Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HPB opet skuplja JDPL. Neka, neka…

kako snazan tim, menjaju premjera u tjedan dana…
jadniji smo neg kaj sem mislil[cry]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Politika mi je zadnja stvar koja me privlaći pa tako i političari……ali ovo što radi SDP je sramota za sve koji su glasali za tu stranku. U Osijeku su dogovorili koaliciju sa Glavaševim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tek sad se vidi kakav je Milanović a kakav je Gospodin bio Račan.

Možda nije vrijeme i mjesto…ali
Uvijek imam dio imovine u kunama( većinu imovine pak u dionicama)
Ako bi se ostvarila velika inflacija da li bi bilo bolje sad pretvoriti kune u Eur-e jer vjerujem da u tom slučaju i Eur konačno ide na 9, 10 kuna. I što kažete na kupnju poljoprivrednog zemljišta pošto se ovih dana priča da je u EU 7 do 8 puta skuplje? Ako netko ima vremena, barem ukratko. Hvala!
P.S:. Ne mogu naći temu za to.


kako snazan tim, menjaju premjera u tjedan dana…
jadniji smo neg kaj sem mislil[cry]

njih ne zanimaju fotelje ,samo boljitak nacije .[shocked]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Odoše pare u obveznice, otkad je objavljeno ovo za Jurčića. Ne dobro…

di to vidis tek 4 milje obveznica proslo…

PRAVILNIK
O DOZVOLJENIM ULAGANJIMA I OGRANIČENJIMA ULAGANJA
OTVORENIH INVESTICIJSKIH FONDOVA S JAVNOM PONUDOM

2) Društvo za upravljanje može ulagati imovinu fonda u dionice koje u slobodnoj
prodaji imaju manje od 20% izdanja ako je tržišna kapitalizacija dionica u slobodnoj
prodaji veća od 100 milijuna kuna.

Pozdrav iz Hanfe…
[wink]


Možda nije vrijeme i mjesto…ali Uvijek imam dio imovine u kunama( većinu imovine pak u dionicama) Ako bi se ostvarila velika inflacija da li bi bilo bolje sad pretvoriti kune u Eur-e jer vjerujem da u tom slučaju i Eur konačno ide na 9, 10 kuna. I što kažete na kupnju poljoprivrednog zemljišta pošto se ovih dana priča da je u EU 7 do 8 puta skuplje? Ako netko ima vremena, barem ukratko. Hvala! P.S:. Ne mogu naći temu za to.

ja ozbiljno razmisljam da kupim zemljiste i da dio sredstava ulazem u poljoprivredu….i vjerojatno cu to na proljece napravit[proud]
al da ce cijena skocit 7-8 X, mozda i hoce, al za 7-8 god….[huh]

Moderatora treba zabranit!!!

Zna li netko razlog da je BZJK jutros daleko likvidnija nego inače? Je li isto političke prirode (HSS, poljoprivreda…) ili ima drugih razloga?


Možda nije vrijeme i mjesto…ali Uvijek imam dio imovine u kunama( većinu imovine pak u dionicama) Ako bi se ostvarila velika inflacija da li bi bilo bolje sad pretvoriti kune u Eur-e jer vjerujem da u tom slučaju i Eur konačno ide na 9, 10 kuna. I što kažete na kupnju poljoprivrednog zemljišta pošto se ovih dana priča da je u EU 7 do 8 puta skuplje? Ako netko ima vremena, barem ukratko. Hvala! P.S:. Ne mogu naći temu za to.

Nije samo priča nego je i stvarnost već godinama,iako ne baš toliko puta ali u ovom trenutku je 4-5 puta skuplje u EU nego kod nas.
Imam informaciju iz prve ruke,u Mađarskom dijelu Baranje cijena poljoprivrednog zemljišta je od 13-17k Eura,a zemlja pogodna za vinograde dostiže cijenu 20K Eura
Za usporedbu cijena zemlje u okolici Iloka i Vukovara za vinograde je u ovom trenutku oko 7k Eura i svaki komadić se uzima po asku čim se pojavi na prodaji,nema puno cjenkanja.Ostalo ide po 3-4k Euraza hektar.
Što se tiče odnosa Eur-Kn to mi ne drži baš vodu.
[cool]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

lako se nadje po 3-4 k eura za hektar.. jedino sta su male povrsine.. zemlja pogodna za vinograde je skroz druga prica..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

..Tenkista..ovo pitanje Eura i tečaja kune, ja sam nekoliko puta postavljala na forumu, ali mi je urednik
svaki puta- izbjegao objavljivanje. Ti si apsolutno u pravu sa svojim razmišljanjima, oko tečaja , jer
je mene-moja banka upravo na to i upozorila, obzirom na sklapanje ugovora prije oko 60 dana, kada sam
deponirala jednu količinu sredstava u Eurima. Velika reklama oko oročavanja kuna, i akcija do 31.12.2007.
sa kunama, daje naslutiti, da će se u proljeće izvršiti najavljivane korekcije tečaja kune. Vi koji to bolje razumijete
znate, da sam rast Crobexa, ali i udjela u fondovima koji nisu u Eurima- predstavlja opasnost za ulagače.
Takodjer i margin- krediti u ZABI. Treba dobro izračunati- rizik , obzirom na tečaj, te sigurno u rast Crobexa
uračunati i mogući pad vrijednosti kune. Koliko ? Ako su kamate na kune godišnje 6,5 % , onda je
pretpostavljeni pad eura- minimalno + 2 %. Što mislite ? tj. oko 7,5 …….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close