Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa tko normalan vise uzima margin o ovo doma?! Mislim da stvarno moras biti malo [rolleyes]

O cemu Vi to?

Pa nego kad treba uzimati margin,mozda kad je Crobex bio iznad 5000????

Ovo su najbolja vremena za ulaz u dionice pa tako i za margin,normalno treba biti pametan i ne stavljati sve dionice u zalog,posto se nezna gdje je dno tj. gdje ce ova igra zavrsiti!

Dok neki panicare drugi ce dobro iskoristiti ovu priliku!

PBZ INVESTOR - nikad vise!

ajd nam rogi još objasni o pčelicama i oprašivanju [yawn]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


ajd nam rogi još objasni o pčelicama i oprašivanju [yawn]

Dragi zeko pčelice lete za razliku od HR tržišta kapitala.

To ne znači da i HR tržište uskoro neće opet uzletjeti….

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Evo mogućeg scenarija za narednih X dana….

Izgledno je da veliki broj investitora na HR burzi povlači novac u prvom kvartalu 2008. – uzroci, globalni i regionalni.
Regionalni po mojem mišljenju imaju presudni utjecaj, a najveći povlačenje mirovinaca i podjela paketa braniteljima.
Ovo zadnje kako god zvučalo banalno čini se da je prelilo čašu.
Javnost i velika večina ostalih, u njih ubrajam i fondove i špekulante kojih ima kao gljiva poslije kiše rezonira ovako: “Čekati branitelje dovoljno nisko i na tome zaraditi, čekati da kriza prodje….”
Da li će se to desiti? Ostaje pitanje….
Što ako do masovne rasprodaje ne dodje?
Očekivanja obična nadilaze stvarne dogadje u stvarnostim a burza je posebno mjesto koje je odraz toga.
Defenzivna pozicija, povlačenje, bijeg,…nazovimo to kako god hoćete ali poslije slijedi ….obično napad….

Ovo je sličan proces koji se događa svake godine u prirodi, recimo da je to prirodna selekcija i da će samo oni
najspremniji preživjeti.
Oni koji su spremni i na pad i na rast!

ma +/- ,sada ce padat godinu dana i nakon toga ce opet dvije tri godine biti porast..tko se nije izvukao van,sada mu vise nema smisla,cekaj i vidi sta ce bit..kad tad ce se vratiti na staro,a dolje od ovoga vise nece ici..ne moze


Jumper: ” Pa tko normalan vise uzima margin o ovo doma?! Mislim da stvarno moras biti malo [rolleyes] ” O cemu Vi to? Pa nego kad treba uzimati margin,mozda kad je Crobex bio iznad 5000???? Ovo su najbolja vremena za ulaz u dionice pa tako i za margin,normalno treba biti pametan i ne stavljati sve dionice u zalog,posto se nezna gdje je dno tj. gdje ce ova igra zavrsiti! Dok neki panicare drugi ce dobro iskoristiti ovu priliku!

ja imam dva margina spremna za aktivaciju…čekam da Ivek-štef odradi posao do kraja[thumbsup]

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT


svjesni su i veliki toga…ali za razliku od nas koji smo u ovo ušli sa našim krvavo zarađenim novcem, oni su kupovali tuđim novcem…tak da njih iskreno zaboli…imali su par dobrih godina, a poslje će svi u financijske savjetnike, pa će im plaćica opet biti 15000 kn…

Slažem se,ovo je stvarno istina.igraju se tuđim novcima..ne daj Bože ali uvijek može netko prolupati pa se dogodi Korade.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Hrvoje Stojić, voditelj odjela istraživanja Hypo Alpe-Adria banke smatra da hrvatske dionice mogu još padati, ali da Crobex neće probiti razinu potpore od tri tisuće bodova prije oporavka. ‘Postali smo atraktivno tržište za kupnju. Ako se korekcija nastavi, mnoge etablirane domaće kompanije, za koje već postoji interes, mogle bi postati meta preuzimanja’, kaže Stojić. On smatra da će do kraja godine biti više pozitivnih faktora nego negativnih te da bi Crobex mogao rasti.

ernest: Neće nastradati samo mali investitori, kako se često piše.
Nastradati će SVI u financijskoj industriji, uključujući i velike institucionalne investitore. Ovo je potencijalno jako opasna situacija, nadam se da netko od velikih ovo i čita.

I meni je nevjerojatno da od aktualne vlasti ni k od komentara sadašnjeg stanja ili možda misle da se to njih ne tiče. A moglo bi se i njima ova situacija obit o glavu.[bye]

Dobro, Stojic zbori..
Iako cijena na berzi nema neke veze sa vrijednosti firme koju bi neznam Blackstone radio, moze sluziti kao psiholosko sredstvo pritiska na vlasnika koji je ionako svoj dio stekao puno jeftinije

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Hrvoje Stojić, voditelj odjela istraživanja Hypo Alpe-Adria banke smatra da hrvatske dionice mogu još padati, ali da Crobex neće probiti razinu potpore od tri tisuće bodova prije oporavka. ‘Postali smo atraktivno tržište za kupnju. Ako se korekcija nastavi, mnoge etablirane domaće kompanije, za koje već postoji interes, mogle bi postati meta preuzimanja’, kaže Stojić. On smatra da će do kraja godine biti više pozitivnih faktora nego negativnih te da bi Crobex mogao rasti.

Kako je izvjesno da će onaj tko zakorači na hrvatsko tržište zakoračiti i na EU tržište, najdalje 2010., burza se i ruši zbog snažnog interesa za preuzimanje hrvatskih kompanija. Stojiću je to jasno ali ne smije direktno iznijeti.

odose ameri jopet u zeleno a zlato u crveno, e necete dugo sad ce ivekjendvatri to zrusiti[lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

kako će tek sutra biti kada margini zasviraju, na 3500 smo sigurno, ali da li je to dovoljno ….ne znam

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

New Report

Close