Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidi, nikson, ovo si ti http://www.youtube.com/watch?v=Pzr6wk7FVXE

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

da je problem poljoprivrede u Hrvatskoj veličina zemljišnih parcela mogu tvrditi samo oni koji sela u životu nisu vidli. je problem je ako hoćeš sadit pšenicu, a to je jedna stvar koje imamo dovoljno

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Prvo porez na zemljiše,tada će svak doznati koliko ima obveze prema državi i koliko posjeduje zemlje. Vrlo brzo bi se mnogo ljudi odreklo svog udjela u zemlji , darovali,prodali općini,državi,susjedu- koji stvarno i posjeduje taj komadić parcele.
Dok ne bude mrkve i batine svi će mo se pravit vanzemaljcima.
Po meni bi se dalo kroz poljorivredu smanjit uvoz i zadržat velike količine novca u zemlji.
P.S deimose čim bi ti okupirao mase radnika?

Vidim da je jos uvijek univerzalno rijesenje za sve probleme – uvodjenje poreza. Cak se izgleda i problem previsokog poreznog opterecenja moze rijesiti novim i jos vecim porezima.
Mase radnika se uobicajeno okupiraju pendrecima i BOV-ovima.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

HR se ne može nositi na kavntitativnoj ali itekako ima prostora da napravi pomak na kvalitatitvoj razini proizvodnje sveka a posebice HRANE! Tu dakle više ne stoji prepreka veličine parcele nego plasiranja proizvoda. Turizam ima kapacitet da proguta ogromne količine zdrave hrane i pića ali njegov slogan je imbecilan u globaliziranom svijetu…Mediteran kakav je nekad bio!¨
Ako upitaš gosta vi hvale hranu – pa zašto u hranidbenom lancu ne bi bila ZDRAVA hrana a slogan Dođite u HR gdje se jede zdrava hrana i pije čista voda!

Pa gosti se i ovako žale da je skupa ova "nezdrava" hrana koju im nudimo, tko bi platio zdravu hranu?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Pa gosti se i ovako žale da je skupa ova "nezdrava" hrana koju im nudimo, tko bi platio zdravu hranu?

Naravno da se žali kada vidi da mu isti paradajz naplaćuješ višestruko više nego u npr Austriji!
Ponudi mu grbavi, pomalo nagrizen mravima i sl. i naplati – to čovjek nikada nije jeo u životu – reći će da je to najbolji paradajz koji je ikada jeo u životu i to je reklama. Uz ribu se svašta servira, najčešće pomfri – ha, ha, ha ….

Znači kolega Sava vi preporučate paradajz uz ribu?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Znači kolega Sava vi preporučate paradajz uz ribu?

Ne banaliziraj!
Potrošili ste 5 stranica komasirajući zemljište a što je jedan od nebitnijih problema.
Riješite problem industrije koja nije konkurentna – ali najmanje iz razloga cijene više iz razloga što su u niši gdje ih šiju oni koji imaju puno veće unutarnje tržište pa se mogu igrati transfernim cijenama.

Velike parcele čine proizvodnju rentabilnijom i konkurentnijom na tržištu. Kraj.

Ako nekome nije jasno – upalite Google Earth, postavite se na 20km visine, odite nad sjevernu Slavoniju i pogledajte pojas uz Dravu (Osijek, Belišće, D. Miholjac). Sad pogledajte preko granice južnu Mađarsku i bit će vam jasno zašto imaju dvostruko jeftiniju pšenicu nego naši seljaci traže.

To da je naše bolje, bogomdano i ostale gluposti ostavite za neka TV prepucavanja.

