Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

TOZ opet u blokadi[shocked]


SLK:

Odoše pare u obveznice, otkad je objavljeno ovo za Jurčića. Ne dobro…

di to vidis tek 4 milje obveznica proslo…

Ja vidim 262 milijuna + 18 prijavljenog.

No respect

znaci mislite da se isplati sad kupovati zemlju koja je pogodna za vinograde??[tongue]

Molio bih zainteresirane za ulaganje u poljoprivredi, podizanje nasada i sl. da pročitaju moj zadnji post na temi >Ležerno>Brain Storming.

Hvala


..Tenkista..ovo pitanje Eura i tečaja kune, ja sam nekoliko puta postavljala na forumu, ali mi je urednik svaki puta- izbjegao objavljivanje. Ti si apsolutno u pravu sa svojim razmišljanjima, oko tečaja , jer je mene-moja banka upravo na to i upozorila, obzirom na sklapanje ugovora prije oko 60 dana, kada sam deponirala jednu količinu sredstava u Eurima. Velika reklama oko oročavanja kuna, i akcija do 31.12.2007. sa kunama, daje naslutiti, da će se u proljeće izvršiti najavljivane korekcije tečaja kune. Vi koji to bolje razumijete znate, da sam rast Crobexa, ali i udjela u fondovima koji nisu u Eurima- predstavlja opasnost za ulagače. Takodjer i margin- krediti u ZABI. Treba dobro izračunati- rizik , obzirom na tečaj, te sigurno u rast Crobexa uračunati i mogući pad vrijednosti kune. Koliko ? Ako su kamate na kune godišnje 6,5 % , onda je pretpostavljeni pad eura- minimalno + 2 %. Što mislite ? tj. oko 7,5 …….

Ništa mi nije jasno iz vašeg posta kolega???
Kuna jača već godinama ,Euri i švicarci ,da ne govorimo o dolaru padaju ,normalno da banke vrše pritisak da se krediti vezani za strane valute prebacuju u kune ,s tim da istodobno podižu kamatne stope na postojeće kredite u valuti.
Možda si mislio rast Eura i pad kune,ali ta priča onda ne drži vodu ,bar prema mom razmišljanju,jer u tom slučaju bi banke forsirale kredite u Eurima jer predviđaju njegov rast a s time i porast rate kredita,a one rade upravo obrnuto.Upučuju građane da se zakredite u kunama i brinu se za naše dobro.[undecid]
To još od bankara nisam doživio,njima je bitna samo zarada,a ne naša ušteda,tu mi nešto smrdi.[sad]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

..Znači, stanje je o.k. ne moramo brinuti o iznenadnoj porasti vrijednosti EURA ?

Naime, sve što radimo s dionicama je u kunama… nrp. ako kupim dionicu vrijednu 1000,00 kuna danas-
a za mjesec dana , njena vrijednost poraste 10 %, a tečaj Eura poraste 0,5 % – za tih istih mjesec dana,
po Vašem nema razloga za paniku… ja se s Vama ne slažem.
Dobit koju je ostvarila dionica , više nije ista…. zbog promjene vrijednosti kune -to će tako biti, dok Euro ne postane službeni novac RH, odnosno, vrijednost dionice bit će umanjena za umanjenu vrijednost kune,
normalno i dobit, i ostalo što proizlazi iz toga.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Vidim neki ovdje razmišljaju o ulaganju u nekretnine.
Prenijet ću vam osobna iskustva.
Prije par godina kupio sam i građevinsko i poljoprivredno zemljište misleći kako je to najbolje ulaganje. Na građevinskom odlučio graditi jer je tako najbolja zarada, međutim, nakon tri godine natezanja još nisam dobio građevinsku dozvolu makar nikakvih pravnih prepreka nije bilo. Stoji mrtvi kapital godinama. Ako nemate debele veze ili niste mafijaš ne ulazite u ovu vrstu posla. Poljoprivredno zemljište je posebna priča, tu dok riješite suvlasnike i parcelacije preko našeg sudstva…
Na kraju odlučio u dionice

