Kolike prinose ostvarujemo

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kolike prinose ostvarujemo

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2019=28,7%

dan je pametniji od noći!

Ma ova tema koliko prinose ostvarujemo je komedija kao i cijela ZSE…

evo trenutno ULPL sa 17k kn na +24% tako da mi je prosjek žestoko skočio, kao šta je pred par dana isto tako pao na kikiriki prometu
JDPL -9% sa 190 kn prometa,
THNK -25% sa 9k kn prometa

i onda neka netko kaže ja sam zaradio toliko… jesi, samo ako si prodao/kupio, ostalo su mokri snovi

Prilike za zaraditi ozbiljan novac su rijetke i umijeće je znati ih prepoznati, a potrebno je i sreće imati da se realiziraju.
Ostalo je povuci- potegni, crobex je još ispod razine na kojoj je bio prije agrokora.
Gledam danas Erste Adriatic obveznički. 3,5 % prinosa, briga nikakva, i ne izgleda mi neprivlačno pri kraju bulla.
Da nije bilo optime i kraša sada mislim da ne bi govorili o prinosima, nego o minusima


Ma ova tema koliko prinose ostvarujemo je komedija kao i cijela ZSE…

evo trenutno ULPL sa 17k kn na +24% tako da mi je prosjek žestoko skočio, kao šta je pred par dana isto tako pao na kikiriki prometu
JDPL -9% sa 190 kn prometa,
THNK -25% sa 9k kn prometa

i onda neka netko kaže ja sam zaradio toliko… jesi, samo ako si prodao/kupio, ostalo su mokri snovi

Kao sta svatko moze napisat koliko hoce da je zaradio tako svatko moze vodit vrijednost necega kako zeli, niti je ova tema poanta natjecanja ali eto lijepo je vidit kako nekome ide ili ne ide, sta ste stariji clan na forumu i sta vise komentirate svoje dionice i prinose to ste transparentniji jer se lakse moze provjerit rupa i konzistencija clana kod pisanja. Ja osobno vodim cijenu portfelja na zadnji dan trgovanja za dionice za koje mislim da su utrzive na tim razinama, ostale eventualno dionice koje su niskolikvidne i spadaju u bankrot sekciju ili delistirane diskontiram da bi porfelj bio realniji na odredjeni datum ali sreca po mene to je zanemarivo jer takve rijetko ulaze u portfelj te utjecu jako malo na sam rasti i pad portfelja.

Ignore : renči

ove godine solidan minus u startu, nadam se da neće tako i završiti

2019. je već druga godina kako me nema na HR tržištu kapitala, ujedno druga u kojoj sam trgovao u Americi. U 2018. sam polovio sve potrebno za uspješno trgovanje na burzi, od potrebnih podataka o svakoj dionici, vijesti, fundamenata i sl. praćenja makroekonmskih vijesti i geopolitike ( ovo zadnje sam i prije radio samo sada radim češće i dublje, ).
Što se samog trgovanja tiče orijentirao sam se isključivo na S&P%500 index ( koji uključuje DOW30 i Nasdaq). Bilo je tu jako lijepih prilika i još uvijek ih ima, gledajući unazad trebao sam puno ranije otići iz HR jer ovo vani ima smisla i puno je lakše za pratiti. Navesti ću samo jedan primjer – informacije su dostupne svima u istom trenutku i ne morate uvijek biti on line čekajući neki fin. izvještaj jer se vani naravno FI izdaje prije ili poslije trgovanja, ne za vrijeme trgovanja. Ima tu još puno prednosti ali o tom potom. Same dionice nude odlične prilike i sada mi je jasno zašto su HR dionice tu gdje jesu, naime uspoređujući sa američkim – naše su preskupe bez obzir na poraste vani zadnjih godina.

