KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bakica na Dolcu ima veći dnevni promet nego ova dionica, ali polako polako ići će to …..

hoce, u posebni rezim

Poticaji prosvjetarima i seljacima, a ne Todoriću!!!!!!!!!!!

Končar i KODT, svatko u svoj smjer.


Končar i KODT, svatko u svoj smjer.

E onda ljepo prodaš KOEI i kupiš KODT.

Ova Kucelin i dalje dokupljuje KODT-P-A.

Nije se dala navuci kada je Ivana7 preporucala kupnju na 1250, pa sada kupuje 30% jeftinije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ima li nekoga tko bi stavio dvoznamenkastu količinu serije R na 900 kn? Razmišljam o kupnji.


Ima li nekoga tko bi stavio dvoznamenkastu količinu serije R na 900 kn? Razmišljam o kupnji.

Eh, dok sam ja razmišljao, netko je radio… [embarass]

Otkriven kartel kvarteta u Njemačkoj! Milijunske kazne.

20.09.2012

Energieversorgung: Millionenbuße für Siemens und ABB wegen Trafo-Kartell

Siemens, ABB und andere deutsche Unternehmen haben Energieversorger über Jahre hinweg durch verbotene Absprachen geschädigt. Sie teilten den deutschen Markt für Strom-Transformatoren unter sich auf – bei geselligen Treffen und Ausflügen. von Michael Gassmann Düsseldorf

Hersteller von Hochleistungstrafos für Stromnetze haben sich jahrelang am Rand von Verbandstagungen über ihre Angebote an die Energieversorger abgesprochen. Das Bundeskartellamt hat Strafen von insgesamt 24,3 Mio. Euro gegen Siemens, ABB, Alstom und die Firma Starkstrom-Gerätebau aus Regensburg verhängt.

Das Quartett habe den Markt unter sich aufgeteilt, sagte Amtspräsident Andreas Mundt. "Ausschreibungen zahlreicher Energieversorgungsunternehmen waren betroffen", so der Behördenchef.

http://www.finanzen.net/nachricht/aktien/Energieversorgung-Millionenbusse-fuer-Siemens-und-ABB-wegen-Trafo-Kartell-2057909

Francuski inženjerski div pribavio 350 milijuna eura za nove investicijske projekte

HEP će u obnovu starih hidroelektrana ‘upucati’ pet milijardi kn

Stiglo izvješće……

Obečanje,ludom radovanje.
Broj zaposlenih veći,proizvodnja isto tako,zalihe sve veće.
Iz kvatala u kvartak uprava viče:Bit će bolje, ali jednostavno
ne ide.Normalno i pad dobiti u odnosu na prošlu godinu i na plan za ovu godinu.
Ali s obzirom na mali broj slobodnih dionica vjerovatno ne slijedi pad cijene
koji bi bio logičan.
Vi koji ste unutra kupujte i branite cijenu,ja radije u VLDS i INGR pa makar
spušio i 100%.

O medu i mlijeku u ovoj dionici se može samo sanjati!

Opet lošije izvješće nego prošle godine. S time da su amortizaciju smanjili za cca 50 % i opet imaju manju dobit[emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd]

I jos se trzi uz sve to na 1,3xBV[emo_zacudjen][emo_zacudjen]


Obečanje,ludom radovanje.
Broj zaposlenih veći,proizvodnja isto tako,zalihe sve veće.
Iz kvatala u kvartak uprava viče:Bit će bolje, ali jednostavno
ne ide.Normalno i pad dobiti u odnosu na prošlu godinu i na plan za ovu godinu.
Ali s obzirom na mali broj slobodnih dionica vjerovatno ne slijedi pad cijene
koji bi bio logičan.
Vi koji ste unutra kupujte i branite cijenu,ja radije u VLDS i INGR pa makar
spušio i 100%.

O medu i mlijeku u ovoj dionici se može samo sanjati!

Onda lipo odi tamo i pusti nas na miru da pratimo razvoj i buducnost koji samo tebi nije ocita.

Ignore : renči


Opet lošije izvješće nego prošle godine. S time da su amortizaciju smanjili za cca 50 % i opet imaju manju dobit[emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd]

I jos se trzi uz sve to na 1,3xBV[emo_zacudjen][emo_zacudjen]

Pa ja bih rekao ništa neočekivano, ako stvarno stanje zaliha počne padati u q4 kao što je u izvješću najavljeno, ovo će biti i više nego dobra godina. U najave o planu dobiti nas je većina ionako sumnjala, tako da ovaj pad i nije neka katastrofa a još manje nešto neočekivano…

Vidit ćemo vrlo brzo što će biti sa zalihama, kako će na poslovanje utjecati novi laboratorij… Broj zaposlenih i kapaciteti se povećavaju, samo investitori poput lopine isključivo vjeruju da je to negativan pokazatelj, ja ipak mislim da je veća vjerojatnost da će takve stvari utjecati pozitivno na budućnost…

A ako ćemo o booku i trgovanju po p/b… Pa zanimljivo je da book nikad nije bio veći , da i dalje raste, p/b također nije nikada bio na manjim razinama… Taj isti book je u posljednjih 6 godina narastao za točno 115% , pa nek slobodno što se mene tiče u narednih 6 nastavi rasti po 50% manjoj stopi i ja ću biti ovdje vrlo zadovoljan (bar što se booka tiče) 😉


Obečanje,ludom radovanje.
Broj zaposlenih veći,proizvodnja isto tako,zalihe sve veće.
Iz kvatala u kvartak uprava viče:Bit će bolje, ali jednostavno
ne ide.Normalno i pad dobiti u odnosu na prošlu godinu i na plan za ovu godinu.
Ali s obzirom na mali broj slobodnih dionica vjerovatno ne slijedi pad cijene
koji bi bio logičan.
Vi koji ste unutra kupujte i branite cijenu,ja radije u VLDS i INGR pa makar
spušio i 100%.

O medu i mlijeku u ovoj dionici se može samo sanjati!

Stvarno ne znam što ljudi očekuju od ove dionice, da se tvrtka trži na dva booka i na p/e 20 onda bi se moglo i shvatiti neka priča o precjenjosti. Ovako kad je P/E 8, P/S O,5, P/B 1,3 teško je shvatiti razočarenje pojedinaca.
KODT nije dionica za špekulante koji očekuju ‘više stotina posto’ u kratkom vremenu. Jedna godina slabijeg (ne lošeg!) poslovanja ne znači puno ukoliko razmišlajte dugoročno.
Ja sam u ovoj dinici već preko 4 godine i digao sam dividende cca 20% sa ulazom na otprilike ovu cijenu. Da sam pritom pokušao špekulirati sa INGR ili VLDS bio bih otprilke na minus 2000%.
Naravno da je unazad te 4 godine bilo prilika za veliku zaradu na nekim drugim dionicama ali nitko još nije izumio vidovitost.
Prvo pravilo investiranja na burzi – ne izgubiti novce! I mislim da KODT to opravdava .
Dakle strong hold

New Report

Close