz najvece krize izade bogatiji, trenutno je na snazi preslagivanje moci i bogatstva, tko prezivi pricat ce:)

New Report

Close