KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma pustite te dosadne brojke Lynx.


@Ivana7

Recite vi meni kad ćete više rušiti tu cijenu dionice?
Treba nam malo akcije,ovim tempom opet odosmo u posebni režim.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Ma pustite te dosadne brojke Lynx.


@Ivana7

Recite vi meni kad ćete više rušiti tu cijenu dionice?
Treba nam malo akcije,ovim tempom opet odosmo u posebni režim.

gospon Br333.

– tu su jedino važne brojke.
– zbog tih brojki i cjenim pisanje gospon Lynxa.
– a u rasprave s navijačima tipa gospon Zmrklič zbilja nema smisla ulaziti.
– ti vas najprije spuste na svoj nivo, a zatim vas dotuču iskustvom.

– to rušenje i dizanje su ipak neka vrsta poslovne tajne.
– ali je činjenica kako je dionica prije mog pisanja bila u posebnom režimu trgovanja.

– I love this game.
Pozdrav !

KODT, neke brojčice.

– ovo izvješće za 1Q je ipak promjenilo neke brojčice.

– p/e sada je još manji 8.21 ,
– isto tako i P/B jer se je ponovno povećao BVPS.
– to je ono pozitivno.

– ROE je neznatno pao, ali je još uvjek visokih 22.01 .
– to možemo ocjeniti kao neutralno.

– i normalno ono što mi je prvo upalo u oči, blagajna.
– na žalost novac je smanjen na 492.61 .
– netko nam je lijepo počistio blagajnu, a to je ono negativno.

– I love this game.
Pozdrav !


– Kodt sam prvi put kupovao na tadasnjih 2500 – 3000.

gospon Vipy.

– sada kada te cijene preračunam na sadašnje to bi bilo 1.250-1.500kn.
– vrijeme, sredina 2007.g.
– ne znam koliko mi je točan broj p/e 25 na tadašnjoj cijeni 2.000kn ili danačnjoj 1.000kn .
– sada mi za neke proračune treba tadašnji p/e kada ste kupovali na tadašnjih 2.500-3.000kn .

– računica je i više nego jednostavna, jer te tadašnje cijene su dosta slične s ovim sadašnjim cijenama, barem ona prva.
– u nekim analizama o kojima sam pisala, od 2006.g. oni su poduplali svoju vrijednost.

– i sada umjesto što mi dijelite jedinice voljela bih kada bi netko probao usporediti tu kupnju 2007.g. i ovu današnju, te usporediti tadašnju i sadašnju cijenu.
– s obzirom na tadašnji visoki p/e i sadašnji niski p/e 8.2 to bi nam dalo neku cijenu na kojoj bi mogli vidjeti koliko je KODT danas po ovim cijenama bolja kupnja nego 2007.
– a mene zanimaju točne brojke i postotci.

– I love this game.
Pozdrav !

Na forumu nema točnih brojki i postotaka.



– Kodt sam prvi put kupovao na tadasnjih 2500 – 3000.

gospon Vipy.

– sada kada te cijene preračunam na sadašnje to bi bilo 1.250-1.500kn.
– vrijeme, sredina 2007.g.
– ne znam koliko mi je točan broj p/e 25 na tadašnjoj cijeni 2.000kn ili danačnjoj 1.000kn .
– sada mi za neke proračune treba tadašnji p/e kada ste kupovali na tadašnjih 2.500-3.000kn .

– računica je i više nego jednostavna, jer te tadašnje cijene su dosta slične s ovim sadašnjim cijenama, barem ona prva.
– u nekim analizama o kojima sam pisala, od 2006.g. oni su poduplali svoju vrijednost.

– i sada umjesto što mi dijelite jedinice voljela bih kada bi netko probao usporediti tu kupnju 2007.g. i ovu današnju, te usporediti tadašnju i sadašnju cijenu.
– s obzirom na tadašnji visoki p/e i sadašnji niski p/e 8.2 to bi nam dalo neku cijenu na kojoj bi mogli vidjeti koliko je KODT danas po ovim cijenama bolja kupnja nego 2007.
– a mene zanimaju točne brojke i postotci.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
a jos fale pare u blagajni [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Meni ova Ivana postaje sve draža, bila mi je iritantna u početku, opčenito mi je samohvala iritantna, no osim toga sve ostalo joj je uglavnom na mjestu. Skontati će ona s vremenom i pare u blagajni i sigurno kako rade transformatori, treba joj još samo malo vremena… [thumbsup]

KODT i fondovi.

