Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje upišite svoj komentar…

I'LL BE BACK

Vaš link

HAAB: Crobex teško probija psihološku granicu od 4000 bodova

Kad to stojić i ekipa kaže ja sam uvjeren u rast. Do sada sam svaki put poslušao stojića i učinio suprotno i nikad do sad nisam pogriješio 🙂


da,zdenku,tep,atln,pntu ne spominjes.a ivana nas je prosvjetlila da je buducnost u nelikvidnim dionicama [lol] [lol] [lol]

Komentari trgovanja današnjeg dana, a mogu reći i ovoga tjedna.

– točno, ja spominjem nelikvidne, ali ipak mi je cca 50% dioničkog kapitala u ini, ht i adrs.
– danas ina koje imam i najviše +5.5%, ht + 3%, adrs +1.6%.
– i što reći, osim kako mi je portfelj značajno porastao.
– ali na tim dionicama se sigurno neće niti puno zaraditi.
– u možebitnoj korekciji lako se svega toga i riješim.

– ali već mi je puna kapa minusa i nikakvih zarada,
– stoga sam odlučila opet zarađivati po 100 i više posto na dionicama,
– zbog toga kupujem dionice koje lako mogu i sama kontrolirati.
– evo Baron nabraja dionice i čudi se, ali kod jedne ja sam danas bila i jedini kupac, a bilo je transakcija.
– i tu pravim disperziju pa idem na više stvari.

– koje su to dionice, normalno neću Vam reći.
– prvi razlog je to, jer je velika akumulacija još u tijeku,
– drugi razlog, teško je puno toga skupiti bez dizanja cijene.

– kako ćete prepoznati koje su to dionice.
– pa u ovom tjednu ste ih zbilja teško mogli kupiti jer sam skoro sve ja skupila.
– ali za te projekte mi zbilja treba puno novaca, pa puno toga prodajem, zbog tog mog najnovijeg projekta stradavaju i fenomenalno dobre dionice u mom portfelju, tako više nemam leda, igh, viro…
, čak sam i malo ine prodala.

– a u slučaju bilo kakve korekcije, vjerujte mi, moje ljubimice će rasti, kada sve bude u minusu moje ljubimice će sigurno biti u pozitivnoj blokadi, tako će te ih prepoznati.
– ali za takav projekt treba i vremena i jako puno novaca, a ja imam i jednog i drugog,
– zbog kupnje mogu čak i rušiti takve dionice, velikim prodajama.
– treba raditi isto ono što rade i fondovi.
– ako mogu oni zašto ne bih to isto mogla i ja raditi.
– na ovom projektu radim već deset dana i već se vide prvi rezultati.

– i jako je zanimljivo i dinamično, danas sam imala 15 transakcija kupnji i prodaja.
– u ovom tjednu sam otprilike na 80% dionica koje sam prodala u minusu kada gledam cijene od petka, ali je moj portfelj ipak završio u debelom plusu.

– I love this game.
Pozdrav !

pa, bre, drugarice Jovanka 7, majke ti ga spalim ali ja tebe ništa gi ne razumem
kako možeš da zaradiš ako prodaješ 80 odsto akcija sa minusom a pri tom ne možeš da šortuješ
molim lepo da mi to razjasniš [sad]

Mnogi forumaši imaju multinickove, a samo ja Sisoje imam, bre, multiforumaše

Vezano za moj prethodni post.

– puno dionica sam proučila, ali uvijek nešto i promakne zar ne.
– zanimaju me, manje firme može i neki hotel, koje su nelikvidne,
– koje imaju raspršenu vlasničku strukturu,
– pozitivno posluju, i imaju perspektivu.
– na burzi se može akumulirati značajnija količina dionica.
– ako može na p.p. koje ime takve dionice.

– idealno bi bilo kupiti 50% plus jedna dionica.
– tada postajemo stvarni vlasnici.
– direktoru i upravi dajemo nogu ili im tražimo bezobrazno veliku cijenu za svoj udio.
– vjerujte mi takvi će zadužiti svoju firmu do neba kako bi i dalje ostali na svojim funkcijama.
– a nas u biti zanima samo profit.
– postoji i plan b.
– takvu firmu preprodati nekim strancima, pa to i nije kriminal, zar tako isto ne radi i ova država.

– I love this game.
Pozdrav !


– idealno bi bilo kupiti 50% plus jedna dionica.
– tada postajemo stvarni vlasnici.
– direktoru i upravi dajemo nogu ili im tražimo bezobrazno veliku cijenu za svoj udio.

