Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Projekcije ekonomske politike 2010 – 2012.


-Hebate, pa oni se namjeravaju zadužiti još 22 mlrd.kuna, i povećati prihode na osnovu doprinosa.
-Zar su dosad bili mali ???

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

1-0 za globalno zagrijavanje danas. [undecid]

je, u pola Europe, ali ne npr. u Americi

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

S kojim zarom se politika bori protiv globalnog zatopljenja, rekao bi da je na pomolu novo ledeno doba. Za par godina ce zemlje dobivati kvote koliko CO2 moraju obavezno proizvest da se svijet spasi katastrofe.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

The Great Global Warming Swindle

http://www.youtube.com/watch?v=6TqqWJugXzs

odlično

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


The Great Global Warming Swindle
http://www.youtube.com/watch?v=6TqqWJugXzs
odlično

Jesu ovo znanstvenici sa Exxon Mobil Universitya?

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/warren-buffett-ove-godine-otpustio-21.000-radnika,64459.html

Za vrijeme rasta gospodarstva dosta je teško pronaći izvrsnog radnika pa tada i manje sposobni radnici nalaze posao, među ovima bude i totalnih promašaja ljudi koji donose više štete nego koristi tako da su globalne krize idealna prilika za rastjerati nesposobne radnike. Jednom kad se podigne potrošnja doći će do novog vala zapošljavanja pa nije valjda da će firma opet zaposlit sve same nesposobnjakoviće. Dugoročno da bi firme opstale moraju ubacivati svježu krv u radnu snagu.
Da sam dioničar Berkshire Hathaway-a meni bi ovo bila dobra vijest jer bi ovakvu vijest doživio kao da gazda Buffett podjednako misli na moj kapital i kao na svoj.
Makroekonmski baš i nije neko cvijeće.


Za vrijeme rasta gospodarstva dosta je teško pronaći izvrsnog radnika pa tada i manje sposobni radnici nalaze posao, među ovima bude i totalnih promašaja ljudi koji donose više štete nego koristi tako da su globalne krize idealna prilika za rastjerati nesposobne radnike. Jednom kad se podigne potrošnja doći će do novog vala zapošljavanja pa nije valjda da će firma opet zaposlit sve same nesposobnjakoviće. Dugoročno da bi firme opstale moraju ubacivati svježu krv u radnu snagu.
Da sam dioničar Berkshire Hathaway-a meni bi ovo bila dobra vijest jer bi ovakvu vijest doživio kao da gazda Buffett podjednako misli na moj kapital i kao na svoj.
Makroekonmski baš i nije neko cvijeće.

Čitam i ne mogu vjerovati,ti sigurno zapošljavaš 2-3 tisuće radnika pa govoriš iz iskustva
Znači radnici su krivi za sve [lol] [lol] [lol]


Za vrijeme rasta gospodarstva dosta je teško pronaći izvrsnog radnika pa tada i manje sposobni radnici nalaze posao, među ovima bude i totalnih promašaja ljudi koji donose više štete nego koristi tako da su globalne krize idealna prilika za rastjerati nesposobne radnike. Jednom kad se podigne potrošnja doći će do novog vala zapošljavanja pa nije valjda da će firma opet zaposlit sve same nesposobnjakoviće. Dugoročno da bi firme opstale moraju ubacivati svježu krv u radnu snagu.
Da sam dioničar Berkshire Hathaway-a meni bi ovo bila dobra vijest jer bi ovakvu vijest doživio kao da gazda Buffett podjednako misli na moj kapital i kao na svoj.
Makroekonmski baš i nije neko cvijeće.

Slažem se sa kolegom Niksonom. Kriza je, između ostalog i prilika da se raščisti situacija na tržištu rada. Kod nas prije svega već godinama vlada strukturalna nezaposlenost što znači da postoji konstantna potražnja za kvalitetnom radnom snagom uz veliki višak kadrova koji ne posjeduju zahtjevana znanja i vještine.
Naravno kad su ciklička kretanja nepovoljna tada takva situacija na tržištu rada ispliva na površinu.


@domobran

Radnici nisu krivi za sve ali zahtjev da se permanentno obrazuju nailazi ne veliki otpor kod većine.

