Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve se dionice otvaraju na najmanje -2%, i kad se udari po asku odma.
Otvaranje će biti negdje oko -1% Crobex, nakon toga odbijanac.
Evo na DLKV kad se udari po bidu, odma se ide u -6%, dok po asku daje -4%.
Vrlo visoka srednja vrijednsot od petka.

naprotiv, na atlantskoj je primjerice ask visoko postavljen, osim prvog nadobudnog, vidjet ćemo hoće li se uspjeti suzdržati [smiley]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Sve se dionice otvaraju na najmanje -2%, i kad se udari po asku odma.
Otvaranje će biti negdje oko -1% Crobex, nakon toga odbijanac.
Evo na DLKV kad se udari po bidu, odma se ide u -6%, dok po asku daje -4%.
Vrlo visoka srednja vrijednsot od petka.

Je si li siguran? Prva kupnja na Ini 6 kom za 3100, druga 14 za 3000 itd.

who dares, wins


Hrvatska primljena u Uniju za Mediteran [thumbsup]

Što je Unija bez Gadafija!

Ovdje upišite svoj komentar…

Ovdje upišite svoj komentar…

Hajdemo pogoditi što će se desiti u slučaju ovakvog razvoja događaja. BF bi po tebi trebao prodati INA-u pa onda udariti po asku na ERNT, HT i ADRS. Ti ćeš im naravno skupo uvaljati svoje dionice i rasprodati udjele u BF-u, jer je očigledno da će iste pasti kao kamen jednom kada BF uđe u njih. Toliko o brizi za branitelje.

Nisam govorio o lupanju po asku, postoji razni nacini preslagivanja portfelja (npr. nedavno DLKV na 800 kn), okvirno sam naveo samo nekoliko dionica koje imaju veliku dividendu, niski P/E, i posluju s pristojnom godisnjom dobiti. Npr. kupnjom 50.000 dionica ERNT (ne po asku, vec dogovorno s nekim fondom ili sl.) po cijeni npr. 2000-2.100 kn predstavlja svotu od 100 miliona kn (6 – 7% udio od prodaje Ine) – uz ovakvu dividendu ostvaren bi bio prinos fondu od cca 12,5 miliona kuna godisnje, i uz vjerovatni rast cijene dionice, bila bi sasvim pristojna zarada fondu, a ti novci od prodaje INE (cca 2,5 mlrd kn po cijeni 3500 kn sigurno ostaju na burzi. ERNT je samo jedan primjer, suglasan sam i s HT-om, pa i s Croatia osiguranjem i HPB (saznanja Vecernjeg lista). Uglavnom uz takvo gospodarenje svi bi bili zadovoljni. A zasto bi pala cijena ulaskom Fonda HB u neku dionicu? Zasto onda INA sad raste, a fond HB je u njoj?

Da je političarima stalo do branitelja a ne do glasova, onda bi istjerali iz fonda onih 30% koji nikada nisu vidjeli front. Branitelji bi od toga sigurno profitirali. Ovo je čisto kupovanje glasova. Zbog čega ne objave spisak branitelja ? Ako društvo smatra da je nekome nešto dužno ili da je nekoga oštetilo onda ga treba isplatiti. Neka se objavi spisak branitelja. Onda ćemo vidjeti kome društvo jeste dužno i koliko je dužno, a kome nije.

Ja sam isto za to da se objavi spisak branitelja, da se vidi tko je sve tamo, razne cistacice u MUPU, neki politicari, i mnogi drugi, al to je sve sporedna stvar, to je vise vezano za politicko pitanje, a sama steta u stvarnosti je mala. Npr. istinskih branitelja koji su se ukljucili u obranu RH 1990 i 1991 godine je bilo cca 40-50.000, zatim bilo je cca 10-15.000 pripadnika MUP-a koji su i ranije bili u sastavu MUP-a ili raznih drugih drzavnih sluzbi, zatim poginulih tijekom rata je bilo cca 10.000 (sve obitelji poginulih branitelja imaju pravo na maksimalan broj udjela, i dolazimo do brojke cca 70-75.000 ljudi (cca 15% od ukupnog broja branitelja koji su vlasnici oko 60-70 % fonda HB), i velika vecina tih ljudi sigurno nece prodavati udjele (kao ni ja) dok postoji pozitivna strana tog fonda, ta problematicna 1/3 fonda ide za pomoc svima onima kojima je potrebna, mnoga djeca koja nisu imali uvjete za normalno skolovanje, su se odskolovala uz pomoc tih sredstava, isplacena je i dividenda, ne velika, ali veca od prosjecnih dividendi u RH koje su isplacene.

To što ima veze sa SDP-om ne isključuje mogućnost za sa ima sa HDZ-om. Normalno je da kapital bježi sa tržišta koje politika koristi za kupovanje glasova na tržišta na kojima se politika ne mješa. Ogroman dio novca od prodaje INA-e će otići iz RH, a jedan od glavnih razloga za to je politika i političari.

Fond je uspostavljen na temelju politike, povremeno ce stranka na vlasti pokusati nesto napraviti kako bi potakla glasace da glasuju bas za tu stranku, ali to sve skupa ce imati mali utjecaj na burzu, zato bolje da bude jedan ovakav fond, u cijem upravnom odboru sjede ipak i neki predstavnici branitelja kojima nesto znaci i RH, a ne samo novac. Sjetite se sto su OMF napravili tijekom posljednjih 9 mjeseci, a s ovim fondom se tako nesto sigurno nece dogoditi (mislim da nece kupovati dionice od raznih Lukovica, Novoselaca i sl.) na maksimumu. I zato branitelji ne prodajte udjele, vec preko svojih udruga vrsite pritisak na clanove upravnog odbora da pravilno gospodare fondom.

Start u plusu:

3.604,48 0.22%

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Crobex u plusu
+0,26%

cudan ovaj izracun minusa i plusa na otvaranju i racunanje prosjecne cjene….zbunjujuce za onog koji ne prat cjenu iz dana u dan….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

amerika i europa ljepo krenuli…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Sjetite se sto su OMF napravili tijekom posljednjih 9 mjeseci, a s ovim fondom se tako nesto sigurno nece dogoditi (mislim da nece kupovati dionice od raznih Lukovica, Novoselaca i sl.) na maksimumu. I zato branitelji ne prodajte udjele, vec preko svojih udruga vrsite pritisak na clanove upravnog odbora da pravilno gospodare fondom.

Mislim da bi se BF i radničko dioničarstvo mogli pokazati kao brana protiv uvođenja poreza na kapitalnu dobit, barem na neko vrijeme. Kad smo već kod teme politika i burza.

Opet rasprodaja na INI.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close