2019. je za mene završila izvrsno obzirom da je bila tek 2. godina trgovine u Americi prinos +35 %!Kažem izvrsno samo zbog konačnog rezultata, iako sam napravio par pogrešaka u godini i to isključivo zbog neiskustva trgovanja vani, no s druge strane puno sam naučio.
Naravno da je tu i nova tablica sa parametrima koji vani igraju ulogu i to sve funkcionira 2 godine sam se bavio unaprijeđivanjem toga svega i mogu reči da sam jako zadovoljan.

I dalje aktivno vođenje portfelja i kontra diverzifikacije ( diworsifikacije ) sa fokusom na ulaganju u manji broj dionica.

Neki me prijatelji nagovaraju da počnem održavati edukacije o trgovanju na američkoj burzi, tko zna možda me i nagovore 🙂

pozdrav i svima sve najbolje u 2020. godini

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@plavi

imate moje čestitke, i sam sam krenuo študirati trgovanje na američkoj burzi pred nešto više od godine dana. Povremeno bih i trgovao i bio sam na nekakvom break evenu. Sve do pred neki dan kad sam par dana za redom zeznuo stvar i sad sam 2000 $ u minusu… pokušao sam preslikati način trgovanja sa ZSE na tamo ali day trade je jako zahebana stvar tamo budući su dnevne oscilacije na brzorastućim dionicama sulude i ako nisi spretan to je odličan način za brzo pogubiti sve pare.
Sad sam u nedoumici što i kako dalje. Možda probati ovaj način koji ste opisali, dugoročniji i stabilniji od day trade-a koji je očito samo za najbolje i najspretnije.

Nekkao sam mišljenja da je NYSE zaista ogromna burza sa previše dionica i prevelikom ‘bukom’.. mislim da bi mi više odgovarala neka srednja burza… možda neka europska, tipa austrija ili slično… ako netko zna nek napiše, možemo li mi direktno otići u recimo austriju, otvoriti brokerski račun tamo i trgovati? Kkao ide s porezima? Hvala.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Neki me prijatelji nagovaraju da počnem održavati edukacije o trgovanju na američkoj burzi, tko zna možda me i nagovore 🙂

Sigurno bi bilo mnogo zainteresiranih za neki ebook ili neki drugi digitalni oblik (video). Ja sigurno bi.

@ plavi

Vodi računa o tome što se od jutros događa na Bliskom Istoku.

evo nađoh nešto… Još jeftiniji pristup predlaže Goran Bakula, voditelj odjela za međunarodnu suradnju u Hanfi. Klijent se, kaže, sam može registrirati preko inozemnih online brokera ili online banke, a među najbližima je Direktbank Austria. Za trgovinu u SAD-u pouzdana je web adresa ameritrade.com, u njemačkoj cortalconsors.de. Za registraciju je potrebno mailom poslati skenirani preslik putovnice i potpisati pristupnicu koja se isprinta i potpisana skenira. Neke kuće traže da im se dokumenti dostave poštom. Uplata novca za trgovinu preko bankovne doznake stoji oko 100 kuna pa se ponekad više isplati uzeti povratnu kartu do Graza ili Salzburga i usput otići u šoping. U austrijskoj se banci, kaže, automatski mogu otvoriti dva računa; transakcijski za držanje novca i drugi na kojem se, nakon investicijske trgovine, odmah vide udjeli kojima klijent raspolaže. Tek nakon doznačivanja novca, trgovina može početi. Cijela ta procedura, ističe Bakula, gotovo je besplatna. Neke brokerske kuće proviziju naplaćuju mjesečno, neke po prometu, no sve su to sitni troškovi. A tržište puno krupnije od našeg…

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/kako-mozete-kupiti-dionice-u-inozemstvu-poput-facebookovih-372955http://www.vecernji.hr

