KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čujem da KODT ima jako zastarjelu tehnologiju i da su transformatori koje proizvodi nezgrapni i preglomazni i da su glavni konkurenti već odavno modernizirali proizvodnju.

a gdje si ti to čuo?? (i koji to konkurenti?? 😀 Možda General Electric ali nešto prizemnije, sa našeg kontineta?, tko je to toliko "bolji" od nas? :D)

Ja ne znam puno detalja o njihovim transformatorima (tehnologiji), ali ono što čujem od ljudi koji se bave elektrotehnikom/energetikom (FER), končarevi transformatori su po kvaliteti u samom svjetskom vrhu, istina odavno, ali i još uvijek!! Također istina da je ta slava "stara" (da nema puno novih inovacija/proizvoda u cijelom Končaru, uglavnom prerade starih rješenja – uključujući sve ove vjetroturbine i slične "nove stvari", tu nema ni N od novog, ali otom-potom), ali to što imaju kvalitetom će još dugo biti u vrhu!! (to nije tehnologija koja se brzo mijenja). Te sve modernizacije i sl., to služi za povećavanje profitabilnosti, ali što se tiće kvalitete KODT pravi vrhunske transformatore i tako će i ostati još duže vrijeme (osim ako tim "modernizacijama" na račun cijene proizvodnje ne dođe do opadanja kvalitete, ali o tome ja ne znam ništa…)

Prema svemu što ja tu vidim, KODT nema što previše hitno raditi na svojoj tehnologiji, jedino što može i jedini efekat koji može/želi postići je povećavanje profitabilnosti (ovim potezima koji se tu gore spominju), a uz ovakav rast (i potencijal rasta) proizvodnje/prodaje, dioničari mogu biti samo zadovoljni.

Končar opčenito ima problem manjka kvalitetnih mladih kadrova, i to je glavni razlog nedostajanja fundamentalnih postignuća u zadnjih desetljeće praktički, ali to je sada posao sustava visokog obrazovanja da na tome poradi. Končar sudjeluje koliko god može, stipendira mlade nadarene studente, jako lijepo surađuje se obrazovnim sustavom…

Treba biti razuman i znati da se ovdje ne događaju iz godine u godinu neka fundamentalna otkrića/postignuća, a malim i stabilnim koracima prema naprijed Končar/KODT mogu bez problema, samo treba nastaviti raditi na povećanju profitabilnosti i to kombinirano sa rastom prodaje dat će lijepu dobit čiji će se dio moći sasvim dovoljno reinvestirati u osnovni biznis na dobrobit njegovog dugoročnog održanja kvalitetnim financiranjem vlastitog R & D, novi proizvodi će doći polako, tu ne ide ništa brzo, strpljivost je i investitoru najvažniji alat 😉

Nikada nisam na forumu vidio da se ovako neargumentirano pljuje neka dionica, dovoljno je pogledati zadnjih par stranica, izmišljene metode koje ne postoje , neistine o kvaliteti proizvoda i još svašta.

Ali kao što rekoh, neću se spuštati na taj nivo.


nemoj se ljutit, al meni si brate mili stvarno naporan! [rolleyes]

ne znam i ajbok, sigurno sam tolke pare bubnuo unutra iz zajebancije! [smiley]

nego umjesto da si destruktivan, nauči ti nas nešto, predoči ti nama nešto, daj ti nama nešto! [proud]

unaprijed zahvaljujem!

ne budem ti ja niš objašnjavao, objasnit ce ti tržište ili teta iz banke s jednim pozivom za MC..sjecas se kad si na ingri pisao ide to na 100 sve na 60 je dobra kupnja…na skypu si nagovarao ljude da kupuju joojj mogao bih do sutra…al dobro..nek mi se javi onaj ko misli da je wacc i dcm izmišljen, uostalom imate internet ukucajte, ja vas necu besplatno učiti, nismo na placu.

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

Neko je pitao o širenju:

INFORMACIJA ZA INVESTITORE I JAVNOST:
POSLOVANJE U PRVOM POLUGODIŠTU 2008. G.

Na danas održanoj sjednici Nadzornog odbora Končar-D&ST, d.d. usvojeno je izvješće Uprave o poslovanju za prvih šest mjeseci 2008. godine, zajedno s financijskim izvještajima za isto razdoblje.

Prihodi od prodaje (320 milijuna kuna za prvih 6 mjeseci 2008.g.) bili su veći u odnosu na 6/12 godišnjeg plana za 18,7%, te u odnosu na prošlogodišnje u istom razdoblju za 17,5%.

Izvoz u prvih šest mjeseci 2008.g. bio je 241 milijun kuna (75% prihoda od prodaje) i prema istom razdoblju prošle godine porastao je za 51%, dok je prodaja na domaćem tržištu zbog smanjenih investicija u elektroenergetsku opremu pala za 30%.