Ovaaaaj…Malo se informiraj o preuzimanju dionickih drustava i obavezi podnosenja ponude za preuzimanje prilikom stjecanja vlasnickog udjela veceg od 30%, ako se ne varam. Cudi me da "veliki" investitor to ne zna,a ja znam, a portfelj mi je manji od ministarske place 😀

"Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi." Grunf, TNT


pa, bre, drugarice Jovanka 7, majke ti ga spalim ali ja tebe ništa gi ne razumem
kako možeš da zaradiš ako prodaješ 80 odsto akcija sa minusom a pri tom ne možeš da šortuješ
molim lepo da mi to razjasniš [sad]

Izvanredno pitanje kolega Sisoje, izvanredno…………………nadamo se da će nam kolegica sad razjasniti svoju veličanstvenu strategiju

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Ovaaaaj…Malo se informiraj o preuzimanju dionickih drustava i obavezi podnosenja ponude za preuzimanje prilikom stjecanja vlasnickog udjela veceg od 30%, ako se ne varam. Cudi me da "veliki" investitor to ne zna,a ja znam, a portfelj mi je manji od ministarske place 😀

– pa zakoni se i pišu kako bi se isti mogli i kršiti.
– zbog toga postoje pravnici i rupe u zakonu.
– u kojoj ti to zemlji živiš ??????
– i na koncu zbog Vašega neznanja je Vaš portfelj i manji od ministarske plaće.
– zar stvarno mislite kako su ti ministri pametniji od Vas ?????

– a sada kako se to radi ???????
– pa tko mi brani sve to napraviti na više imena ?????
– zakonom nije zabranjeno ulaganje na burzi mojoj nepismenoj baci !!!!!!
Pozdrav !


Vaš link

HAAB: Crobex teško probija psihološku granicu od 4000 bodova

Kad to stojić i ekipa kaže ja sam uvjeren u rast. Do sada sam svaki put poslušao stojića i učinio suprotno i nikad do sad nisam pogriješio 🙂

ima tu jako puno istine
100 od mene


pa, bre, drugarice Jovanka 7, majke ti ga spalim ali ja tebe ništa gi ne razumem
kako možeš da zaradiš ako prodaješ 80 odsto akcija sa minusom a pri tom ne možeš da šortuješ
molim lepo da mi to razjasniš [sad]

ne zna ona ni sta pise a ne da razjasni sta je napisala
njezine postove treba shvatiti ozbiljno,kao sto se uzima za ozbiljno baronovo drukanje


promet je slabašan jer se novci vjerojatno čuvaju za Srbiju … čuo od kolege iz BG-a da su Tadići milimetar od osvajanja vlasti (previranja unutar sps-a koče …)

Ako pobjedi Tadić ode lova u Srbiju. Tko će onda dizati ovu našu burzu?

Nekako mi previše visok prosjek ocjena postova pa rekoh hajde da napišem jedan post i da ga malo spustim. [cool]

Ne vidim baš puno logike u većini postova ovdje osim čistog navijanja. Likvidnost burze je gotovo nikakva a još nije niti počeo lipanj. Kako će biti polovicom srpnja? Vjerojatno će se dionice prodavati preko oglasnika po sistemu "kupujem iphone za 5 dionica ingre uz moju nadoplatu" ili "mijenjam 2 dionice IGH za 100 dionica hidre" jer ako se ovako nastavi teško da će biti nekog trženja na ovoj našoj jadnoj burzici.

Kada malo prelistam nekako mi se čini da se ovdje odvija igra mačke i miša. Mačak su stari lopovi amerikanci a miševi svi ostali. Ako je itko pogledao bilo koje od njihovih izvješća koje daje država može se samo zaključiti da su u državnoj administraciji zaposlili sve glavne propalitete iz firmi tipa Enron ili Worldcomm. Sve živo i mrtvo se lažira i stvara se virtualna realnost kako je sve OK i eto "nazire se svijetlo na kraju tunela".

Međutim, s druge strane kada pogledate da je jedna Kanada otišal lagano u neku stvar ( http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601082&sid=aslKJhswdQ.o&refer=canada ) i da su njihova izvješća okarakterizirana kao: "The report was “surprisingly ugly,” said Derek Holt, an economist at Scotia Capital Inc. in Toronto. “This cements at least a quarter point cut at the June 10 meeting.” onda me pomalo čudi od kuda toliki optimizam kod nas.

Ok, možda je ovo na drugom kontinentu pa se nas "ne tiče" baš previše ali kako to da je Njemačka zabilježila povećanje nezaposlenosti ( najveća nezaposlenostu u zadnjih xxxxxx godina) a nove članice EU su isto tako u velikim problemima: http://www.rgemonitor.com/blog/economonitor/252711/
Englezi su priča za sebe i tonu gore od betosnkog bloka. Za prvo mjesto se još natječu Talijani i Španjolci.

