KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


cudno kak pises toliko na kodt kako je qurcu, a ne npr u HDEL [yawn] [lol]

gospon Vipy.

– trenutno pišem samo na dvije teme, ovoj i Best buy.
– u niti jednom postu ja nisam napisala kako je KODT loša investicija.

– ali kako se je u ovoj dionici skupila investicijska elita zašto vam ne bih malo mast vadila.
– nije mi štos ići u rasprave s gospođom Miami ili gospon Lopinom.
– zbilja mi je žao što se hvatate na svaku moju provokaciju ili udicu.
– ali vi ste napisali kako ja nemam pojma oko osnova financija, cijenim vaše znanje, ali moje je barem mrvicu veće, u konačnici svi vi proučavate neka izvješća koja moja mama potpisuje i šalje na ZSE.

– za razliku od svih vas, iza mene stoji tim za TA, i drugi tim za FA.
– i onda mi zbilja nije problem igrati se s svima vama i ošišati vas kad god poželim.
– sviđa mi se ova igrica ja protiv svih vas.

– gospon Vipy, ne znam što imate protiv HDEL, meni je ostala zbilja u lijepom sijećanju.
– kupovala sam ju ispod 500kn i prodala na 2.000kn kada sam vidjela onu njihovu dividendu od 2kn.

– ali na HDEL isto kao i na ovoj KODT većina investitora se je samo provozala,
– jako malo investitora je zaradilo.
– evo np. gospon Savage vam lijepo piše na ovoj temi, sve on zna, čak se je bunio na Poslovni što mi dozvoljavaju pisati na ovoj temi.
– ali od istog gospodina imate post na ovoj temi 16.10.07. "moj prosjek je 5.300kn",
– činjenica je jednostavna, svi vi koji imate takve i slićne prosjeke nikada nećete zaraditi kune na burzi.
– samo taj gospon Savage je još dobro prošao na toj KODT, na jednoj drugoj investiciji na kojoj je nemilice drukao je izgubio 95%.
– ovo su sve činjenice koje su zabilježene na ovom forumu.

– I love this game.
Pozdrav !

kolegice i kolege, molim Vas još ovakvih postova s viljuškaristima i tamburašima [thumbsup]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ako se netko sjeća, prije par mjeseci smo raspravljali o prilikama za izvoz u Nigeriju zbog njihovog investicijskog ciklusa u električnu infrastrukturu. Izgleda da KODT-ovcima nije trebalo mnogo nagovaranja:)

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.



cudno kak pises toliko na kodt kako je qurcu, a ne npr u HDEL [yawn] [lol]

gospon Vipy.

– trenutno pišem samo na dvije teme, ovoj i Best buy.
– u niti jednom postu ja nisam napisala kako je KODT loša investicija.

– ali kako se je u ovoj dionici skupila investicijska elita zašto vam ne bih malo mast vadila.
– nije mi štos ići u rasprave s gospođom Miami ili gospon Lopinom.
– zbilja mi je žao što se hvatate na svaku moju provokaciju ili udicu.
– ali vi ste napisali kako ja nemam pojma oko osnova financija, cijenim vaše znanje, ali moje je barem mrvicu veće, u konačnici svi vi proučavate neka izvješća koja moja mama potpisuje i šalje na ZSE.

– za razliku od svih vas, iza mene stoji tim za TA, i drugi tim za FA.
– i onda mi zbilja nije problem igrati se s svima vama i ošišati vas kad god poželim.
– sviđa mi se ova igrica ja protiv svih vas.

– gospon Vipy, ne znam što imate protiv HDEL, meni je ostala zbilja u lijepom sijećanju.
– kupovala sam ju ispod 500kn i prodala na 2.000kn kada sam vidjela onu njihovu dividendu od 2kn.