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


To govorite za realizirane dobitke/gubitke ili virtualne, neprodane.. jer dok nisam prodao badava sta mi je opte otisla ytd na +400% ili ulpl na -50% ytd ….a na jakoooo puno pozicija na ZSE ne mozes ni uci ni izaci da cijenu ne zaljuljas poprilicno…

znači da bih znao kolika mi je zarada, moram svake godine 31.12. prodati sve i unovčiti 🙁
ne ide to baš tako, sorry

uostalom cijela tema je bzvz, kako vrednovati dionice koje su izvrštene, ne kotiraju na burzi? po cijeni stjecanja? kod njih unovčavanje ima smisla jer tek tada znaš na čemu si
ali tko zna kad će to recimo biti na GAMA-i ili PVCM
možda bude neka ponuda većinskih, možda i ne, a možda ju na kraju i ne prihvatim

pa recimo u kriznim godinama (kao što je bila 2008., 2009. itd.) svi su zbrajali minuse
i što onda?
bitno je da portfelj raste da, kad dođe mirovina, bude šuške na računu

sve drugo je trla baba lan…a najbolji mi je ovaj kolega koji 2.1. kaže da mu je godina u minusu
ha-ha smijeh!



To govorite za realizirane dobitke/gubitke ili virtualne, neprodane.. jer dok nisam prodao badava sta mi je opte otisla ytd na +400% ili ulpl na -50% ytd ….a na jakoooo puno pozicija na ZSE ne mozes ni uci ni izaci da cijenu ne zaljuljas poprilicno…

znači da bih znao kolika mi je zarada, moram svake godine 31.12. prodati sve i unovčiti 🙁
ne ide to baš tako, sorry

uostalom cijela tema je bzvz, kako vrednovati dionice koje su izvrštene, ne kotiraju na burzi? po cijeni stjecanja? kod njih unovčavanje ima smisla jer tek tada znaš na čemu si
ali tko zna kad će to recimo biti na GAMA-i ili PVCM
možda bude neka ponuda većinskih, možda i ne, a možda ju na kraju i ne prihvatim

pa recimo u kriznim godinama (kao što je bila 2008., 2009. itd.) svi su zbrajali minuse
i što onda?
bitno je da portfelj raste da, kad dođe mirovina, bude šuške na računu

sve drugo je trla baba lan…a najbolji mi je ovaj kolega koji 2.1. kaže da mu je godina u minusu
ha-ha smijeh!
[/quote]
pa taj dan su mi dvije moje porušili dobro, ali nadam se oporavku i to žešćem nego padu


@ plavi

Vodi računa o tome što se od jutros događa na Bliskom Istoku.

bolje voditi računa kako izgledaju američki i svjetski indeksi!



@plavi

imate moje čestitke, i sam sam krenuo študirati trgovanje na američkoj burzi pred nešto više od godine dana. Povremeno bih i trgovao i bio sam na nekakvom break evenu. Sve do pred neki dan kad sam par dana za redom zeznuo stvar i sad sam 2000 $ u minusu… pokušao sam preslikati način trgovanja sa ZSE na tamo ali day trade je jako zahebana stvar tamo budući su dnevne oscilacije na brzorastućim dionicama sulude i ako nisi spretan to je odličan način za brzo pogubiti sve pare.
Sad sam u nedoumici što i kako dalje. Možda probati ovaj način koji ste opisali, dugoročniji i stabilniji od day trade-a koji je očito samo za najbolje i najspretnije.

Nekkao sam mišljenja da je NYSE zaista ogromna burza sa previše dionica i prevelikom 'bukom'.. mislim da bi mi više odgovarala neka srednja burza… možda neka europska, tipa austrija ili slično… ako netko zna nek napiše, možemo li mi direktno otići u recimo austriju, otvoriti brokerski račun tamo i trgovati? Kkao ide s porezima? Hvala.


Ma kakav preslik trgovanja sa Zse nema to veze jedno s drugim.
Ne bavim se daytradingom niti to preporucujem.
Sto se tice poreza obveznik sam placanja poreza u HR tako da je sve isto osim poreza na dividendu HR banana drzava jos uvijek nema ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja sa Amerikom pa placas duplo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Plavi, ne mislite li da je s&p sad već malo pregrijan?

New Report

Close