Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kako prebroditi svjetsku krizu uz što manje posljedica – makroekonomski pogled

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

UPOZORENJE
MMF: Istočnoj Europi i Hrvatskoj mogao bi se dogoditi bankarski slom!
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Međunarodni monetarni fond uputio je članicama skupine G20 najozbiljnije upozorenje dosad. Naime, ne uspiju li zemlje članice na predstojećem summitu G20 odgovoriti na zahtjeve recesije, globalni gospodarski problemi mogli bi potrajati dulje nego što se mislilo, smatraju u MMF-u, a prenosi britanski Independent.

http://www.seebiz.eu/hr/banke/mmf-istocnoj-europi-i-hrvatskoj-mogao-bi-se-dogoditi-bankarski-slom!,40579.html


Nesto citam da su srezali place sucima… Sad ce ziher u strajk. Jedino neznam kako cemo skuzit da strajkaju? Nebu tu neke promjene.

otpušta se i 300 zaposlenih u MVPEI….i zatvara se nekoliko ambasada.
R&B se nastavlja…ako ovako nastave svaki dan, bit će nešto od te državne uprave.

Još jedna potvrda da je ova kriza najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=azsrSSpCnOTY&refer=home

"East European Rates to Plunge as Currencies Ignored (Update1)
Share | Email | Print | A A A

By Agnes Lovasz

March 20 (Bloomberg) — Eastern Europe’s key central banks will cut interest rates to record lows this year, opting to counter the deepest recession since the fall of communism instead of defending weak currencies, Bloomberg surveys show.
…"

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Još jedna potvrda da je ova kriza najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi.

Istina. Da je barem došla prije.

No respect

http://uk.news.yahoo.com/18/20090320/tbs-eu-leaders-promise-billions-for-east-5268574_1.html

"Breaking News

Dole Cheats Who Sailed The World Are Jailed
EU leaders promise billions for eastern Europe, IMF

2 hours 12 mins ago
AFP Leigh Thomas

* Print Story

EU leaders pledged a 125 billion euros on Friday in support for eastern Europe and the International Monetary Fund after rejecting calls to plough more taxpayer cash into their own faltering economies.
…"

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Još jedna potvrda da je ova kriza najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi.

Istina. Da je barem došla prije.
[/quote]
A i mi nikad zadovoljno. [lol]




Još jedna potvrda da je ova kriza najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi.

Istina. Da je barem došla prije.
[/quote]
A i mi nikad zadovoljno. [lol]
[/quote]
Al’ ozbiljno. [smiley]

Zamisli da je kulminiralo prije godinu dana, kad nije bila izborna godina.
Puno bi se više moglo rezat. Ovako se mora čekat do iza izbora.

No respect

http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/3261613/index.do;jsessionid=B37EDE08ADE6E1D7D559D51EABF60C6D.1
Evo Barackovca sadi povrtaljku, stisla kriza….oj recesijo prokleta ti mater.

Ovo je isječak iz teksta u JL vezano uz današnji posjet premijera Srbiji:
Glavni direktor HUP-a Đuro Popijač kaže kako je u ekonomiji smiješno tražiti reciprocitet jer bi to bilo kao da Hrvatska traži od Austrije, koja je najveći ulagač u Hrvatsku, ili Njemačke reciprocitet u ulaganjima. Kada je riječ o ulaganjima, radi se o snazi ekonomije, kapitala i financijskoj moći, a činjenica je i da hrvatski ulagači često nailaze na brojne administrativne barijere u Hrvatskoj.

Pitam ja Đuru (lik na čelu udruge HUP-a, a nema veze sa poslodavcima) zašto RH npr. ne bi tražila reciprocitet ,ako ne u ulaganju onda u izvozu, od npr. Austrije čije banke u RH zarađuju milijarde EUR a mi prodamo u Austriju naramak robe. Alo Đuro, gdje ti živiš? [angry]




Upravni spor? S državom? hehehe…unaprijed osuđeno na propast…vjeruj mi SLK , nema tu kruha… [wink]

Hehe…

Vidjet ćemo. Ti si se borio steći ono što je meni već sad oružje. [wink]

Ma mislim… vrlo je vjerojatno da ću dobiti traženo i bez procesa.
Samo me ne shvaćaju ozbiljno, pa moraš na silu.
[/quote]
He he SLK…poanta je da i kad dobiješ pozitivnu presudu, moš’ se slikat.
Ako oni to ne žele provesti…vjeruj mi da neće.
Imaš x primjera dobivenih sporova na upravnom koje vlada ne želi provesti. Ako nemaš politički snagu (možda malo medijska pomogne)… [sad]
[/quote]

Poanta je u tome da je trebao ispeći janjca, a ne se sporiti sa državom/općinom/gradom. Pomutio mu razum onaj bečlija obri. Taj mrzi sve što je državno!

Brate SLK, mani se ćorava posla tužakanja države, prvo ti riješi ekipi nešto pod 45, pa zatim nešto okreni, nek se dobro popije, mošte i zapjevat na kraju: pa da vidiš kako će sutra sve biti riješeno.

I love the Smell of Profits in the Morning


Ovako se mora čekat do iza izbora.

poslije izbora će kriza završiti, zar ti to nije jasno?

I love the Smell of Profits in the Morning

poslije izbora će kriza završiti, zar ti to nije jasno?


A činilo se da će poslije USA izbora kriza završiti :)) pa mi se nekako čini kao da nije.
Dapače, izgleda da se najboljle tek sprema.


http://www.vecernji.hr/newsroom/zanimljivosti/3261613/index.do;jsessionid=B37EDE08ADE6E1D7D559D51EABF60C6D.1
Evo Barackovca sadi povrtaljku, stisla kriza….oj recesijo prokleta ti mater.

A Ben je izgleda zasadio konoplju u svom organskom vrtu…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Mudrinić: Plaće u javnom sektoru preniske

"Plaće su niske, liječnici, učitelji, suci i ostali zaposleni u javnom sektoru su potplaćeni. Plaće trebaju biti veće, no problem je u tome što su troškovi previsoki", rekao je danas predsjednik Uprave T-HT-a i potpredsjednik Ekonomskog vijeća Ivica Mudrinić, gostujući u emisiji Intervju tjedna na zagrebačkom Radiju 101.. …………

Vidi se da je Mudri napredovao od kada radi kod gazde Njemca što se ne bi moglo reći za ostatak ekipe iz Ekonomskog vijeća, Vlasti i HNB-a. [bye]

New Report

Close