KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

cifra? izvor?


cifra? izvor?

cifra………..SNHO

izvor………..OSTOJA

i opet Kostolany…….ne mora firma poslovati odlično da bi cijena dionice rasla,dapače….

[wink]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Vipy što znaš o altmanovom zbrojnom pokazatelju financijske nesigurnosti ?Ja sad učim za brokerski i investicijski i prvi put sam se susreo s tim,da li to išta vrijedi jel ga ti koristiš?Inače da nisam skroz off topic za kodt je ispao cca z= 2.54(malo sam zaokruživao brojke) a ovako se tumaći z < 1-financijske teškoće ,z =1-3- to je siva zona (tu spada kodt),z > 3 stabilno poslovanje

altman je po meni 3.3 no, za bilo kakve komentare treba usporediti s a) industrijom b) cro kompanijama.

mali im je altman zato sto im je “4 segmant” nizak,
ne koristim previse altmana zato sto kao i svi instant pokazatelji moze biti short-sighted. BTW, za altmana je bolje sto je mcap veci od obveza…. osobno bi preferirao obrnuto, da su mi obveze manje, posebno ovih dana [wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ne sjećam se kad je zadnja dionica kodt-r-a išla po bidu!

hm!?

Slažem se da svi ti instant pokazatelji tipa altman nisu baš nešto,Hm izvješće je ok ali treba vidjeti što će biti s likvidnošću koja pada ?! baš me zanima 1q 2009 a onda ću vjerojatno u dokup.

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Dobro je to, u ovo vrijeme prošle godine su najavili dobit na nivou 2007, ipak + 30%.
Obzirom an novu halu, mislim da je realan rast dobiti i u 2009.


Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Naslov kaže: Končar D&ST: Izvozne narudžbe jamče još jednu dobru godinu

moj komentar je kratak: i nakon te nove dobre godine, slijede nove dobre godine – za Končar D&ST nema loših godina, menadžment je izvrstan, svakim danom postajem toga svjesniji, sve ostale varijable idu u prilog tome također pa je zaključak baš taj: neće loših godina biti ni poslije 2009., pa ako to ne bude to ni 2009. kao što kažu, ja onda zbilja ne znam kada će biti 😀

P.S. Jedino na čega treba malo više pripaziti a što je možda jedina stvar oko koje možda malo manje aktivno se brane su upravo valutni rizici… premda… i tu su zvijezde okrenute u našu korist hehehe!!!!, naime cijene su im uglavnom u EUR zar ne… a sirovine u USD, a kako ja očekujem dugoročno ("trajno") slabljenje dolara "prema košarici svjetskih valuta", svakako brže nego eura, tj. svakako jačanje eura u odnosu na dolar, sirovine u USD a proizvod u EUR, ukoliko bude moguće održavati eurske cijene znači trajni "aprecijacijski pritisak" na marže, a ako tome dodamo i moja očekivanja slabljenja kune, ovo je genijalno! Rast eurskih marži + rast kunske protuvrijednosti te eurske zarade, ako sam u pravu glede tečajeva: "zvijezde su na našoj strani" definitivno :D, ukoliko nisam ja u pravu: tu su aktivne metode zaštite od tečajnih rizika, pa treba ih onda koristiti ako se pokaže potrebnim!

P.S. Svemu ovome ide u prilog činjenica da su glavni konkurentni u eurskim zemljama, svima nama u Europi bi tek mogao postati problem američka konkurencija kojima će slab dolar odgovarati za izvoz… no oni će i tekako imati posla na svom tržištu (u Americi se planiraju i potrebna su enromna ulaganja u energetiku narednih godina) pa nam valjda neće smetati ovdje i drugdje u svijetu 😉

P.P.S. Kineski yuan ne može vječno slabiti, i tako je već "umjetno preslab", a to znači da i drugo na svijetu tržiše po veličini može biti zanimljivo, Kinezi ne mogu sami napraviti sve transformatore koje im tebaju, Amerikanci imaju posla kod kuće i preko glave, opet ostaje nama u Europi izvoziti i u Kinu. Recimo to bi moglo biti jedno novo tržište i za Končar D&ST…

Inače, ABB planira zadržavanje visokih marži (EBIT između 11 % i 16 % u narednom razdoblju, kao rekordne marže do sada), tako da… nema ovdje niti potrebe a niti želje za cjenovnim ratovima, industrija odlična da ne može biti bolja – sve ovisi sada kako nam se menadžment snađe u svemu tome, ali prilika za ovako malog igrača kao što je KODT ima jednako kao i za velike igrače, on sa svojim malim dimenzijama samo ima prednost u tome što u relativnom smislu može rasti brže od velikih, mana nekih prevelikih baš i nema… nikada nije dobro biti tako mali u društvu puno većih, u skroz konkurentnom okružju, no ovdje ne vidim neke velike probleme u tome smislu, što me posebno veseli.


Inače, ABB planira zadržavanje visokih marži (EBIT između 11 % i 16 % u narednom razdoblju, kao rekordne marže do sada)

pardon, ovo je ciljana ukupna marža, a što se tiče segmenta Power Products a što im čine transformatori, tu je ciljana EBIT marža 12%-17% 😀

"Eppur si muove"

Deca, danas sam pričala sa mužem od sestrične, koji je inače zaposlenik u KODT-u i ovak vam stvari stoje. Posla ima tolko da ne stignu napravit, a radi se u tri smjene. Jedini problem je to kaj im u dvorištu stoji hrpa gotovih transformatora za koje su plaćeni avansi ali je onda plaćanje stalo.
99% sveg kaj rade je za izvoz,Poljska,Rusija,itd tak da je veliki problem sa plaćanjem i u Europi nažalost. I tak veli on da je Končar sad u velikom problemu kak se ponašati prema tim klijentima jer su to dobre mušterije koje bu i dalje dobre mušterije kad ova kriza prođe. A ak se sad postave na nož mogli bi ih izgubit u dobrim vremenima.A s druge strane nemreju ni oni živet od zraka. Nezgodna situacija

Muz od sestricne je vjerovatno skladistar kad je dobro informiran o zalihama.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close