KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tekuće projekcije investicija u elektroenergetski sektor predviđaju udvostručenje globalne proizvodnje struje do 2030. U energetski sektor trebalo bi u tom roku biti uloženo 17 trn $, od čega u elektroenergetski 11 trn $. Od tog iznosa 55% bi trebalo ići u segment Transmission & distribution.

http://www.abb.com/cawp/abbzh259/2dd7dcc4a893831fc1256c530063f507.aspx

Baš čitam novo izdanje Economista i zamjećujem novi joker na pomolu. Članak

http://www.economist.com/business/displaystory.cfm?story_id=12070722

daje pregled trendova u autoindustriji. Gotovo svi proizvođači u razvojnom pipelineu imaju modele električnih plug-in automobila, koji su, kako se čini, ‘the next big thing’ u tom sektoru.

Mislim da je suvišno govoriti kakav bi utjecaj na kapacitete elektroenergetske mreže imalo masovno opremanje autoflote elektromotorima umjesto motorima na unutarnje sagorijevanje.

Sve u svemu, svijetli autluk za naš KODT…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Meni je jedino žao što mirovinci ne mogu (realno gledajući) kupovati KODT… znam da će mi sad masa ljudi prigovoriti na njihov spomen, ali što ću: nekaj sam previše opsjednut idejom da je za budućnost Hrvatske jako važno da mirovinski fondovi donesu dugoročno kvalitetan prinos! 😛 Ja svoje zaključke izvodim iz jednostavnih demografskih očekivanja, gospodarske realnosti koju vidim a pogotovo one koju očekujem… možda je moja slika budućnosti malo iskrivljena ali sigurno da će bar dio od onoga što ja zamišljam o utjecaju kupovne moći osoba treće životne dobe na gospodarstvo Hrvatske za 2-3 desetljeća biti ipak naša realnost, a isto tako utjecaj dugoročnih performansi naših mirovinaca na tu istu kupovnu moć koja me " tako zabrianjava".

Uglavnom, kada ne mogu KODT, neka između ostalih onda kupuju KOEI, neka se ugledaju na AZ. Ispast će da nešto posebno volim taj fond, da radim za njih ili nešto takvo, ali zbilja, AZ i Erste koje često spomenem, ta dva fonda su meni primjer kvalitetnog odnosa prema imovini, po meni njihovo ponašanje je najviše na korist budućih umirovljenika, tko god što mislio o njima i nekim njihovim potezima, ja se oduševim kada vidim "na koga se klade", rade slično kao i ja sam. To što je neka dionica možda pala 40 % od njihove kupnje ne znači ništa u pogledu toga kakav će biti njen dugoročni odnos spram nekih koje su možda u istom razdoblju rasle 20 %, nije ovo igra od danas do sutra. Bitno je dugoročno. Glavno da ono što je palo još dokupljuju sada, da nije tako bilo bi sumnjivo.


ispričavam se svim imaocima leda zbog toga, slučajno sam naletio…

i nisam mogao ne usporedit dividende u odnosu na cijenu dionica!

nije bila namjera druka!


zasto se ti ikome ispričavaš, kad ponovno radiš istu stvar na zabi, pokvaren si čovjek i onda se čudiš kad ti ljudi blate dionice koje imaš.
A sva sreca mogucnost za kritiku tvojeg odabira je nevjerojatno velika
[bye]

Ovo je izgleda tema gdje u zadnje vrijeme dominiraju forumaši koji nemaju KODT, nisu ga nikada imali, ne žele ga imati, ne zanima ih, ne gledaju ga i jedino što ih ovdje interesira je dobrobit dioničara.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ



ispričavam se svim imaocima leda zbog toga, slučajno sam naletio…

i nisam mogao ne usporedit dividende u odnosu na cijenu dionica!

nije bila namjera druka!


zasto se ti ikome ispričavaš, kad ponovno radiš istu stvar na zabi, pokvaren si čovjek i onda se čudiš kad ti ljudi blate dionice koje imaš.
A sva sreca mogucnost za kritiku tvojeg odabira je nevjerojatno velika
[bye]
[/quote]

kritiziraj majke ti ga mile kolko oš! [thumbsup]

ja ću pitat di kog oću šta god oću ili na to nemam pravo!? [cool]

p.s. ledo sam se ispričo jer sam dobio poruke di me se molilo da ne pišem kontra leda ko da ja hebeno utječem na cijene dionica na tržištu! [smiley]


p.s. ledo sam se ispričo jer sam dobio poruke di me se molilo da ne pišem kontra leda ko da ja hebeno utječem na cijene dionica na tržištu! [smiley]

Hehe, u stvari si ti najveći spin doktor ovog foruma, svaka ti dala! [lol]

Ajd malo drukaj ATPL na dolje, ja bih kupovao jeftinije [cool]

Btw, opet danas drhtave ručice na KODT-R-A… [rolleyes]

Šta je ovo ljudi?Jel ima kraja ovoj agoniji?Po svim tea i fea ovo bi trebalo rasti. [cry]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

agonija je više nego u skladu s čekanjem odlaska s burze! [lol] [tongue]


agonija je više nego u skladu s čekanjem odlaska s burze! [lol] [tongue]

Znači to je razlog.Onda me više ne čudi.Katastrofa. [cry] [bye]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

da, teško je nekad razlučit šale, pogotovo kad ti burza mozaq popije! [lol]

Mi smo brzo rastuća, izvozno orijentirana, moderno upravljana proizvodna tvrtka

kak ovo krasno zvuči, a i još uvijek čini mi se fali kadra iako napuštaju burzu! [smiley]

http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_detailedview.php?sessionId=f158a7be8dece5692b51d9ed4ed5cefc&entityId=db08b99615ec09ef2a9b27121eef863b&keywords=koncar&kind=newwindow


Mi smo brzo rastuća, izvozno orijentirana, moderno upravljana proizvodna tvrtka

kak ovo krasno zvuči, a i još uvijek čini mi se fali kadra iako napuštaju burzu! [smiley]

http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_detailedview.php?sessionId=f158a7be8dece5692b51d9ed4ed5cefc&entityId=db08b99615ec09ef2a9b27121eef863b&keywords=koncar&kind=newwindow

Indikativno je što traže korespondenta sa znanjem francuskog i španjolskog. Ako se ne varam, španjolsko govorno područje do sada nije bilo u igri.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

New Report

Close