Kolike prinose ostvarujemo

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kolike prinose ostvarujemo

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



To govorite za realizirane dobitke/gubitke ili virtualne, neprodane.. jer dok nisam prodao badava sta mi je opte otisla ytd na +400% ili ulpl na -50% ytd ….a na jakoooo puno pozicija na ZSE ne mozes ni uci ni izaci da cijenu ne zaljuljas poprilicno…

znači da bih znao kolika mi je zarada, moram svake godine 31.12. prodati sve i unovčiti 🙁
ne ide to baš tako, sorry

uostalom cijela tema je bzvz, kako vrednovati dionice koje su izvrštene, ne kotiraju na burzi? po cijeni stjecanja? kod njih unovčavanje ima smisla jer tek tada znaš na čemu si
ali tko zna kad će to recimo biti na GAMA-i ili PVCM
možda bude neka ponuda većinskih, možda i ne, a možda ju na kraju i ne prihvatim

pa recimo u kriznim godinama (kao što je bila 2008., 2009. itd.) svi su zbrajali minuse
i što onda?
bitno je da portfelj raste da, kad dođe mirovina, bude šuške na računu

sve drugo je trla baba lan…a najbolji mi je ovaj kolega koji 2.1. kaže da mu je godina u minusu
ha-ha smijeh!
[/quote]

A da slazem se da je bezveze tema, al OK,,, jer recimo ulpl je je par dana prije NG napravila ogromni minus sa par dionica, pa poslje nove godine +40% isto na kikiriki prometu…
i takvh situacija imas na ZSE, nije to normalna klasicna burza gdje mozes unovciti ili kupiti jednostavno vece kolicine,,,, ma svi prometi su nikakvi uglavnom da je tesko vrednovati vrijednost portfelja

Parica, 01.01.2020. u 19:11

2019. +46% (bruto, moram platit PKD) 2018. +5,5%
2017. -3,5%
2016. +45%
Prije toga, od 2013., ne znam tocno jer je portfelj bio mali, a i stalno sam uplacivao sredstva (nije bilo gubitaka).
Portfelj narastao na, za mene, respektabilne vrijednosti (preko 550 tis kn)…

+ 26,9% (prije placanja PKD-a)

Prezadovoljan…teska godina

Rastimo zajedno...

I ja sam prezadovoljan s obzirom na situaciju, prinos u ovoj godini bez dividendi mi iznosi 1,1%. A sa dividendama mi prinos u ovoj godini iznosi 3,29%. (za usporedu dan poslije potresa sam imao minus od 35%).

plus 7.5 posto napokon nakon lose prosle godine

U ovoj godini prinos bez dividende mi je 19,42%,a sa dividendom mi je 22,70%.😁 Moj ATH. 😁

U odnosu na isto vrijeme prosle godine nesto preko 100%. Bilo bi i vise da sam Atpl prodao blize vrhu, ali jos drzim. U ovo ulaze i neka neburzovna izdanja.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

oko 120 posto plusa sa dividendama

Snupy i mešetar,

Cestitam!!!

Ja sam na 77% i daj Boze da se dogodine ponovi i vama i meni jednaka godina😃😃😃

Rastimo zajedno...

Hvala na lijepim zeljama!

Dijelimo ih s vama!

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

snupy, 30.12.2021. u 21:24

oko 120 posto plusa sa dividendama

 

Ja otprilike desetak puta manje od toga bez dividendi. Nisam radio konkretnu računicu jer sam puno kupovao kroz cijelu godinu pa mi je teško odrediti ‘godišnji’ prinos.

Na tu glavnicu i prosjek ulaza u dionice te dividende koje će uslijediti u Novoj godini, mogu reći da sam zadovoljan sa iskazanim plusom. Bilo je par manjih trejdova, ali uglavnom sam buy & hold, reinvestirane sve dividende.

Čestitam još jednom svim kolegama koji su u ovoj godini zaradili na ATPL, PODR i svim ostalim unosnim izdanjima i želim vam barem podjednaku, a i uspješniju Novu 2022. godinu!

Prinos u ovoj godini s dividendama mi iznosi visokih 43%!😁

Za kraj godine

Rivp +21%

Lplh +25%

Ernt + 0,30%

Zaba +19,05%

Vrijednost portfelja je 37.7 % veća ali da nisam ništa radio , kupovao/prodavao već ostavio portfelj isti kao na kraju 2022 sad bi vrijednost bila 66.5 % veća , tako da si bas i ne mogu cestitat na nekom uspjehu 🙁

 

Pozdrav i svima sve najbolje u 2024 godini

svi smo mi Crobex

New Report

Close