No respect


vidi, nikson, ovo si ti http://www.youtube.com/watch?v=Pzr6wk7FVXE

Prvo jedan [lol] pa onda opet [lol] da smo preopterećeni porezima jesmo evo samo moj primjer ima sam nešto prekovremenog rada u 11 mjesec i 60% od ukupne bruto božićnice je otišlo državi, doduše ja sam srtenik što sam dobio božićnicu.
U Dalmaciji je problem malih parcela i nesređenog vlasništva ( član familije ne može se uknjižit 1/1 na parcelu a rješio je "australce" i "amerikance" a ne može se dogovorit sa likom koji nema veze sa dotičnom parcelom). E sad da meni odjenom počmu stizat uplatnice za neko nebrađeno zemljište pitam se pitam bi li ja tu nekretninu čuvao za sebe i plaćao porez na luksuz ili bi probao to zemljište iznajmit,prodat nekome ko ima volje se bavit ičim.
Drugi primjer ima jedna parcela cca 2000 m2 koja je sudski podjeljena po dužini na mislim 15 pruga pa da se parcelu pretvori u bazen ne bi moga jedan plivač plivat. Jel sad kužiš zašto bi trebalo uvest porez na zemljište.Ovako ta zemlja može stati godinama al će je ko odnit.


Velike parcele čine proizvodnju rentabilnijom i konkurentnijom na tržištu. Kraj.

Ako nekome nije jasno – upalite Google Earth, postavite se na 20km visine, odite nad sjevernu Slavoniju i pogledajte pojas uz Dravu (Osijek, Belišće, D. Miholjac). Sad pogledajte preko granice južnu Mađarsku i bit će vam jasno zašto imaju dvostruko jeftiniju pšenicu nego naši seljaci traže.

To da je naše bolje, bogomdano i ostale gluposti ostavite za neka TV prepucavanja.


To je isto kao da 3 velike radio postaje podijele tržište i vi svi mali ostanete bez posla.
Nije problem okrupnjavanje, već što sa svim malim obiteljskim gospodarstvima kojih je 90%.

btw. Mađari imaju jeftinu pšenicu radi državnih subvencija koje je EU dozvolila.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus


Velike parcele čine proizvodnju rentabilnijom i konkurentnijom na tržištu. Kraj.

Ako nekome nije jasno – upalite Google Earth, postavite se na 20km visine, odite nad sjevernu Slavoniju i pogledajte pojas uz Dravu (Osijek, Belišće, D. Miholjac). Sad pogledajte preko granice južnu Mađarsku i bit će vam jasno zašto imaju dvostruko jeftiniju pšenicu nego naši seljaci traže.

To da je naše bolje, bogomdano i ostale gluposti ostavite za neka TV prepucavanja.

Kad već guglaš ogledaj Ukrajinu, USA….Da ne nabrajam!


To je isto kao da 3 velike radio postaje podijele tržište i vi svi mali ostanete bez posla.
Nije problem okrupnjavanje, već što sa svim malim obiteljskim gospodarstvima kojih je 90%.

btw. Mađari imaju jeftinu pšenicu radi državnih subvencija koje je EU dozvolila.


Mali se uvijek na tržištu trebaju bazirati na specifične proizvode, koji se velikima ne isplate ili velikom proizvodnjom ne mogu ponuditi ekskluzivu.

Hrvatska također ima subvencije i poticaje proizvođačima poljoprivrednih proizvoda.

No respect


Mali se uvijek na tržištu trebaju bazirati na specifične proizvode, koji se velikima ne isplate ili velikom proizvodnjom ne mogu ponuditi ekskluzivu.

Hrvatska također ima subvencije i poticaje proizvođačima poljoprivrednih proizvoda.


To se u ekonomiji zove "niša". I to stoji.
Recimo svi proizvođači mrkvice, paradajza i inog povrća, iako su u niši, i imaju kvalitetnu robu , ne mogu preživjeti iz jednostavnog razloga.
Glupi domaći potrošač voli jeftino a ne kvalitetno. Dok se to ne promijeni….pomažu samo subvencije…koje EU u pravilu ne dozvoljava.

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus



U Dalmaciji je problem malih parcela i nesređenog vlasništva ( član familije ne može se uknjižit 1/1 na parcelu a rješio je "australce" i "amerikance" a ne može se dogovorit sa likom koji nema veze sa dotičnom parcelom). E sad da meni odjenom počmu stizat uplatnice za neko nebrađeno zemljište pitam se pitam bi li ja tu nekretninu čuvao za sebe i plaćao porez na luksuz ili bi probao to zemljište iznajmit,prodat nekome ko ima volje se bavit ičim.

Da meni pocnu dolaziti uplatnice za neobradjeno zemljiste, uzeo bi prstohvat raznog sjemenja i pobaco po zemlji. I potpisao izjavu da zemlju obradjujem.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close