Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da li ovo znači laganu stabilizaciju cijena nafte ?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=07e34a55-817d-4bf3-a336-e036b700ec18&ref=lastadd

Ne bih rekao. Izmanipulirana cjena nafte je digla inflaciju, povećala nezaposlenost, smanjila potrošnju , usporila gospodarstvo, tako da je šteta već učinjena.
Imate jedan lijepi članak u Lideru o inflaciji, i porastu cijena energenata.
Može pitanje. Zašto se omjer K/P na likvidnijim dionicama smanjuje, tj. prodaja se malo po malo povećava. Na nekima i jako (ATPL)?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Ima li ko info,koji su fondovi zadnjih 10-ak dana kupovali INA i HT-r-a?


nekA netko tko može da ukupan k/p za HT

HVALA


13,8k/598k

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Ovo nikako nije dobro cijela burza nam se svela na trgovinu inom i ht-om. I to zadnjih 2 dana crobex narastao 3% i to sve zahvaljujući ini i ht-u dok ostale dionice stagniraju ili padaju.

Hoće li Ht probit 300kn danas ?



da li ovo znači laganu stabilizaciju cijena nafte ?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=07e34a55-817d-4bf3-a336-e036b700ec18&ref=lastadd

Ne bih rekao. Izmanipulirana cjena nafte je digla inflaciju, povećala nezaposlenost, smanjila potrošnju , usporila gospodarstvo, tako da je šteta već učinjena.
Imate jedan lijepi članak u Lideru o inflaciji, i porastu cijena energenata.
Može pitanje. Zašto se omjer K/P na likvidnijim dionicama smanjuje, tj. prodaja se malo po malo povećava. Na nekima i jako (ATPL)?
[/quote]

osobno mislim da bi se cijena mogla stabilizirati, pa već je jako puno pošla gore, sad se radi ogroman pritisak ( i politički i gospodarski) da se ta cijena ustali u ovim okvirima ; ako bi bila i niže , odlično.
naravno da je šteta učinjena , ali uvijek može biti gore, ali naravno i bolje , nadam se ovom drugom scenariju.

– što se tiče smanjivanjna k/p na likvidnim dionicama ; mislim da stalno generaliziraš stvari. Kao prvo, taj omjer naravno da se smanjuje, ali ne nikako u svim likvidnim dionicama , kako ti voliš prikazivati.što se tiče atpl, sasvim normalno stanje dionice .
dalje, kad je kupnja na atpl bila puno veća od prodaje , nisi ništa govorio .
i što ako bude sutra obrnuta slika na k/p, što ćemo onda govoriti ?

pozdrav.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Hoće li Ht probit 300kn danas ?

Da!

Nije sve tako sivo.....


Hoće li Ht probit 300kn danas ?

ne vidim način kako u zadnjih pola sata se može zadržati ta brana, još bi po prometu mogao doseći i INA-u

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Kada pukne skriveni na 11.501 na igh [bye]

Nije sve tako sivo.....

nafta i dalje roni , 125,92….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Dečki i cure,

hajde da probamo malo razmišljati i na ovaj način… Prošli tjedan je krenula predaja ponuda za kupnju dionica djelatnika HT-a po povlaštenoj tarifi… Mada još nitko ne izlazi za službenim podacima, mali zeko mi je šapnuo kako ponude ne idu baš onako kako se očekivalo… Veliki dio zaposlenika je još vrlo neodlučan i destimuliran niskom cijenom dionice. Ovim potezom (uzletom cijene dionica) će se raspoloženje itakako popraviti i ovaj tjedan možemo očekivati veće gužve u poslovnicama RBA….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Dobro je da padaju ostale dionice ,pa kad se zaradi na INI i Ht-u sljedi povratak u jeftine dionice [thumbsup]

New Report

Close