KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lynx, zaboravi te tvoje bisere s lošim kvartalima 🙂 Kolko znam KODT je popunio nadudžbe za 2011.

Što znači popunio narudžbe za 2011?
Ako je želim nekoliko trafića s rokom isporuke u 2010, što će reći gospoda iz KODT-a? [huh]



Lynx, zaboravi te tvoje bisere s lošim kvartalima 🙂 Kolko znam KODT je popunio nadudžbe za 2011.

Što znači popunio narudžbe za 2011?
Ako je želim nekoliko trafića s rokom isporuke u 2010, što će reći gospoda iz KODT-a? [huh]
[/quote]
reći će mi nemamo vremeplov…



Lynx, zaboravi te tvoje bisere s lošim kvartalima 🙂 Kolko znam KODT je popunio nadudžbe za 2011.

Što znači popunio narudžbe za 2011?
Ako je želim nekoliko trafića s rokom isporuke u 2010, što će reći gospoda iz KODT-a? [huh]
[/quote]
Predbilježbe primamo za 2012.


Šta je Conane, kratilo se, a nije palo 🙂

KODT nisam ni taknuo

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Šta je Conane, kratilo se, a nije palo 🙂
Bit će dividenda i to vjerojatno oko 58 kn. Isplata je krajem sedmog mjeseca, baš pred ljeto kao i svake godine.

Lynx, zaboravi te tvoje bisere s lošim kvartalima 🙂 Kolko znam KODT je popunio nadudžbe za 2011.

ljeto počinje krajem šestog mjeseca koliko se ja sjećam iz škole [thumbsup]

Znate li što je dividenda i jeste li ikada razmislili o problemu?

hipotetski, scenario A sa isplatom dividende:

uložite u firmu 100 kuna, ona nakon godinu dana zaradi 20% što inosi 20 kuna i vam isplati 20. iduće godine vam opet isplati 20 kn i tako dalje svake godine.

scenario B sa reinvestiranjem dobiti:

firma nakon prve godine ne isplati dividendu nego tih 20 kuna ostavi u firmi, u drugoj godini zarada je 20% od 120 što je 24kn. Ako se opet ne isplati dividenda u trećoj godini firma ima zaradu 20% od 144 što je 28,8 kn itd… u petoj godini zarada je 34,56 kn, u šestoj 41,47 i tako dalje

[/quote]

A svaki dioničar ima pravo tražiti šta god želi.
Ti lipo ajde na skupštinu i predloži im da ne isplaćuju dividendu.
Meni je ovaj omjer idealan kod KODT.
A i dividenda je stvaran novac, nekome za život nekome za reinvestiranje.

danas na večer bi se trebalo vidjeti tko je 01.03. kupio onaj veliki paket na 1200 kn


danas na večer bi se trebalo vidjeti tko je 01.03. kupio onaj veliki paket na 1200 kn

Promjene u top 10:
5. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./HPB GLOBAL – OIF S JAVNOM PONUDOM 3.484 1,79 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 1500

7. BASLER OSIGURANJE ZAGREB D.D. (1/1) 1.610 0,83 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA IN

Štednja je mudrost trošenja.

Hohohooooo
Basler je počeo kupovati KODT-R-A?!?! idući tjedan idem i ja u dokup [thumbsup]

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!


Hohohooooo
Basler je počeo kupovati KODT-R-A?!?! idući tjedan idem i ja u dokup [thumbsup]

Švicarci inače znaju što je dobra firma i općenito – zato su i stvorili takve kompanije u svojoj državici i svoju državicu opčenito takvom "velesilom", dobro im ide u poslovima investicijskog bankarstva između ostalih i sl. stvari (mada su neki pomalo eksentrični tipa onaj Marc Faber), a da ne govorimo što se tiče ove industrije gdje imaju svog predstavnika broj 1 na svijetu da jako dobro znaju tko je tko u ovoj industriji i koliko vrijedi.