Dobit prije oporezivanja (20,6 milijuna kuna za prvih šest mjeseci 2008.g.) je 52% veća u odnosu na planiranu i za 54% veća u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Investicijske aktivnosti u prvih šest mjeseci 2008.g odvijaju se u skladu s planom. Ukupna rekonstrukcija Hale 4 je završena, i u tijeku je montiranje i probno puštanje u rad proizvodne opreme. Početak redovne proizvodnje u rekonstruiranoj Hali 4 očekuje se 01.09.2008. godine.
U Zagrebu, 15.07.2008.g.
Uprava Končar-D&ST, d.d.

@wunderkind

ne budem ti ja niš objašnjavao, objasnit ce ti tržište ili teta iz banke s jednim pozivom za MC..sjecas se kad si na ingri pisao ide to na 100 sve na 60 je dobra kupnja…na skypu si nagovarao ljude da kupuju joojj mogao bih do sutra…al dobro..nek mi se javi onaj ko misli da je wacc i dcm izmišljen, uostalom imate internet ukucajte, ja vas necu besplatno učiti, nismo na placu.

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"


al dobro..nek mi se javi onaj ko misli da je wacc i dcm izmišljen, uostalom imate internet ukucajte, ja vas necu besplatno učiti, nismo na placu.

Evo ja se javljam i tvrdim da je DCM izmišljen, i da nikada nisi vidio tu metodu. Gle čuda google kaže isto
[rolleyes]

Wacc čak i postoji, ali kladio bi se da ga nisi koristio za KODT.

Nagovarati ljude na kupnju ili prodaju bilo čega sada bi bilo jako hrabro, al to ne znači da treba bez razloga pljuvati dobre firme.

A evo što je taj famozni WACC

http://msl1.mit.edu/mib/dsp/curricula.mit.edu/~dsplan/Docs/Sessions/S8/s8.pdf


gubitak je jedino kad nešto prodaš s gubitkom!

btw. koliko sam ja upoznat kodt i dalje isplaćuje uredno dividendu i posluje s profitom!

no eto možda ode u stečaj, moram priznat da to nisam predvidio pa i dalje dokupljujem!

pozdrav i tebi novi korisniče! [wink]

oprostite kaj se morti opet mešam v vaše stvari ali gubitek je kad kupiš nekaj kaj niko više neće kupit od tebe. razmeš, nemaš kom prodat, ja sam pre mnogo let kupil puno pajceka kad sam videl da su susedima krepali njihovi a kad ono i moji pajceki dobili tam nekakvu trihinelozu, pa nisam mogel ni svoje nikemu prodat i tak sam gubil peneze a nisam prodal pajceke. je, dobil sam i ja prinos, krmača se okotila a kad tame i mali pajceki z tom trihinelozom. jeb@mu vrag mater pa ni to nišče nije htel kupit. na kraju su došli tam nekekvi veterninari iz Zabrega i moral sam ih sve zapalit.
tak ja gledam i na te dijonce, tu je isto tak nekak.

Amerika nije samo rad i znoj

prodano sveukupno 17 dionica redovnih i preferencijalnih jučer a pišete o njoj kao da je GE
e Balkane, Balkane, Balkane moj

Kupuj prvo susjeda, pa poslije kuću



@wunderkind

ne budem ti ja niš objašnjavao, objasnit ce ti tržište ili teta iz banke s jednim pozivom za MC..sjecas se kad si na ingri pisao ide to na 100 sve na 60 je dobra kupnja…na skypu si nagovarao ljude da kupuju joojj mogao bih do sutra…al dobro..nek mi se javi onaj ko misli da je wacc i dcm izmišljen, uostalom imate internet ukucajte, ja vas necu besplatno učiti, nismo na placu.

smiješno, ingru vrlo transparentno prodo na cca 54 kile kao i ledo koji mi je zbog migrosa poslije bio koban, ali prije toga prodo na 18 500 i izašo s tržišta prodavši i kompletan atpl tada po cca 3000 i jako plako jer je sve to moglo puno bolje koji dan/tjedan ranije!

također ga i kupio natrag i prodo po 3500 i pogledaj što sam tada pisao o mirovincima, ali uopće mi se niti nateže s tobom niti pravda jer uostalom o mojim novcima se radi! [cool]

s kodtom sam se tada kratkoročno zaletio i pogriješio, ali dugoročno ne vidim apsolutno nikakav problem, a bome ni raznorazne pravilnike i da će fondovi prodavat ispod kupovnih cijena nisam mogao predvidjet jer vjerojatno ni nostradamus ne bi!

no da se maknem s nebulozne teme ko je kome koga zašto i kako, molio bi da se nama neukima da link na tu famoznu DCM metodu da i mi nešto naučimo jer kako kaže kolega zmrklic nejde nam traženje iste na wikipediji, ni investopediji, a bome ni guglanjem!? [rolleyes]

jedino moje saznanje je da je to DebilnoCretenskaMetoda, no ja sam samo čovjek i naravno da uvijek mogu biti u krivu ili pogriješiti! [smiley]

wund

evo link za nepogrešivu DCM metodu
http://www.imamnovac.com/Forum/Thread.aspx?ThreadID=647

[lol]

Heaven or Las Vegas

Da ne govorimo o tome da KODT po DCM metodi vrijedi 9761,56 kn [lol]

New Report

Close