Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Maknuli nalog s prodaje tiska. Da nije Migros stigao? Uh što će se lupati po asku ali će kratko trajati…2-3 minute.[bye]

I još par sitnica. INGRA ima 50.000 dionica. Temeljni kapital 100.000 kn

50.000 x 50.000 (recimo ciljana cijena) = 2,5 milijardi kn ….. hahahahhaha, dajte ono molim vas…[thumbsup]

P/E=41, dakle povrat ulozenog po današnjoj cijeni dionice za 41 godinu. Boli jelda? A to su ti fundamentalni pokazatelji šta ćeš…..Hypo i RBA daju godišnju kamatu na oročenje od 6,5% – to je zarada od 100% za nekih 7-8 god [thumbsup][cool]

Ovo je genijalno, da sam bar sačuvao lovu.
Svaka čast onima koji sad kupuju, a prodavači će uskoro gledati kako im lagano rogovi rastu.
Da ne bih sad nešto prodao.
Ajmo drhtavi, samo iskrcajite.
Pozdrav prijatelju Moderatoru.[thumbsup]

EIG se danas odlično drži.[smiley]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

plavi:

bing10: ” Mirovinski fondovi bi morali kupovati fundamentalno dobre dionice. E sad, da pustimo navlačenje na ovu i onu stranu, nek mi netko pokaže jedan INGRIN fundament koji opravdava cijenu od 40.000??? A o 55.000kn /share da ne pričam, to su stručnjaci u RBA valjda uračunali prinos za narednih 30 god. Vele u Jutarnjem, pala je INGRA sa 50.000 na 38.000, te je kupnja te dionice sad svakako dobar posao. >>>> članak je naravno nepotpisan jer bi u suprotnom autor bio podložan izvjesnim akcijama od strane HANFA-e. ” Što tebi reći osim da si obični provokator, hočer reći da je Ingra pala zbog fundamenata? Okani se ti dionica stari moj ili prestani zaj…. ljude. Ingra je trenutno jedna od dionica koja je pala iznad prosjeka tržišta zbog toga što je imala najveći rast u zadnjih godinu dana. Kupovali su ju ne samo sva 4 mirovinska fonda, nego i ostali fondovi na cijenama od 50-60 000, hočeš reći da niti jedan fond nema svog fond analitičara, ili možda to da su svi pogriješili u svojoj procijeni? Halo, ne jedan fond nego njih preko 10.

OK, ja sam provokator, a ti si me tako prozvao bez i jednog navedenog argumenta.

P/E =?
BV=??

Ukupni prihodi, dobit nakon oporezivanja, ugovoreni projekti??

Šta od ovoga opravdava cijenu od 40.000??

Evo tog čuvenog članka, koji je u cjelini bullshit , prema mom mišljenju naravno.

plavi, 06.02.2008. u 14:25
A kako stoje fundamenti Ingre? Prema posljednjim devetomjesečnim rezultatima i cijeni od 44.000 kuna, oko koje se kretala većina današnje trgovine, Ingru bez velikih zadrški možemo prozvati “najjeftinijim” građevinarom. Jer omjerom cijene i zarade po dionici koji je pao do 41 daleko je ispod prosjeka sektora, a na razinama iznad 50.000 kuna u nekoliko navrata osporavan relativno visok omjer cijene dionice i njene knjigovodstvene vrijednosti sada je pao uvjerljivo ispod 4, daleko ispod istog pokazatelja primjerice IGH, Dalekovoda i Hidroelektre.

Iako menadžment Ingre nije slijedio primjer Dalekovoda ili Đuro Đaković montaže koji su prije nekoliko tjedana objavili očekivane poslovne rezultate za čitavu prošlu godinu, analitičari u slučaju Ingre očekuju ponavljanje dobrih rezultata koji sasvim sigurno neće ugroziti profitabilnost tvrtke.

A neto profitna marža iznad 11 posto, kao i EBIT marža od oko 6,6 posto, izračunate na temelju devetomjesečnih brojki, respektabilne su sektorske brojke

.

P/E = 41 hahahah…..koga briga što je to ispod prosjeka sektora…[lol]

Svi ovi fundamenti vrijedili su i prije god. dana, kad je INGRA vrijedila znamo koliko, to što se sad neki pitaju, a kako pada kad jednako posluje, nisu se pitali kako je narasla 800% ili 1000%….
[/quote]

Sada je to bull shit naravno jer je u međuvremeno ugovoreno novih poslova pa je situacija bolja, slažem se.
DA nije korekcije na tržištu ne bi niti Ingra pala to je suština svega. A kada je počelo padati prvo je palo ono što je najviše raslo, građevina. Ja vidim tda ti razmišljaš kupiti sada li ne, pa tražiš besplatnu poduku, ali sve se plača, teška su vremena kao što vidiš. Tenutni P/E 36, a PB 3,4 ajde dobro napisat ću ti. Uspredi sa sektorom, i pročitaj na temi ili na http://www.ingra.hr ugovorene poslove do 2010. Pogledaj projekcije prihoda i dobiti iz svibnja 2007.Nadodaj novi posao od neki dan u Ivanić Gradu preko 400 milijuna kuna, i vjerojatno koridor oko Sarajeva sa Osijek Koteksom.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

US futures signal Wall St recovery, Cisco Q4 looms

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idCAL0655191820080206?rpc=44


EIG se danas odlično drži.[smiley]

I Cror![smiley]

A Kabu bi konačno neko mogao popapati s prodaje po 300 kunića.[thumbsup]

tko je sad ovaj bing 10?…..

Scio me nihil scire


I još par sitnica. INGRA ima 50.000 dionica. Temeljni kapital 100.000 kn

50.000 x 50.000 (recimo ciljana cijena) = 2,5 milijardi kn ….. hahahahhaha, dajte ono molim vas…[thumbsup]

P/E=41, dakle povrat ulozenog po današnjoj cijeni dionice za 41 godinu. Boli jelda? A to su ti fundamentalni pokazatelji šta ćeš…..Hypo i RBA daju godišnju kamatu na oročenje od 6,5% – to je zarada od 100% za nekih 7-8 god [thumbsup][cool]

Pročitaj malo stručne literature o P/E ne bi ti škodilo.
Daj napiši ustvari ono što proizlazi iz tvog pisanja, svi fond analitičari su se zaj. oko Ingre , zar ne?

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


tko je sad ovaj bing 10?…..

Provokator.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Pa dajte maknite se s prodaje Tiska, kupac je spreman platiti puno više. Pa Tisak je tvornica novca. Ja svaki dan ostavim bar 50 kunića. Sad nećak zove maloprije i kaže mi kupi mi Wini Pooh-a rozne boje. Ima već 5 komada a hoće još. Sve kupljeno u Tisku.[thumbsup]

New Report

Close