Čitam nadalje starog lisca Soroša http://www.telegraph.co.uk/money/main.jhtml?view=DETAILS&xml=/money/2008/05/26/ccsoros126.xml&CMP=ILC-mostv
i koliko god ga ne volim sve mi se nekako čini da je u pravu. Time više ako pogledate rast cijena roba i energije čiji udar se objektivno tek treba početi osjećati. Nafta je pala par dolara ali što je to u odnosu na dosadašnji rast? Tek kada bi pala ( i ostala) ispod 80 USD moglo bi se govoriti o ispumpavanju špekluativnog balona. Prirodni resursi po svemu sudeći će ostati kamen smutnje za dulji vremenski period. Po meni ovaj članak itekako drži vodu: http://www.moneyandmarkets.com/Issues.aspx?Natural-Resources-entering-most-powerful-phase-of-their-bull-markets-1831

Na masu postova koji se ovdje daju pročitati priča se kako "slom dolazi iznenada". Kada je kriza onda "svi znaju da je kriza pa ne može doći do sloma". Analizirao sam protekla krizna razdoblja sve od početka 20 stoljeća i ne slažem se sa takvim postovima. U svim slomovima vidjele su se naznake koje su ukazivale na sam slom gospodarstva međutim na njih se baš nije obračala pažnja. Znakova obično ima jako puno jedino je potrebno složiti mozaik i u jednadžbu ubaciti varijablu vremena.

Ring a bell? [wink]

Ono što se protivi svemu gore navedenom i što me jako muči je tvrdnja HAAB-a da će Crobex teško probiti 4000. Ako oni to tvrde ( a da sada su 100% bili u krivu) onda je moguće da odletimo i do 5000! [lol]


– u ovom tjednu sam otprilike na 80% dionica koje sam prodala u minusu kada gledam cijene od petka, ali je moj portfelj ipak završio u debelom plusu.

– stalno objašnjavati, pa dosadilo mi je to.
– ali ako ne možete shvatiti ovu jednu rečenicu ostavite se burze, investiranje jednostavno nije za Vas, pogubiti ćete i to malo novaca što imate.

– a sada objašnjenje za one koji slabije shvaćaju (upotrijebila sam zbilja najblaži izraz).
– radim s velikim portfeljem, u zicere se takoreći nisam dirala.
– puno sam prodavala, ali to su sve bili mali paketići, prodala sam cca 10% svoga portfelja od ponedjeljka do petka.

– morate svhatiti razliku moga rada i rada np. Barona,
– on kupi jednu ili dvije dionice s 30.000kn i sada je u dionicama 100%,
– kada to proda, a ako proda po kupnji, on je za manje od 1min ponovno u kešu 100%.

– kod velikog portfelja to jednostavno nije moguće, bez većeg dizanja ili rušenja cijene dionice.
– e sada te dionice koje sam u ovom tjednu prodavala, na 80% njih je bila manja cijena u petak, znači na svim tim prodajama sam u malom minusom, ali većinu tih dionica sam kupila po puno nižim cijenama, dakle u plusu sam skoro na svima,
– 20% prodanih dionica u ovome tjednu je u petak bilo na većim cijenama, znači tu sam profitirala.

– moj portfelj je završio u debelom plusu, normalno jer sam trenutno 97% u dionicama, i 90% portfelja niti nisam prodavala, ina, ht, adrs i još par nelikvidnih.

– i ako je ovo za Vas viša matematika koju ne možete kužiti ostavite se investiranja ili
– pratite investiranje Barona, Crnog Ive i Thomsona,
– oni su pametni,
– oni sve znaju,
– ni se jako brinu za Vaše novce,
– čitajući njih sigurno nećete izgubiti svoje novce,
– vjerovatno će Vam preporučiti kupnju na crobex 4.500 kada bude jasmi macd signal podržan s RSI i chaikin money flow.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana7
– e sada te dionice koje sam u ovom tjednu prodavala, na 80% njih je bila manja cijena u petak, znači na svim tim prodajama sam u malom minusom, ali većinu tih dionica sam kupila po puno nižim cijenama, dakle u plusu sam skoro na svima,

Daj se odluči zlato,jesi ti to u plusu ili u minusu.Vjeruj mi meni je svejedno ali čisto zbog tebe….. [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@thompson
Kada malo prelistam nekako mi se čini da se ovdje odvija igra mačke i miša. Mačak su stari lopovi amerikanci a miševi svi ostali. Ako je itko pogledao bilo koje od njihovih izvješća koje daje država može se samo zaključiti da su u državnoj administraciji zaposlili sve glavne propalitete iz firmi tipa Enron ili Worldcomm. Sve živo i mrtvo se lažira i stvara se virtualna realnost kako je sve OK i eto "nazire se svijetlo na kraju tunela".

Dobro primječuješ,sve lažirano,ali ne samo kod amera,da bi vidio lažirana izvešča ne moraš u ameriku.Zato sam pitao neki dan tpetrova zašto toliki značaj daje lažljivim analitičarima i kako su ti isti analitičari procjenili Enron pred sam kolaps.Naravno nije odgovorio jer nezna,što mu ja nezamjeram jer ipak se on ubraja u" mlade snage".
Odgovorit ću mesto njega.Od 17 vrstnih analitičara 16 ih je tvrdilo da je Enron "zdravkodren"a samo jedan je tvrdio suprotno.Mislite da je svih 16 bilo glupo??Ni govora ,nisu glupi ali su zato plačeni lažovi,kako onda tako i danas. [angry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close