– ali na HDEL isto kao i na ovoj KODT većina investitora se je samo provozala,
– jako malo investitora je zaradilo.
– evo np. gospon Savage vam lijepo piše na ovoj temi, sve on zna, čak se je bunio na Poslovni što mi dozvoljavaju pisati na ovoj temi.
– ali od istog gospodina imate post na ovoj temi 16.10.07. "moj prosjek je 5.300kn",
– činjenica je jednostavna, svi vi koji imate takve i slićne prosjeke nikada nećete zaraditi kune na burzi.
– samo taj gospon Savage je još dobro prošao na toj KODT, na jednoj drugoj investiciji na kojoj je nemilice drukao je izgubio 95%.
– ovo su sve činjenice koje su zabilježene na ovom forumu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
draga,

uvijek je uzitak procitati vase tekstove, osjecam se leprsavo nakon ovakvog diktata
na hdel sam ulazio na 500-600, izlazio na 1600-2000, zadnje paketice prodao oko 1300

na kodt sam u plusu, samo nemam potrebe pokazivati koliko mi je "veliki" [smiley] plus draga.

moras razumjeti da postoji dublji svemir od ovoga o cemu ti pises,
probaj, svidjeti ce ti se
http://www.amazon.com/Investment-Analysis-Portfolio-Management-Reilly/dp/0324171730#_

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Neka, vidi se da mada je uprava konzervativna definitivno ne spava i bori se za poslove. Nigerija je dobar dokaz.

BTW Čak ni ovaj sustav ignoriranja ni dobar. Svejedno vidim hrpu gramatičkih grešaka, laži i lošeg trolanja. Kad smo kod trolanja… Za Boga miloga, nemojte hraniti trolove. Tema je kodt, pa lijepo kao svi normalni forumaši stavite takve na listu ignoriranih korisnika da rasprava ima bar imalo smisla.

Hvala!


BTW Čak ni ovaj sustav ignoriranja ni dobar. Svejedno vidim hrpu gramatičkih grešaka, laži…

– a sustav vašeg drukanja je o.k.
– srećom sve ovo o čemu pišem je pismeno i zabilježano na ovom forumu, gospon Savgeu su to laži.
– 16.10.07. gospon Savage na ovoj temi, "moj prosjek je 5.300kn".
– nedavno na ovoj temi isti gospodin, pih ja to prodao ode to na 800kn.
– zatim se je pohvali kupnjom ADPL na puno većim cijenama nego je sada.
– pa opet kupuje KODT, ali očito skuplje nego je prodao.

– I love this game.
Pozdrav !


umjesto SF romana evo vam trenutna tehnička analiza.

– klimavo sve.
– na KODT se prekrižio MACD, prebacio se parabolic…
– tako da ni to ne izgleda nešto bajno (dnevni graf).
– lagane signale tržišta ne bi trebalo totalno zanemariti.
– svakako još nema izraženog trenda, ali je malo problematično.
– vidjet ćemo.

Tehnička analiza.

– ovu analizu sam ja potpisala ali ju nisam napravila.
– tu analizu je napravio tip koji je sigurno najbolji u RH po pitanju TA.
– ali je očito, kako je većini jedini smisao dati meni jedinicu, jer vam te analize ne znače ništa.

– pogledajte malo kako se je kretala cijena u petak.
– već mjesecima na ovoj dionici ide kupnja samo skidanjem s prodaje.
– ali u petak smo imali prodaju skidanjem s kupnje, nisu neke količine.
– kupnja se je dosta smanjila i spustila.
– zatim imamo dolazak par većih naloga na kupnju i više nije bilo prometa.

– većini ovo što pišem ne znaći apsolutno ništa važno.
– ali da se je u petak značajnije povećala količina dionica na prodaji.
– da je bilo još udaranja po kupnji, pitam vas koliko bi dionica pala.
– eto to je predvidjela tehnička analiza.
– ali ta analiza nije mogla predvidjeti par većih naloga na kupnji koji su doslovno zaustavili veći pad cijene dionice.

– u cijeloj toj pričici je jako važno znati čiji su nalozi preokrenuli svar.
– evo ovo sam vam sada napisala i sigurno vam nikada više ništa o TA neću napisati na ovoj temi.

