KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@mich

Ovo o čem je Delux pisao nema nikakve veze s P/E. Sam ROE po svojoj definiciji nema nikakve veze s P-om (trenutnom cijenom na burzi). ROE je isti bilo da se dionica trži po 1 kn bilo po 1000…

P/E nam govori koliko godina treba proci da bi tvrtka zaradila onoliko onoliko koliko placamo dionicu

Npr

Ako je P/E 10, i mi kupimo dionicu na P/e10, znaci da ce nam tvrtka zaraditi za 10 godina iznos koji smo platili za dionicu

A ROE je nesto sasvim drugo

ROE je godisnji povrat na glavnicu tvrtke

Ako je roe npr 20, to znaci da tvrtka zaradjuje godisnje 20 % njenog booka

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


@mich

Ovo o čem je Delux pisao nema nikakve veze s P/E. Sam ROE po svojoj definiciji nema nikakve veze s P-om (trenutnom cijenom na burzi). ROE je isti bilo da se dionica trži po 1 kn bilo po 1000…

kolega čo je govorio da je P/E jednako što i P/B kroz ROE što je istina.

ali je i ok taj P/E prikazat kroz P/B i ROE i pogledat istu sliku iz drugog kuta

i kolega čo i kolega delux su imho u pravu

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

P/B/ROE = P/E

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



kako misliš kamatu od 11%?

Pa lijepo

Tvrtka se trzi na 2,1 booka

Povrat na kapital je cca 24 %

potpuno isto kao da ste kupili tvrtku na 1 booku s ROE 12

Imate povrat od 12 % godisnje

Dakle na vas kapital dobijate 12 % godisnje

Trenutno je cijena Kodt-r-a 2300 kn sto je cca 2,1 BV pa vam i ROE od 24 % nudi po prilici 12 % povrata, tj tvrtka od prilike zaradi za 9 godina ono sto ulozite ako ju danas kupite

[/quote]
Pošto je DELUX taj ROE povezao sa kupnjom po određenom P/B, to o čemu je pisao je P/E.

U biti Conane u pravu si. Stvar je potpuno ista gledajući s aspekta P/E-a…Ajde, bar malo edukativne rasprave….

Intrinsic P/E = Tangible P/E + Franchise P/E Tangible P/E = 1/k Franchise P/E = Franchise Factor * Growth Factor Franchise Factor = (1/k) – (1/ROE) Growth Factor = g / (k-g)

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

poz svima
pridruzio se veseloj ekipi

paradoksalno je da ovdje fali prodaje… 4 dionice do praktički 2500…


paradoksalno je da ovdje fali prodaje… 4 dionice do praktički 2500…

stavi pa ce biti

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

U iščekivanju FI za 1Q – spremna za lansiranje: ukoliko kvartalni prihod bude veći od 100 mil a dobit oko 8 mil [proud] saznat ćemo uskoro, još ovoga tjedna

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


U iščekivanju FI za 1Q – spremna za lansiranje: ukoliko kvartalni prihod bude veći od 100 mil a dobit oko 8 mil [proud] saznat ćemo uskoro, još ovoga tjedna

Prošao je taj tvoj tjedan pa još ništa…

Ova godina je "izazovna", sestrisnka firma Energetski transformatori će možda i prepoloviti prošlogodišnje prihode, u ovim našim trafićima stanje narudžbi je puno bolje pa bi godina mogla biti na razini (neznatan pad) prošle godine… ali do kraja godine ima još dugo, kako će to točno biti raspoređeno po kvartalima: ne znam kako bismo mogli predvidjeti… pa u skladu s time: mirno i "bez prevelikih očekivanja" treba čekati ove kvartalne rezultate.

Eto da su prihodi nekih cca. 100 mil kuna, dobit kakva-takva (8 mil: izvrsno!) možemo biti zadovljno.

Uvijek imati na umu: kratkoročni rezultati nisu ono što nas zanima. Ovdje nas zanima budućnost dugoročno – a prema svemu sudeći, ovdje će biti: izvrsna! [thumbsup]

Sad sam već zabrinut – pitam se što je razlog napuštanja dosadašnje sheme u objavi kvartalnih FI ? [embarass]
Slažem se da je ovo dionica budućnosti zbog toga je samo akumuliram

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Kako komentirate prelazak povlaštene dionice u poseban režim trgovanja i mislite li da će se to bitnije odraziti na cijenu dionice.Vidim da su povlaštenu dionicu KODT-a neke banke odmah prebacile sa A na B listu dionica. S druge strane dionica se može jako brzo vratiti u redovni režim trgovanja sa tjednim prometom iznad 500.000,00 kn.

Nema to nikakve veze s cijenom. I CKML-R-A je bila u posebnom režimu trgovanja pa se vratila.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Još jednom bravo za KODT

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/KODT-fin2010-1Q-NotREV-N-HR.pdf

[thumbsup]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close