Basler osiguranje – očito da je onda još jedan dobar primjer švicarske pameti, jer zaista znaju što je sigurnost ako su se odlučili na ovu investiciju. Moje pozitivno mišljenje o ovom osiguranju ovim potezom je značajno poraslo! 😉 Svaka čast mojim dragim Švicarcima! (to mi je inače jedna od najdražih europskih nacija)

kakav bi utjecaj na dionicu KODT-R-A na burzi mogao imati ulazak Baslera u top10?

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju


kakav bi utjecaj na dionicu KODT-R-A na burzi mogao imati ulazak Baslera u top10?

Špekulantski utjecaj? Zašto te to zanima? To i tako ništa ne znači dugoročno. Ako se cijena nakratko napuše pa onda ispuše koja korist od toga…

Na utjecaj cijene dioncie dugoročno ima isljučivo vrijednost kompanije kroz to razdoblje a koju daje poslovanje kompanije danas i u budućnosti (očekivanja tog poslovanja u budućnosti) a Basler ne vjerujem da može na bilo koji način utjecati na poslovanje ove firme.

Možda može teoretski kao dioničar dati u to ime neki rabat na osiguranja koja bi Končar D&ST kod njih ugovorao, možda kroz svoje veze sa ABB-om i drugim švicarskim firmama može pomoći u traženju nekih partnerstava i sl. i tako pomoći akcelerirati rast… međutim čisto sumnjam u takve stvari, to se uglavnom ne događa, ovakvi dioničari su čisto financijski dioničari pasivnog tipa (neće se oni sad ići nešto truditi utjecati na poslovanje, reklamirati ih po svijetu i sl., bar ja u to ne vjerujem).

Tako da je utjecaj Baslera na ovu firmu zapravo nula, dioničar kao i svaki drugi. Ovo više utječe na percepciju Baslera u očima nas koji vjerujemo u ovu firmu tj. pokazuju da su pametni investitori, da znaju što rade, i tako barem u našim malobrojnim očima povećavaju svoj ugled.
Možda ti ciljaš na to da kao ugledni dioničar povećavaju ugled samog Končar D&ST, i da to može imati kakvog utjecaja na percepciju Končar D&ST kod poslovnih parntera, povećanu sklonost kupovanja baš naših proizvoda i sl.? A ne znam, to nisam smatrao baš tako velikim utjeacjem jer Končar D&ST je sam po sebi zaista vrlo ugledan da ne znam da mu netko na ovako trivijalan način tu može još nešto povisivati "status".

Što se tiče špekulantsih utjecaja na samu kraktoročnu oscilaciju cijene… to zbilja nemojte gledati, sasvim je nebitno.
Geledati: POSLOVANJE!!! I vrijednost koju ono implicira! 😉

Evo ti stotka od mene lynx. Sasvim je nebitno za nešpekulante tko kupuje. Uostalom, sjećam se nekih vrlo vrlih institucionalaca koji su kupovali thnk po 12.000, ingru po 55.000, atpl po 3.500, etc.

A što to za mene znači? 🙂 Niš.

s druge strane, firma koja ima konstantni rast prihoda i dobiti i sposobnu upravu….

Basler ima višak novaca i izabrao je gdje će ga uložiti.Bolje tu- nego ga odnijeti u Rusiju, kako
to drugi , slični ulagači rade…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Basler ima višak novaca i izabrao je gdje će ga uložiti.Bolje tu- nego ga odnijeti u Rusiju, kako
to drugi , slični ulagači rade…

Ovo je hrvatska podružnica strane firme. Za nju bi i bilo puno prirodnije da ulaže vani.

Međutim ulaže se tamo gdje se očekuje najviši prinos u odnosu na rizik, a u apsolutnim terminima rizika prilagođenima investicijskom stilu ulagača.

Neki misle da je to Rusija, neki sigurnost i prinos vide ovdje – oni pametniji ja bih rekao!

P.S. Možda bi Basler svojim korporativnim klijentima mogao kao "prevenciju" savijetovati zamijenu starih transformatora novima? 😀 Možda se i to može staviti u reklamu…
http://www.youtube.com/watch?v=_2AbrIVmiAs

New Report

Close