KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– gospon Lynx,
– ja nisam napisala da ste vi rekli, ja sam lijepo napisala kako ste vi to napisali na ovoj temi 24.03.09.

– nemojte da počnem sumnjati u vašu inteligenciju.


Naravno da nisi napisla “kako sam ja napisao”. Izvukla si nekoliko riječi iz rečenice izvučene iz konteksta, skroz izokrenula tih nekoliko izvučenih riječi iz izvučene rečenice, dobila time sasvim suprotno značanje, i sad mi ideš još jedom reći da si napisala ono što/kako sam ja napisao??

Ja u tvoju inteligenciju nimalo ne sumnjam, ali u moral itekako, pogotovo nakon ovih zlobnih obmana.
Zaista ne znam koja je svrha zagađivanja ove teme i ovog tvog namjernog laganja?? A sad idem u grad, bye bye. I ne spamaj više temu omiljene mi dionice. Piši nešto istinito i pametno malo za promjenu – znam da i to možeš!



@APOKSIOMEN

Kod mene to nema veze, bitan mi je odnos cijene i vrijednosti. Ako sam kupovao po (preračunato u današnje dionice) 1.100 kn kada sam mislio da vrijedi cca. 2 tisuće, pa nakon toga moja procjena vrijednsoti porasla na preko 2000 kn, a dionica pala na 550 kn, naravno da sam pri ovih 550 kn bio još zadivljeniji prilikom koja se nudi i dao sve od sebe da dokupim po cijeni koja je još bolja nego ikada.

Dakle bitno je koliko ja mislim da vrijedi i kolika je cijena u odnosu na to a ne kakva je cijena u odnosu na to kakva je bila prije (makar se radilo i mojoj kupnji po toj prije).
Problem bi bio da se moja procjena vrijednosti drastično smanjila, a ne cijena, kad se cijena drastično smanji a vrijednost ne to nije problem nego prilika!

P.S. Pa i danas sam u današenjm stanju portfelja, vjerovali ili ne, i nakon ovog silnog rasta, u nekim dionicama i dalje u minusu, i to čak debelom minusu i uz dividende sitne koje su isplatili, pa me to niti najmanje ne brine. Evo u vezi toga i prilog screenshota iz mojedionice.com.

ma lijepo to zvuči na papiru, malčice drukčije je u praxi [cry]
ja sam ovdje samo zbog para, ne zato da mi firma dobro radi, ili više vrijedi,
samo je prodajna cijena ultimativni cilj.

no dobro, svako ima svoj način,
živio [thumbsup]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


Puj puj loša dionica past će na 800 kn. puj 🙂

a sad ozbiljno – ja izašao jer je previše ljudi ušlo. Nadam se lovit ispod 1100.



Kad ovaj KODT pukne bice placa i jauka [cry] [bye]

– evo ovo su super postovi na ovoj temi.
– bisere gospon Savaga nisam smatrala potrebnim postati i ukazivati na njegovo pisanje na ovoj temi.
– jer za samu dionicu je sasvim nevažno hoće ili neće gospon Savage prodati ili kupiti 10 dionica.

– I love this game.
Pozdrav !

FI za 1Q

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/KODT-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.pdf

dobit Q/Q +4,6%

B R U T A L N O

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Predivno! Bolje nego li sam ja "špekulirao" 🙂

Jedino da je stanje ugovornosti nešto slabije nego li sam "špekulirao", ali to je ona kratkoročno najnepredvidija varijabla.

Eto nadam se da će ugovaranje ovaj kvartal malo uznapredovati!, a za ovaj fantastični kratkoročni rezultat svaka čast!

Divno je imati firmu u čije dugoročne rezultate možeš imati tako puno pouzdanja kao ovdje, a da istovremeno i kratkoročno sve ide vrhunski, i čak pozitivno iznenadi bar jednom godišnje. Stvarno biti dioničar Končar D&ST nosi koliko i ponosa toliko i onog običnog pravog veselja, a dugoročni rezultat takav da bi se čovjek lako mogao i umisliti da je ne znam kakav "stock-picker" 😛

P.S. Bas me zanima kakvi ce bit rez Grupe. Ovo je zbilja naj clanica!