– fondovi Aureus i HPB su imali dosta nizak ulaz cca 600kn,
– ali stvarno su i više nego loše odigrali cijelu igricu jer su propustili prodavati odnosno stabilizirati cijenu dionice pri vrhu, dopuštajući nekontrolirani rast.
– i nakon vožnje od 3 godine ti izlaze iz dionice na nekom dnu, ali opet s zaradom.

– a moglo se je prodati i zaraditi, očiti primjer je neki fond Bastion, prodali na vrhu.

– I love this game.
Pozdrav !

HPB fondovi.

– ovi fondovi su mi zanimljivi jer im je KODT najveća investicija, a već godinu dana ju i prodaju.

– HPB dionički, KODT 8,85% cca 1.9M.
– HPB dinamic, KODT 5,56% cca 1.1M.
– HPB wav dje, nema KODT u prvih 10 pozicija.
– HPB global, ovaj im je opasan jer je najveći i ima najviše dionica KODT 9,12% cca 6.8M ili cca 6.836 dionica.

– malo sam analizirala ove fondove i zbilja mi ništa nije jasno.
– pa svima je najveća investicija OPTE, koliko su samo tu pogubili love.
– ali taj OPTE im trenutno diže Zaba, tako da s 200 tisuća kuna imaju povećanje cijene od cca 15%.
– još im je svima veća investicija neka Kulska banka, nemam pojma što je to.

– ali ti fondovi su trenutno jedni od boljih, prinos im je napravila KODT i OPTE.
– a disperzija im je stvarno katastrofa.

– ali je činjenica kako će ti i dalje prodavati KODT.
– od HPB golobala možemo očekivati još cca 3.000 dionica na prodaji.
– kada bi to barem stavili na neku cijenu da se vidi i počisti bilo bi o.k.,
– ali svaki porast cijene od cca 50kn koriste za svoje veće naloge i izlaze čime ruše cijenu dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

KODT-R.

– kupnja 295 – prodaja 62 komada.
– jedna od rjetkih dionica na našem tržištu gdje je mjesecima kupnja veća od prodaje.
– imamo te kupnje np. i na Đakovštini ili KSST, ali tamo je ta kupnja nerealna jer se većina kupuje na nerealnoj cijeni 0,01kn ili 50kn.
– na KODT je stvarna kupnja – realna.

– evo KODT-R.
– do 1.400kn na prodaji imamo samo 38 dionica.
– a od 1.400 – 1.560kn imamo 9 dionica, ili do 1.560kn samo 47dionica ili cca 65.000kn .

– evo tu bi cijena bez problema išla gore kad ne bi bilo straha od HPB o kojima sam pisala u prethodnim postovima.

– tu je isto problem što nemamo fonda koji bi to zakucao u par dana na 1.500kn kao np. Zaba na OPTE.
– a mali investitori to kupuju, ali nemaju volje dizati cijenu, a ne vidim razloga i zašto bi.
– a neke prodaje po kupnji opet nema tako da opet nemamo neku likvidnost.
– stvarno šteta jer je dionica na ovom p/e stvarno zanimljiva.

– I love this game.
Pozdrav !

KODT, zanimljivosti.

– na ovoj temi sam našla jedan post novinara gospon Birtića.
– najjeftinija dionica u državi p/e 25 , napisano 2007.

– tada je to bilo jeftino, a gospon Birtić je zbilja jeftino kupio dionicu te je i danas u plusu s tom investicijom.
– upravo gledam današnje stanje, p/e 8.2 , opet KODT spada u najjeftinije dionice.
– a možda je to jednostavno takav tip dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


Na forumu nema točnih brojki i postotaka.

– ako mislite da u mojim postovima nisu točne brojke i postotci napišite mi te greške umjesto što me punite jedinicama, i ja sigurno neću više pisati, i nećete imati potrebe dijeliti mi jedinice.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close