KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hohohooooo
Basler je počeo kupovati KODT-R-A?!?! idući tjedan idem i ja u dokup [thumbsup]

Švicarci inače znaju što je dobra firma i općenito – zato su i stvorili takve kompanije u svojoj državici i svoju državicu opčenito takvom "velesilom", dobro im ide u poslovima investicijskog bankarstva između ostalih i sl. stvari (mada su neki pomalo eksentrični tipa onaj Marc Faber), a da ne govorimo što se tiče ove industrije gdje imaju svog predstavnika broj 1 na svijetu da jako dobro znaju tko je tko u ovoj industriji i koliko vrijedi.

Basler osiguranje – očito da je onda još jedan dobar primjer švicarske pameti, jer zaista znaju što je sigurnost ako su se odlučili na ovu investiciju. Moje pozitivno mišljenje o ovom osiguranju ovim potezom je značajno poraslo! 😉 Svaka čast mojim dragim Švicarcima! (to mi je inače jedna od najdražih europskih nacija)

kakav bi utjecaj na dionicu KODT-R-A na burzi mogao imati ulazak Baslera u top10?

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju


kakav bi utjecaj na dionicu KODT-R-A na burzi mogao imati ulazak Baslera u top10?

Špekulantski utjecaj? Zašto te to zanima? To i tako ništa ne znači dugoročno. Ako se cijena nakratko napuše pa onda ispuše koja korist od toga…

Na utjecaj cijene dioncie dugoročno ima isljučivo vrijednost kompanije kroz to razdoblje a koju daje poslovanje kompanije danas i u budućnosti (očekivanja tog poslovanja u budućnosti) a Basler ne vjerujem da može na bilo koji način utjecati na poslovanje ove firme.

Možda može teoretski kao dioničar dati u to ime neki rabat na osiguranja koja bi Končar D&ST kod njih ugovorao, možda kroz svoje veze sa ABB-om i drugim švicarskim firmama može pomoći u traženju nekih partnerstava i sl. i tako pomoći akcelerirati rast… međutim čisto sumnjam u takve stvari, to se uglavnom ne događa, ovakvi dioničari su čisto financijski dioničari pasivnog tipa (neće se oni sad ići nešto truditi utjecati na poslovanje, reklamirati ih po svijetu i sl., bar ja u to ne vjerujem).

Tako da je utjecaj Baslera na ovu firmu zapravo nula, dioničar kao i svaki drugi. Ovo više utječe na percepciju Baslera u očima nas koji vjerujemo u ovu firmu tj. pokazuju da su pametni investitori, da znaju što rade, i tako barem u našim malobrojnim očima povećavaju svoj ugled.
Možda ti ciljaš na to da kao ugledni dioničar povećavaju ugled samog Končar D&ST, i da to može imati kakvog utjecaja na percepciju Končar D&ST kod poslovnih parntera, povećanu sklonost kupovanja baš naših proizvoda i sl.? A ne znam, to nisam smatrao baš tako velikim utjeacjem jer Končar D&ST je sam po sebi zaista vrlo ugledan da ne znam da mu netko na ovako trivijalan način tu može još nešto povisivati "status".

Što se tiče špekulantsih utjecaja na samu kraktoročnu oscilaciju cijene… to zbilja nemojte gledati, sasvim je nebitno.
Geledati: POSLOVANJE!!! I vrijednost koju ono implicira! 😉

Evo ti stotka od mene lynx. Sasvim je nebitno za nešpekulante tko kupuje. Uostalom, sjećam se nekih vrlo vrlih institucionalaca koji su kupovali thnk po 12.000, ingru po 55.000, atpl po 3.500, etc.

A što to za mene znači? 🙂 Niš.

s druge strane, firma koja ima konstantni rast prihoda i dobiti i sposobnu upravu….

Basler ima višak novaca i izabrao je gdje će ga uložiti.Bolje tu- nego ga odnijeti u Rusiju, kako
to drugi , slični ulagači rade…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Basler ima višak novaca i izabrao je gdje će ga uložiti.Bolje tu- nego ga odnijeti u Rusiju, kako
to drugi , slični ulagači rade…

Ovo je hrvatska podružnica strane firme. Za nju bi i bilo puno prirodnije da ulaže vani.