Lijepo 🙂 idemo dalje 🙂


– evo bliži se izvješće za 1Q,

– 1Q 10 +6.42%
– 1Q 09 +0.68%
– 1Q 08 +57.76%
– 1Q 07 +105.83%
– 1Q 06 -1.93%

– ovo pišem jer će o tome izvješću ovisiti daljnja cijena dionice.

– evo neka moja optimistička špekulacija o rastu u 1Q 2011. od cca +10%.

KODT 1Q.

– evo, ovo sam pisala jučer, ipak su mi procjene bile malo veće.
– ali i ovo izvješće je i više nego o.k. jer je po svim savkama rast od 5-6%.

– sigurno bi rezultat bio i puno bolji da nije nestao novac iz blagajne.
– evo stavka, novac u banci i blagajni.
– prethodno razdoblje 112.428.967kn .
– tekuće razdoblje 51.811.559kn.
– da nije nestalo tih 61M kn rezultat bi sigurno bio puno bolji, ali i ovako je dobar.

– I love this game.
Pozdrav !

– sigurno bi rezultat bio i puno bolji da nije nestao novac iz blagajne.

– da nije nestalo tih 61M kn rezultat bi sigurno bio puno bolji, ali i ovako je dobar.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana,

koliko bi bio rezultat bolji da nije "nestao" novac iz blagajne?
sto se tice "nestajanja" pogledaj KRATKOTRAJNA FINANCIJSKA IMOVINA, dodatnih 37 mil kuna,
naivno pisanje, slucajno ili namjerno, nacin pisanja se mijenja?

dodatno imaju povecanje zalihe i potrazivanja sto obasnjava smanjenja casha [yawn]

btw, sada se moye vidjeti i na P/L kako im je financijska imovina veca od financ obveza jer su prihodi od kamata veci od rashoda od kamata

dodatne rezervacije od 18 mil kuna, a povecanje prihoda 12 mil kuna [wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


naivno pisanje, slucajno ili namjerno, nacin pisanja se mijenja?

gospon Vipy.

– moje pisanje je prilagođeno ocjenama koje mi djelite.
– samo je činjenica i to kako uvjek pišem točne podatke.

– a vaše pisanje gospon Vipy je uvjek na visokom stručnom nivo.
– moje pisanje je ipak prilagođeno i za one manje stučne, tvz. drukanje.
– vi ste jedan, pa slobodno mogu napisati najbolji stručnjak kada se piše o financijama.
– a i neke stvari koje ste mi ponudili zbilja ste me zadužili za cijeli život.

– a sada malo dobronamjerne kritike, jer s nekim likovoma ma što oni pisali nikada se neću svađati.
– ipak znanje cjenim.
– pročitavši ovu temu ponovno sam uočila vaše veliko znanje o financijama.
– ali na žalost nedostaje vam znanje o burzovnim špekulacijama, ili kako se puno više može na burzi zaraditi.
– detaljno sam proučila vaš investicijski profil.
– znam kako ste investirali na vrhu, što ste pisali, kada ste izlazili, kada ulazili, kako vam je bilo na samom dnu koji ste teško emocionalno proživjeli.
– za razliku od velike većine ja sam taj vrh znala dobro iskoristiti, i ponovno se dobro nakrcati na samom dnu, eto tada sam ja prvi put ušla u ovu dionicu.
– pa ponovni ulaz imam ponovno na nekom dnu.
– zbog svega toga sam jedna od uspješnijih.
– sve ovo vam pišem, a važi i za ostale, zbilja je mala razlika za imati dobre ili vrhunske rezultate, stvarno su u pitanju sitni detalji.
– za mene je ovo i dalje jedna lijepa igrica, gdje se igram, i stvarno mi je glupo razmišljati što je to transformator ma koliko glupo to vama izgledalo.
– a vi gospon Vipy ako želite možete od mene dobiti sve vaše greške koje ste napravili, ali pametni ste pa to znate i sami gdje ste griješili.
– ali uvjek se sjetite one izreke, greške činimo kako bi iste mogli ponoviti.

– I love this game.
Pozdrav !

ahahaha najprije zob ……pa onda bičem po leđina

što bi tek bilo da te nije zadužio [wink]

New Report

Close