@ Bare

Slažem se oko pojašnjenja odnosa EUR:kn, ali i podsjetio kako su sve dosadašnje vlade (i ona I. Račana) ponosno isticale da je stabilni tečaj kune temelj makroekonomske stabilnosti.
Od Hrvatske se očekuje skori ulazak u EU, a za to je potrebno ispuniti nekoliko temeljnih uvjeta bez kojih se uopće ne razgovara. Dva su najvažnija: politička (stabilna demokracija) i (makro)ekonomska stabilnost.
Zaključak:
I u sljedećoj godini neće biti deprecijacije kune, ma koliko to neki priželjkivali i prizivali. Baš zato banke nude kunske kredite i većim kamatama na štednju privlače nove ulagače (i one razočarane u kretanje cijene HT-R-A), a potom preko svojih IF ‘znalački’ kupuju na burzi.

[thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

interesantno

http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=349342&postcount=2619

Heaven or Las Vegas


Vidim neki ovdje razmišljaju o ulaganju u nekretnine.
Prenijet ću vam osobna iskustva.
Prije par godina kupio sam i građevinsko i poljoprivredno zemljište misleći kako je to najbolje ulaganje. Na građevinskom odlučio graditi jer je tako najbolja zarada, međutim, nakon tri godine natezanja još nisam dobio građevinsku dozvolu makar nikakvih pravnih prepreka nije bilo. Stoji mrtvi kapital godinama. Ako nemate debele veze ili niste mafijaš ne ulazite u ovu vrstu posla. Poljoprivredno zemljište je posebna priča, tu dok riješite suvlasnike i parcelacije preko našeg sudstva…
Na kraju odlučio u dionice

Moja podrška razmišljanju.

Samo mali osvrt na kupnju poljoprivrednog zemljišta, neki misle kupit ču pa nek stoji i kad nakon dvije tri godine dođu na tu parcelu kad ono zaraslo u šikaru da nemožeš vjerovat. Pa, kod kupnje netko ti uvali zemlju koju nitko neče kupit jer ne rodi dobro i po klasi je loša,a ti sav sretan jer si dobio jeftino, kad ono banana, neče više nitko kupit.
a ako ste baš zainteresirani za kupnju polj. zemljišta u toku je prodaja polj. zemljišta u više opčina po vrlo povoljnim cijenama. Sretno![bye]

Warren:

Vidim neki ovdje razmišljaju o ulaganju u nekretnine.
Prenijet ću vam osobna iskustva.
Prije par godina kupio sam i građevinsko i poljoprivredno zemljište misleći kako je to najbolje ulaganje. Na građevinskom odlučio graditi jer je tako najbolja zarada, međutim, nakon tri godine natezanja još nisam dobio građevinsku dozvolu makar nikakvih pravnih prepreka nije bilo. Stoji mrtvi kapital godinama. Ako nemate debele veze ili niste mafijaš ne ulazite u ovu vrstu posla. Poljoprivredno zemljište je posebna priča, tu dok riješite suvlasnike i parcelacije preko našeg sudstva…
Na kraju odlučio u dionice

Moja podrška razmišljanju.

Samo mali osvrt na kupnju poljoprivrednog zemljišta, neki misle kupit ču pa nek stoji i kad nakon dvije tri godine dođu na tu parcelu kad ono zaraslo u šikaru da nemožeš vjerovat. Pa, kod kupnje netko ti uvali zemlju koju nitko neče kupit jer ne rodi dobro i po klasi je loša,a ti sav sretan jer si dobio jeftino, kad ono banana, neče više nitko kupit.
a ako ste baš zainteresirani za kupnju polj. zemljišta u toku je prodaja polj. zemljišta u više opčina po vrlo povoljnim cijenama. Sretno![bye]


gdje se to moze nac? to sto opcine prodaju..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

eno rasprodaja na TOZ-u
[sealed]

New Report

Close