Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jeste skuzili kako je taj namet nakraju "better than expected"? Prvo je procurilo 8%, pa 6%, pa 5%, pa 3% i postotni bod PDV-a. Ni Ben to nebi bolje odigrao. [thumbsup]
Jos malo i osjecat cemo kao da nam drzava nesto daje. [lol]

Loše su to odigrali. Mogli su krenuti sa 25% pa spustiti na 20% pa se cijenkati na 15% i onda ka dobre duše pristati nevoljko na 10%!!! I opet bi se rulja osjećala da nešto dobiva.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Kako se zadnjih dana od strane raznih kvazi analitičara moglo pročitati da se iz krize nećemo izvući
još godinama, ima i onih koji ne misle tako.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/bozo-prka-hrvatsku-u-2010.-ocekuje-ozbiljan-trend-oporavka,51534.html

kolega to je individualno, neki i nisu u krizi a neki su oduvijek i zauvjek…
pitajte se sto ce biti kada nas obavjeste da je kriza prosla?
cijena rad ce biti niza, zdravstveno osiguranje oskudnije, jadranska obala ogradena, mislim da se to u kemiji zove polarizacija jedni na jednu drugi na drugu stranu.
sementacija je proces koji ce nas rasclanit sam treba pazit da se ne dode na dno hranidbenog lanca jer oporavak bude gotovo nemoguc…
ako pogledamo primjerice radnike HT-a izuzmemo li menagere prosjecno radnik zaradi kao i 500-600k kapitala koje vlasnik dionica kesira isplatom dividende.
hello kod najpozeljnijeg poslodavca cijena rada je tako mizerna, jos ce vas uvjerit da ste preskupi i samo trosak preduzecu.
sto je u konacnici i tocno, ne placa godisnji, regrese, bozicnicu, prijevoz, bolovanja samo da za neka radna mjesta zaposli studente i godisnje u brutu smanjiti rashode 40-50k po radniku.
sada zaposljava preko agencije za privremeno zaposljavanje i stedi 25-30k a kriza je dobra prilika za izgovor smanjenja troskova pa 70% outsorsa da rade za novog gazdu za 2500-3000 kn i pravdao troskove odnosno jacin porez na sms.
izasli smo iz krize, stopa PDV-A 22%, ukida se porez na SMS koji je bio sminka kao lukzuza i brojimo mrtve bivse radnike HT-a beskucnike koji u novim uvjetima jednostvno ne mogu placati kredite jer im je prihod smanjen 40% a švabo povecava prihode a kriza dobrodosla da smanji rashode…
i eto radnik beskucnik trazi dodatni drugi posao dostavljaca samo da podmiri rezije u podstanarstvu jer je stan izgubil…
e tu nailazi na mladog umirovljenika koji je non stop free i automatizmom konkurentniji te ce za samo 1000 kn na crno cjeli mjesec razvozit pizze.
tko je profitirao, valjda radnik kada je smanjen PDV i ukinuta trosarina na SMS, drzava sta je prezentirala da ce ubrat vise poreza ili krupni kapital?
navedeno vrijedi za sve ali na HT-u se mozda ponajbolje moze oslikati cijena rada, poreza, krize i kapitala…
a ONI su rekli su da je kriza prosla

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala




http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ce36f09e-7f30-4282-84fb-6435ffb0878c

jel to novinari najavljuju promjenu trenda

istreslo se nešto drhtavih ručica,evropa će do podneva biti u zelenom.mi još nismo odrdili rast koji ameri i europa jesu,dakle lagano prema gore.

p.s.mislim da su sva sranja debelo uračunata u cijenu dionica
[/quote]

Vi ste kolega u opakoj zabludi. Sva s.anja nikako nisu uključena u cijenu dionica jer ovo što već sada HDZ radi većina građana nije niti mogla zamisliti (iako nas ima koji o tome već pričamo 15ak godina i prilično smo dobro prognozirali). Što će HDZ tek pripremiti za kolovoz / rujan?