– I love this game.
Pozdrav !

E ja ću ti prvi biti zahvalan prestankom pisanja o TA na ovoj temi. Postoje druge teme za TA, vračanje i sl. Ovo je tema o Končar D&ST d.d., odnosno KODT-R-A i KODT-P-A.

P.S. A zanimljivo zapravo, "najbolji tehničar" radi TA na ovako slabo likvidnim dionicama, valjda to samo oni slabiji tehničari "ne rade", ovi najbolji bi valjda mogli i na dionicama tipa BCIN-R-A :rotfl:

U pozivu na glavnu skupštinu piše nekakav plan za ovu godinu, i planiraju smanjenje prihoda i neto dobiti. Što mislite o tome?

Da li su u prošlosti te procjene bile točne?


U pozivu na glavnu skupštinu piše nekakav plan za ovu godinu, i planiraju smanjenje prihoda i neto dobiti. Što mislite o tome?

Da li su u prošlosti te procjene bile točne?


Ovo je moje mišljenje, prekopiravam ovdje svoj odgovor na isto pitanje postavljeno par tjedana ranije:

"@ivana7 i drugim novima/znatiželjnicima

Znate li što je zajedničko firmama Končar D&ST d.d. (Croatia) i Apple Inc. (USA)? 😉
Iako možda nije odmah vidljivo, ali zapravo puno toga, za početak: "planiranje"! 😉

P.S. Planirana dobit za 2011. je veća za 4,35 % od planirane dobiti za 2010., a znatiželjnicima evo prilog zadnjih par godina "planiranja" 🙂 To se zove, što smo već puno puta ovdje objašnjavali – "konzervativnost", ili kako sada povodom rezultata/planova pišu o Apple-u: "ultra konzervativnost" 😀

2005.: plan 7,71 mil kn (ostvareno: 8,45 mil)
2006.: plan 7,80 mil kn (ostvareno: 16,20 mil)
2007.: plan 13,00 mil kn (ostvareno: 22,75 mil)
2008.: plan 21,60 mil kn (ostvareno: 30,17 mil)
2009.: plan 26,40 mil kn (ostvareno: 32,81 mil)
2010.: plan 27,60 mil kn (ostvareno: 37,12 mil)
2011.: plan 28,80 mil kn (ostvareno: ?)"

pa definitivno, jer ako staviš preambiciozan plan pa ga ne ostvariš, onda je glava Uprave prva na panju… ovako je bolje, isplaniraš manje pa ako bude rezultat bolji od plana, super, bravo za menadžment!

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


2005.: plan 7,71 mil kn (ostvareno: 8,45 mil)
2006.: plan 7,80 mil kn (ostvareno: 16,20 mil)
2007.: plan 13,00 mil kn (ostvareno: 22,75 mil)
2008.: plan 21,60 mil kn (ostvareno: 30,17 mil)
2009.: plan 26,40 mil kn (ostvareno: 32,81 mil)
2010.: plan 27,60 mil kn (ostvareno: 37,12 mil)
2011.: plan 28,80 mil kn (ostvareno: ?)"

Prvo, čestitke tvrtki na koja ima kontinuirano ROE veći od 20% duži niz godina.
Međutim, planiranje vrijednosti kao što je dobit može biti preciznija od odstupanja 25 do 30%. Pogotovo kada su ugovoreni poslovi za duži vremenski period i kada nema velikih odstupanja od "normalnih" vrijednosti. Osim toga, to je veličina koju uprava može krojiti kad kontrolira troškove. Odstupanja do 10% se mogu smatrati uobičajenim, ali kad ti je svaka treće ili četvrta kuna višak ili (u neki slučajevima) manjak, ili nemoj planirati ili izvrši korektivne radnje za preciznije rezultate.
Na krivulji graničnih troškova se lako izračuna svaki porast ili pad prihoda po jedinici proizvoda ili vremena.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

New Report

Close