KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nevjerojatno koja količina krivih interpretacija, a sve da bi se provociralo wunderkinda.

Objasnite ukratko što hoćete i da onda svi možemo dalje!


Nevjerojatno koja količina krivih interpretacija, a sve da bi se provociralo wunderkinda.

Objasnite ukratko što hoćete i da onda svi možemo dalje!

zbog količina provokacija i novih nickova ako je sve radi mene…

osjećam se… drito… vako… [cool] [cool] [cool]



Moze li netko reci kakva je zaduženost kodt-a i kako velika zaduženost utjece na tvrtke u vrijeme loših gospodarskih uvjeta?
Da li proporcionalno zaduženju raste i rizik ulaganja u vrijeme nestabilnosti ?

Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d. 30.06.2008 31.03.2008 31.12.2007 30.09.2007 30.06.2007 31.03.2007 31.12.2006 30.09.2006 30.06.2006 31.03.2006 31.12.2005
52 week high KODT-R-A 5.900,00
52 week low KODT-R-A 1.810,00
Ukupna aktiva (000 kn) 376.303,00
Kapital i rezerve (000 kn) 105.664,00

Broj zaposlenih 351
Dobit po zaposlenom 104,07
Aktiva po zaposlenom

pogledajte odnos ukupne aktive i kapitla i rezerve, zaduženost je jako velika, u ova vremena jako opasno!
[/quote]

Ne bi se stel mesat u raspravu, ali sto volim ovu navlakacku shemu ucitelj-ucenik. [lol]

A wunderu, vipyu i ekipi savjet: Don’t feed the troll!

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

kolege suborci ponosim se vama! [cool]

nema po bidu. Niko ne daje poklone samo tako…. [proud]

Pessimism Is Your Friend

a pazi sve negativne faktore:

– vladove ustrajne ego analize
– kojekakva napuštanja burze
– fakin krepavajuća ilirika
– leglo down drukera

i nedamo se! [proud]

junacine samo takve.. [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

predobro, neko izgubio živce čekajući i cuclajući povlaštenu pa nam je tako na semaforu [smiley]

+8% kodtpa
-5% kodtra

šta će ovaj put kolovođa povlaštena bit, ko bi reko koliko čvršće ruke u njoj!

Ja danas nisam (nažalost, nemam neograničeno keša :P) dokupljivao KODT, ali sam zato ostvario svoj san o "hedganju" KODT sa KOEI, naime uspio sam jutros kupiti nešto KOEI na 478 kn!!!, jako sam zadovoljan učinjenim, sada sam skrooz miran, držati kombinaciju KODT-KOEI je tako super-sigurna pozicija, gotovo da se može "po sigurnosti" mjeriti i sa mojom najmilijom ADRS. Po očekivanom kapitalnom prinosu (zbog KODT komponente) naravno i više nego mjeriti. Mogu sad u zimski san, briga me sad za burzu i sve dionice, niti za sada mogu što kupovati niti naravno prodavati 😛 (premda neki keš dolazi… na proljeće, dakle za zimski san spreman :P, a onda bumo vidjeli što sa novim kešom, a uvijek će se moći nešto nadokupiti, uvijek se neka nelikvidna možda ukaže kao prilika… sa kešom se ipak uvijek zna što će se :D).

e hebena moja ilirika, a zašto ne staviš lijepo sve na 1200 na prodaju…

sretan vlad što je pogodio target, sretan ja što vas više nema i svi sretni i zadovoljni! [lol]

1. KONČAR-ELEKTROINDUSTRIJA D.D. 65.827 67,80 Osnovni račun
2. FLORIČIĆ KRISTIJAN 4.958 5,11 Osnovni račun
3. HPB D.D. 4.548 4,68 Skrb. račun
4. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 2.994 3,08 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 1.449 1,49 Skrb. račun
6. KNEŽEVIĆ NIKOLA 1.170 1,21 Osnovni račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DIONIČKI OIF 1.119 1,15 Skrb. račun
8. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB DYNAMIC OIF 800 0,82 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 762 0,78 Skrb. račun
10. BELAMARIĆ JOSIP 452 0,47 Osnovni račun
Ukupno: 86,60

Ništa novo

naravno da nedamo kolega wunder
morat ce me zestoko tuci da bih dao kodt

e dusmani crni necete mi se krvi napiti u ovom zivotu

Postanite Eu-robovi

Kako je divno biti inzinjer. 2+2=4 Ako si slabo zbrojio sruši se. Vidim ovde gomilu ekonomista koji se prepiru oko neke rezervacije i svi vjeruju da su u pravu. Da nije razlicito tumacenje pojmova na ZG, ST, i ostalim fakultetima ili je prijepor izmedju kupljenih i zaradjenih diploma. Ima li netko sa saobracajnog?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ja danas nisam (nažalost, nemam neograničeno keša :P) dokupljivao KODT, ali sam zato ostvario svoj san o "hedganju" KODT sa KOEI, naime uspio sam jutros kupiti nešto KOEI na 478 kn!!!

Dozvolite da se obratim.

Cijenjeni kolega, vi niste ostvarili san o hedganju, nego prije noćnu moru. Posto ste long na KODT, a KOEI dosta svoje dobiti vuče od dotičnog, a i fundamentalno stoji lošije, trebali ste zauzet oprečnu poziciju na njemu.

Armagedon je blizu!


Posto ste long na KODT, a KOEI dosta svoje dobiti vuče od dotičnog, a i fundamentalno stoji lošije, trebali ste zauzet oprečnu poziciju na njemu.

upravo zbog toga što KOEI "dosta svoje dobiti vuče od dotičnog", a za dotičnog sam siguran da će dugoročno jako lijepo napredovati po tom pitanju, a jedina mi je briga odnos većinskog vlasnika prema manjinskim dioničarima kroz potencijalne "malverzacije" sa izvlačenjem dobiti u maticu "zaobilaznim putevima" (koji su možda i mogući…) baš zato želim imati i KOEI, kako bih svaku od dvije moguće politike tretiranja tvrtke-kćeri na ovaj ili onaj način završile pozitivno po moj džep.

KOEI ima pored toga i neke stvari koje također želim imati a ne mogu izravno… cijena po kojoj sam kupio fundamentalno mi je vrlo zanimljiva, tako da je meni ovo dobitna kombinacija, dobivam kroz KOEI ono što želim neovisno o KODT i nevezano/izvan KODT, po dobroj cijeni, a istovremeno si otvaram mogućnost na posredan način uživanja "dobiti" KODT ako dođe u najcrnijem scenariju do "nepravednog dijeljena dobiti", premda je taj crni scenarij malo vjerojatan, jer je kompliciran, potencijalno pravno delikatan, a šteti manjinskim dioničarima KODT a koji su zapravo dobrim dijelom i dioničari Grupe (od radnika-dioničara, menadžera, i drugih većih investitora koji su u pravilu dioničari i holdinga i kćeri).

O tome se baš radi, rizik toliko izbjegavam – da se zaštićujem i od onoga najmanje vjerojatnoga 🙂

U svakom slučaju, nevazano za KODT, KOEI želim po cijeni ispod 480 kn – želja mi se ostvarila, i nisam siguran da ću više imati priliku za kupnju po takvoj cijeni!

New Report

Close