Uostalom, kako mislite da će gospodarstvo opstati uz najveći porez na dohodak u svijetu, kako ćemo i kome biti konkurentni?
[/quote]

Sve što si rekao je obično s——-!
Kad si tako upućen reci mi molim te kako će povećanje PDV-a utjecati na poslovanje npr iNGRE?
[/quote]

Povećanje PDV-a će utjecati na likvidnost svih poduzetnika, obveznika PDV-a (pa i INGRE) koji, iako će
ga prevaliti na svoje kupce (a ovi opet na krajnje potrošače) će uplatiti mjesečnu obvezu PDV-a u Državni proračun 1 % više prije nego li naplate potraživanja od kupca (sa obračunatim PDV-om). Kako su prosječni dani naplate potraživanja u HR gospodarstvu troznamenkasti dok je obveza PDV-a mjesečna, poduzetnici će plaćanjem više stope PDV-a za 1 % bod više kreditirati državu i svoje dužnike.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala





http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ce36f09e-7f30-4282-84fb-6435ffb0878c

jel to novinari najavljuju promjenu trenda

istreslo se nešto drhtavih ručica,evropa će do podneva biti u zelenom.mi još nismo odrdili rast koji ameri i europa jesu,dakle lagano prema gore.

p.s.mislim da su sva sranja debelo uračunata u cijenu dionica
[/quote]

Vi ste kolega u opakoj zabludi. Sva s.anja nikako nisu uključena u cijenu dionica jer ovo što već sada HDZ radi većina građana nije niti mogla zamisliti (iako nas ima koji o tome već pričamo 15ak godina i prilično smo dobro prognozirali). Što će HDZ tek pripremiti za kolovoz / rujan?

Uostalom, kako mislite da će gospodarstvo opstati uz najveći porez na dohodak u svijetu, kako ćemo i kome biti konkurentni?
[/quote]

Sve što si rekao je obično s——-!
Kad si tako upućen reci mi molim te kako će povećanje PDV-a utjecati na poslovanje npr iNGRE?
[/quote]

Povećanje PDV-a će utjecati na likvidnost svih poduzetnika, obveznika PDV-a (pa i INGRE) koji, iako će
ga prevaliti na svoje kupce (a ovi opet na krajnje potrošače) će uplatiti mjesečnu obvezu PDV-a u Državni proračun 1 % više prije nego li naplate potraživanja od kupca (sa obračunatim PDV-om). Kako su prosječni dani naplate potraživanja u HR gospodarstvu troznamenkasti dok je obveza PDV-a mjesečna, poduzetnici će plaćanjem više stope PDV-a za 1 % bod više kreditirati državu i svoje dužnike.
[/quote]
To je fantastično za poduzetnike, nitko ti ništa ne plaća, a ti iz ničega trebaš stvorit još više love za državu, pa samim time dolazi do zatvaranja firmi i nastavak rada na crno. Nema što, slijede fantastični dani za poduzetnike koji igraju po pravilima. [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Nema sumnje, povećanje stope PDV-a negativno će utjecati na ionako lošu likvidnost u sustavu.
Kako je očito da bez povećanja fiskalnih davanja, na žalost, ne ide bolje je da su od dva zla odbrali manje odnosno kombinaciju jednog i drugog. Povećanje poreza na promet i potrošnju a manji udar direktno po džepu (čitaj dohodak i dobit).
Ovim povećanjem PDV-a mislim da smo po visini stope trenutno treći u svijetu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Nema sumnje, povećanje stope PDV-a negativno će utjecati na ionako lošu likvidnost u sustavu.
Kako je očito da bez povećanja fiskalnih davanja, na žalost, ne ide bolje je da su od dva zla odbrali manje odnosno kombinaciju jednog i drugog. Povećanje poreza na promet i potrošnju a manji udar direktno po džepu (čitaj dohodak i dobit).
Ovim povećanjem PDV-a mislim da smo po visini stope trenutno treći u svijetu.