Obrij me, majko, motornom pilom...

Pih 2-3 tisuće a šta ti je to neš ti uposlenika [lol]
Radnici su u principu najmanje krivi jer izvršavaju zapovjedi poslodavca-menaždera.Dosta često se desi da se firma preinvestira postane neučinkovita sama po sebi (uskoro moguć zadarski tankerkomerc d.d) pošto se imovine malo teže riješit (prodat po poštenoj cijeni) u krizi prvo se udara nažalost po radnicima.



Za vrijeme rasta gospodarstva dosta je teško pronaći izvrsnog radnika pa tada i manje sposobni radnici nalaze posao, među ovima bude i totalnih promašaja ljudi koji donose više štete nego koristi tako da su globalne krize idealna prilika za rastjerati nesposobne radnike. Jednom kad se podigne potrošnja doći će do novog vala zapošljavanja pa nije valjda da će firma opet zaposlit sve same nesposobnjakoviće. Dugoročno da bi firme opstale moraju ubacivati svježu krv u radnu snagu.
Da sam dioničar Berkshire Hathaway-a meni bi ovo bila dobra vijest jer bi ovakvu vijest doživio kao da gazda Buffett podjednako misli na moj kapital i kao na svoj.
Makroekonmski baš i nije neko cvijeće.

Slažem se sa kolegom Niksonom. Kriza je, između ostalog i prilika da se raščisti situacija na tržištu rada. Kod nas prije svega već godinama vlada strukturalna nezaposlenost što znači da postoji konstantna potražnja za kvalitetnom radnom snagom uz veliki višak kadrova koji ne posjeduju zahtjevana znanja i vještine.
Naravno kad su ciklička kretanja nepovoljna tada takva situacija na tržištu rada ispliva na površinu.


@domobran

Radnici nisu krivi za sve ali zahtjev da se permanentno obrazuju nailazi ne veliki otpor kod većine.
[/quote]

Na ovu temu moglo bi se na široko raspravljati kad spominjete radnike razlika je na koje mislite….oni u privatnom sektoru zaradili su svaku lipu za razliku od onih u javnim tvrtkama i ti je naš problem
Kako rješiti nezaposlenost u Hrvata….pola u mirovinu a pola u javne firme [lol]


…oni u privatnom sektoru zaradili su svaku lipu za razliku od onih u javnim tvrtkama i ti je naš problem …

domobran, jesi li i ti sljedbenik neoSLKovske doktrine ?

duboko udahni i kupi 20,00 kn biljega … [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning



…oni u privatnom sektoru zaradili su svaku lipu za razliku od onih u javnim tvrtkama i ti je naš problem …

domobran, jesi li i ti sljedbenik neoSLKovske doktrine ?

duboko udahni i kupi 20,00 kn biljega … [lol]
[/quote]

iskreno ne razumijem na što misliš,ali ne bitno…bitno je da se da iščitati iz tvog posta da si i ti dobro uhljeben na državnim jaslama,dobro je dok traje
kad se vas počme rješavati letjet će perje,malo će ti biti biljega puna kesa [lol]
Iako ste svjesni toga teško je priznati,takvih vas je pun forum [bye]

Veliki je problem svakog lažnog invalida ,umirovljenika i prekobrojnog zaposlenog naprosto zato što država opterećuje (pila granu na kojoj sjedi) porezima privatni sektor.Važnija stvar i od porezne presije bila bi zaštita malih poduzetnika da će se stvarno i razumnom roku naplatiti svoja potraživanja od velikh firmi.Baš me interesira ko je dovoljno lud da se upusti u privatni biznis pored velikh nameta i velikog rizika naplate svojih usluga.Jedan od načina rješavanja krize i poticanja gospodarstva bilo bi zakonska obveza podmirivanja dugovanja u roku od 30 dana (na ovo odmah 2% skuplja cijena,a za avans 5% niža cijena) u slučaju ne podmirenja obaveze u roku od 30 dana automatski blokada računa.Na ovaj način brzina okretanja novca bi se ubrzala a problematične firme odmah bi bile detektirane, a najvažnije dobilo bi se povjerenje u sustav i puno puno više ljudi bi se upustilo u rizik poduzetništva.

New Report

Close