Međutim ulaže se tamo gdje se očekuje najviši prinos u odnosu na rizik, a u apsolutnim terminima rizika prilagođenima investicijskom stilu ulagača.

Neki misle da je to Rusija, neki sigurnost i prinos vide ovdje – oni pametniji ja bih rekao!

P.S. Možda bi Basler svojim korporativnim klijentima mogao kao "prevenciju" savijetovati zamijenu starih transformatora novima? 😀 Možda se i to može staviti u reklamu…
http://www.youtube.com/watch?v=_2AbrIVmiAs


Evo ti stotka od mene lynx. Sasvim je nebitno za nešpekulante tko kupuje. Uostalom, sjećam se nekih vrlo vrlih institucionalaca koji su kupovali thnk po 12.000, ingru po 55.000, atpl po 3.500, etc.

A što to za mene znači? 🙂 Niš.

s druge strane, firma koja ima konstantni rast prihoda i dobiti i sposobnu upravu….

KODT je super firma, tu se nema što razgovarati, ali uopće se ne slažem da je svejedno da li netko kao Basler ulazi ili izlazi. zamisli suprotnu situaciju, da je Basler bio 5 godina u top 10 i da sad počne s rasprodajom KODT. najblaže rečeno, ne bi ti bilo svejedno, a mnoge bi vjerojatno potaknuo da razmisle o kraćenju pozicija ili kompletnom izlasku

Većinski nam se vlasnik sjetio malo pohvaliti našim poslovima u Češkoj 😀
http://www.koncar.com/hrv/novost.asp?nov_id=2030

Sve mi se cini da da onima zaglavljenima ovdje nema pomoci,likvidnost nula bodova…Da ponovim, zadnjih je dana sindikat ponovno napeo sve snage da nekog zainteresira za ovu dionicu ,ali kupaca jenostavno NEMA!Cak je i Basleru skupo na 1250… [undecid] [bye]



kakav bi utjecaj na dionicu KODT-R-A na burzi mogao imati ulazak Baslera u top10?

Špekulantski utjecaj? Zašto te to zanima? To i tako ništa ne znači dugoročno. Ako se cijena nakratko napuše pa onda ispuše koja korist od toga…

Što se tiče špekulantsih utjecaja na samu kraktoročnu oscilaciju cijene… to zbilja nemojte gledati, sasvim je nebitno.
Geledati: POSLOVANJE!!! I vrijednost koju ono implicira! 😉

[/quote]
A zasto ti mislis da bi sve trebalo zanimati nešto "dugorocno"
Normalno je da ljudi zele lovu odmah i sada…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Sve mi se cini da da onima zaglavljenima ovdje nema pomoci,likvidnost nula bodova…Da ponovim, zadnjih je dana sindikat ponovno napeo sve snage da nekog zainteresira za ovu dionicu ,ali kupaca jenostavno NEMA!Cak je i Basleru skupo na 1250… [undecid] [bye]

a što misliš da će jedan velik igrač kao Basler glumiti kokošara pa skidati po 20-30 dionica s prodaje? [lol]
oni će unaprijed dogovoriti cijenu za novi veći paket npr. po 1300 kn i jednostavno tu transakciju u sekundi provući preko burze
vidiš i sam da se bez problema može prodati na 1200 nekoliko stotina komada, ali – danima nema prodavača!

otklanjam svaku odgovornost za mišljenje izraženo kroz forumske postove


Sve mi se cini da da onima zaglavljenima ovdje nema pomoci,likvidnost nula bodova…Da ponovim, zadnjih je dana sindikat ponovno napeo sve snage da nekog zainteresira za ovu dionicu ,ali kupaca jenostavno NEMA!Cak je i Basleru skupo na 1250… [undecid] [bye]

A ja sam ga fino prodao po 1.200 i kupio INGR pod 15,23 kn. I što bi radije? Žao mi je što sam to napravio. Bolje da sam ostao ovdje s barem nekom nadom s obzirom na super poslovanje firme. To se mora odraziti na dionicu kada-tada. Želim Vam svu sreću s KODT.

New Report

Close