Do neki dan si bio u skoro pravu ali vise nisi. Naime, od 01.07. ove godine Madjarska je digla PDV na 25%. Prije nje stopu od 25% tj. vecu od nas su imale samo Danska, te Svedska i Norveska no potonje 2 imaju 3 stope za razne stvari. Uglavnom, sad smo 5. na planeti po visini PDV-a. Ajd da smo barem po necem u top5 planetarno [lol]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Ispravka 6. smo – zaboravio sam Island koji ima 24,5%

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Uglavnom, sad smo 5. na planeti po visini PDV-a. Ajd da smo barem po necem u top5 planetarno [lol]

Ja nisam za rješenja "preko koljena" kao što se neki zakoni donose pa se kaže da se mogu popraviti. Ako se u ekonomiji napravi pogrešan potez, on se reflektira desetak pa i više godina [wink]
http://i7.ebayimg.com/01/i/001/18/90/51be_1.JPG

Ovaj kaj mi je dal jedinice ima malega penisa!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala



Uglavnom, sad smo 5. na planeti po visini PDV-a. Ajd da smo barem po necem u top5 planetarno [lol]

Ja nisam za rješenja "preko koljena" kao što se neki zakoni donose pa se kaže da se mogu popraviti. Ako se u ekonomiji napravi pogrešan potez, on se reflektira desetak pa i više godina [wink]
http://i7.ebayimg.com/01/i/001/18/90/51be_1.JPG

Bogami i djeluju točno deset godina, otkad je on na vlasti………………….. [tongue]

Interesantno je, da je projekt od "neprocijenjive" ekonomsko-politicke vaznosti za Hrvatsku (to je inace eufemizam za totalno neisplativ), zapravo od matematicki procjenjive ekonomske vaznosti za nekoliko privatnih firmu blisko povezanih sa vrhom vlasti: nekoliko miljuna kvadrata x (prodajna cijena – nabavna cijena). [cool]

Di je sad fazan da mi to pojasni? [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala
Ispravka 6. smo – zaboravio sam Island koji ima 24,5%

e jest im stopa, trebali su staviti 24,99%

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

http://www.vecernji.hr/lifestyle/u-indiji-djevice-zazivaju-kisu-golim-oranjem-clanak-5368

Jel to radi i protiv recesije? [undecid]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

sub, 24.07.2009. u 09:04

HTV je naime objavio kako se, prema posljednjim informacijama iz Vlade, od gradnje Pelješkog mosta na neko vrijeme odustalo. HTV je, kako su objavili, došao do dokumenata koji bacaju novo svjetlo na inzistiranje na gradnji unatoč recesiji i dramatičnom stanju proračuna.
Željko Jovanović, predsjednik saborskog Antikorupcijskog vijeća, smatra kako se odgovor krije u dokumentaciji koja je doprla i do njegova saborskog vijeća, objavio je HTV.
"Dvije vodeće hrvatske tvrtke koje se bave gradnjom su, zahvaljujući povlaštenim informacijama, povoljno preko posrednika kupovale zemljišta na Pelješcu i time željele ostvariti milijunsku korist. Pritom je najveću ulogu imala država koja im je dala informaciju o koridoru autoceste", rekao je Jovanović.
IGH Jure Radića i Konstruktor Željka Žderića su, podsjetimo, projektanti i izvođači mosta, autoceste i brze ceste, a odnedavno su i suvlasnici poduzeća Profectus, koje već godinama na tom istom području kupuje zemlju od mještana.
Vlasnik Profectusa Vicenzo Blagaić tvrdi da zemlju ne misle prodavati nego će "razvijati turizam".
Radić je opovrgnuo medijske navode da su projektanti i izvođači mosta, tvrtke IGH i Konstruktor, koji su poslovno povezani s tvrtkom Profectus Vićenca Blagaića, suvlasnici milijuna četvornih metara zemljišta na Pelješcu i okolici, rekavši kako je riječ o zemljištu u dubrovačkom primorju koje je 50 kilometara udaljeno od Pelješkog mosta i koje su kupili puno prije nego što je projekt Pelješkog mosta uopće i zamišljen.

Treba li komentar?

Novim rebalansom Vlada bi budžetski deficit na cca 6 milijardi kuna što je ispod 2% BDP-a!!!
Kako je u prvom polugodištu deficit bio oko 11 milijardi Vlada bi mogla snažno poduprijeti kunsku likvidnost u HR. Mogu se očekivati jaki pritisci na slabljenje kune.
Projekcija o prihodovnoj strani je dosta konzervativna – nadam se da će rast PDV-a trgovci pretvoriti u adekvatan rast cijene roba – što veće cijene bolji prihodi proračuna.

El Febo, 24.07.2009. u 15:28
što veće cijene bolji prihodi proračuna.

pod uvijetom da netko kupuje po većim cijenama, samo na tu "sitnicu" si zaboravio

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close